Kiedy konieczne jest wywołanie alarmu, jeśli plecy boli i wymiotuje

Zespół bólu nie może być zignorowany, jeśli jest silnie zaznaczony w okolicy lędźwiowej lub łopatkach. W związku z tym, że zakończenia nerwowe są skoncentrowane, nieprzyjemne odczucia nie mogą silnie przeszkadzać. Ale jeśli grzbiet boli i mdłości, to już jest powód do niepokoju.

Takie objawy są zauważane przez ekspertów w następujących chorób:

 • osteochondroza;
 • patologia serca;
 • zapalenie opon mózgowych;
 • uraz na plecy lub szyję;
 • Choroby żołądkowo-jelitowe;
 • niewydolność nerek, inne zaburzenia w nerkach.

Tylko lekarz może rozróżnić chorobę, ale istnieją inne oznaki, które pomogą zrozumieć, gdzie szukać problemu, do którego specjalista ma zastosowanie.

Kiedy podejrzewać osteochondrozy?

Jeśli, oprócz ataków bólu, wciąż oszołomiony, to można podejrzewać uszkodzeniu odcinka szyjnego, destrukcyjne zmiany w tkance kostnej.

Nie usuwaj takich objawów ze zmęczenia lub łagodnej dolegliwości po dniu pracy - przyczyną może być poważna choroba, taka jak osteochondroza.

Pracownicy biur, którzy siedzą cały dzień przed monitorami, często skarżą się, że ranią ich plecy i wymioty. Wyjaśnienie jest proste - jest to siedzący tryb życia, niewłaściwe odżywianie.

Ale przyczyna rozwoju takich objawów może być poważniejsza - proteza lub przepuklina, procesy destrukcyjne w kręgach.

Ciągle się poruszając, dyski są poza tolerancją, co prowadzi do ściskania wiązek naczyń, zakończenia nerwów. Tak więc osoba czuje, że plecy bolą, głowa jest chora i wymiotuje.

Uczucie zbliżania się do wymiotów tłumaczy się tym, że podczas wyciskania w mózgu nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu, składników odżywczych. W przypadku osteochondrozy nieprzyjemne odczucia budzą niepokój rano, ale można je obserwować przez cały dzień.

Kiedy pokonać alarm?

 • Jeśli kolka rośnie z ostrymi skłonami lub zwojami.
 • Stan pogarsza się przez kichanie lub kaszel.
 • Zakręty szyi powodują silny dyskomfort.
 • Często martwi się migrenami.
 • Występuje wzrost ciśnienia krwi.
 • Okresowo występuje dezorientacja.

Znaki te są powodem do natychmiastowego złożenia wizyty u lekarza. Osteochondrozy nie można lekceważyć.

Patologia w pracy serca

Plecy mogą również boleć w chorobach serca, zwłaszcza jeśli w klatce piersiowej występują nieprzyjemne doznania.

Podczas diagnozowania patologii serca zauważono, że pacjent leżący na plecach może wymiotować, odczuwa się ból, bolesność krtani, silne bóle głowy.

Jeśli atak trwa dłużej niż 15 minut w obszarze szkaplerza, a odbiór kropli serca nie ułatwia ulgi, należy niezwłocznie wezwać pomoc medyczną.

Rozpoznanie opiera się na wskazaniach EKG. Ciśnienie jest utrzymywane pod kontrolą przez cały czas, pacjentowi zapewnia się całkowity spokój.

Skurcze w plecach są pośrednimi oznakami patologii serca.

Zapalenie opon mózgowych to kolejny powód

Zapalenie opon mózgowych jest niebezpieczną chorobą zakaźną, która ma podobne objawy do innych dolegliwości. To komplikuje diagnozę w wielu przypadkach, gdy pacjent skarży się na bóle mięśni pleców, czasami może zwymiotować.

Ale charakterystyczną cechą będzie bolesność okolicy szyjki macicy, która zwiększa się, gdy próbujesz zgiąć brodę do klatki piersiowej (sztywność mięśni).

Kiedy odnotowuje się również zapalenie opon mózgowych:

 • zwiększona wrażliwość na jasne światło,
 • podwyższona temperatura ciała,
 • wymioty lub wymioty, skurcze;
 • obrzęk błony śluzowej.

Jeśli oprócz skurczów z powrotem, temperatura jest ustalona powyżej 38 stopni, należy skonsultować się z lekarzem chorób zakaźnych.

Zaburzenia przewodu pokarmowego

Jeśli plecy boli i wymiotuje, przyczyną może być nieprawidłowości w przewodzie pokarmowym. Konieczne jest skierowanie do gastroenterologa, który w celu określenia diagnozy wyznaczy liczbę kontroli.

 1. Kiedy obserwuje się zapalenie jelita grubego pacjent, oprócz dyskomfortu w plecy, jak wzdęcia, biegunka, obecność śluzu w kale lub krwi.
 2. Stanom zapalnym trzustki towarzyszą biegunki, wymioty i inne zaburzenia trawienne.
 3. Wrzód żołądka charakteryzuje się bólem i nudnościami, które są pogarszane przez stosowanie ostrej, tłustej lub wędzonej żywności. W przypadku długotrwałej diety stan może ulec poważnemu pogorszeniu.

Rzadko można podejrzenie nieprawidłowości w przewodzie pokarmowym, po znieczuleniu jeśli ból szyi i chory, więc kiedy odnosząc się do specjalisty, powinni zgłaszać wszelkie manipulacje, które były wykonywane z pacjentem, ale nie były one zapisywane na karcie lub historii medycznej.

Dysfunkcje nerek

Ciężki dyskomfort w okolicy lędźwiowej jest charakterystyczny dla chorób nerek, na przykład odmiedniczkowego zapalenia nerek.Ból pojawia się po masażu pleców lub zwiększa się przy długotrwałej ekspozycji na zimno.

Kolka nerkowa - tak zwany zespół bólowy, który pacjent odczuwa po opuszczeniu kamienia z nerek - może towarzyszyć silnym skurczom żołądka.

Dlatego jeśli pociągasz plecy i czujesz się źle, powinieneś umówić się na wizytę u nefrologa. Specjalista, który wyznaczy badania moczu i USG w celu wyjaśnienia diagnozy lub wykluczenia patologii nerek.

Niewiele osób chce iść do lekarza nawet z poważnymi dolegliwościami. Ludzie odpuszczają ból za inne czynniki - ekologię lub środowisko. Ale jeśli oprócz bolesnych ataków występują inne towarzyszące objawy, nie musisz samoleczenia.

Obejrzyj wideo: Die 5 Biologischen Naturgesetze - Die Dokumentation (Wrzesień 2019).

Loading...