Dlaczego ból w plecach i gardle występuje jednocześnie i co powinienem zrobić?

Doznanie śpiączki w gardle, które powoduje ból w plecach, może być spowodowane zaburzeniami w funkcjonowaniu klatki piersiowej: serca, górnego układu trawiennego, dużych naczyń, płuc i kręgosłupa.

Aby określić, z jaką chorobą wiąże się objaw, należy zwrócić uwagę zarówno na ogólne, jak i specyficzne objawy. I odkrywszy przewagę pewnych objawów, oprócz bólu w gardle i plecach, warto dowiedzieć się, do którego lekarza należy się zwrócić:

1. Serce i naczynia krwionośne

Manifestacje naruszeń w układzie sercowo-naczyniowym: uciskanie bólu za mostkiem, oddawanie w plecy, szyję, ramię, szczękę, szczególnie w lewo. Temperatura nie podnosi się, ale występuje silne zmęczenie, mogą wystąpić nieregularności bicia serca, duszność, pocenie się i nudności.

Odwołaj się do kardiologa.

2. Przewód pokarmowy

Naruszenie przełyku, refluks (wyrzucanie zawartości z powrotem z żołądka ze względu na słabość zwieracza przełyku i żołądka) jest często odczuwany jako guz w gardle i dyskomfort w obszarze szkaplerza lub nieco niżej. Ponadto, zgaga, nieprzyjemne pobudzenie, wielu pacjentów zauważa naruszenie trawienia.

Konieczne jest wizytę u gastroenterologa.

3. Płuca

W tkance płucnej nie ma zakończeń nerwowych, ale jeśli górne części drzewa oskrzelowego lub opłucnej są zaangażowane w proces patologiczny, wtedy może pojawić się dolegliwość, że płuca ranią od pleców i gardła. Chorobom płuc towarzyszy zawsze hipertermia (naczynia krwionośne ciała są pełne krwi) i objawy oddechowe.

Bezobjawowe procesy zapalne w płucach mogą wystąpić tylko wtedy, gdy przyjmowane są niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Lekarz, zajmujący się leczeniem chorób układu oddechowego, jest pulmonologiem.

4. Urazy

Urazom klatki piersiowej towarzyszy zawsze siniak narządów wewnętrznych i nieprawidłowości w ich pracy. Główne objawy będą odczuwać guza w gardle, bolesność kości i tkanek miękkich w miejscu urazu, a dodatkowa symptomatologia zależy od tego, które organy cierpiały bardziej po urazie.

Badanie należy rozpocząć od wizyty u traumatologa i innych specjalistów w celu określenia stopnia uszkodzenia narządu.

5. Infekcje narządów ENT

Zapalenie krtani, tchawicy, zapalenia migdałków, a czasami zapalenia ucha środkowego może towarzyszyć dolegliwościom: gorączka, ból gardła i szyi, a czasami w górnej części odcinka piersiowego kręgosłupa.

Wynika to z faktu, że zakończenia nerwowe są zaangażowane w proces zapalny, a napromieniowanie występuje w odpowiednim odcinku rdzenia kręgowego.

Dodatkowe doznania to trudności w połykaniu i dławieniu w gardle. Po wykryciu tych objawów należy skontaktować się z ENT.

6. Patologia kręgosłupa

Osteochondrozy, przepukliny i wypukłości w okolicy klatki piersiowej lub szyjki macicy powodują zaciskanie się procesów nerwowych, w wyniku czego dochodzi do naruszenia unerwienia w narządach i tkankach. Patologiczne procesy w kręgosłupie wywołują uczucie dyskomfortu i bolesności w krtani lub gardle.

Jeśli w historii zmian w strukturze kręgosłupa i nieprzyjemnych odczuć w gardle i bólach w plecach towarzyszy zwiększony ból podczas ruchu, to przede wszystkim należy zbadać neurologa.

7. Infekcje wirusowe

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wiek pacjenta. Kiedy dziecko ma ból gardła i plecy, to oprócz powyższych przyczyn, ta symptomatologia może być spowodowana infekcjami wirusowymi.

We wczesnym dzieciństwie, przed wzrostem temperatury i pojawieniem się objawów oddechowych, dziecko często zaczyna narzekać na trudności w połykaniu i ból w górnym obszarze kręgowym.

Uwaga, proszę! Nawet jeśli wiemy, przypuszczalną przyczynę objawów, nie samoleczenia, należy zasięgnąć pomocy medycznej.

Gdy trudno jest określić dodatkowe objawy charakterystyczne zmiany w różnych systemach, zaleca się rozpocząć od wizyty do terapeuty, a następnie mają Lekarz zadecyduje, co ekspert do bezpośredniego badania pacjenta.

Te zalecenia są przeznaczone tylko dla dorosłych. Wszystkie dzieci rozpocząć badania w odniesieniu do podstawowej opieki pediatry.

Wydawać by się mogło, że dyskomfort i ból w gardle, rozciągający się do tyłu, tylko wtedy, gdy choroby laryngologiczne, ale w rzeczywistości są one oznaką różnych patologii. Jeśli nie rozpoczniesz leczenia na czas, spowoduje to komplikacje.

Obejrzyj wideo: Die 5 Biologischen Naturgesetze - Die Dokumentation (Wrzesień 2019).