Blokada bólu w plecach - na jak długo

Ból jest objawem nieprawidłowego funkcjonowania w ciele, które jest nieprzyjemne i zakłóca bieg życia. W rzeczywistości jest to ostrzeżenie o niewłaściwym użyciu ciała. Zastrzyki z zapaleniem korzeni i bólem kręgosłupa po prostu tłumią ten sygnał, ale nie eliminują przyczyny.

Istotą blokady jest medyczna supresja przekazywania sygnałów o bólu i aktywności prozapalnych cząsteczek w określonym obszarze. Działanie leków trwa do miesiąca, a następnie zwrócone jest zapalenie korzenia nerwu kręgosłupa.

Co się dzieje?

Zapalenie promieniowe jest następstwem osteochondrozy, a zmiany zwyrodnieniowe są konsekwencją nierównowagi mięśni. Zespoły kompresyjne mogą występować w różnym stopniu, występując na różnych poziomach.

To samo nerwu kulszowego jest ściskany przy wyjściu z kręgiem na poziomie mięśni przykręgowy, mięsień, ścięgno mięśnia gruszkowatego, łydki.

Jeśli sygnał zostanie całkowicie przerwany, obserwuje się paraliż stopy, noga jest zgięta w kolanie, skóra traci wrażliwość.

Leczenie polega na przyjmowaniu środków przeciwbólowych. Chirurgia jest wskazana w przypadku niezdolności do pracy, upośledzenia oddawania moczu i defekacji.Terapia manualna i masaże również znajdują się na liście metod, ale rzadko ktoś szuka przyczyny choroby.

Z kompresją nerwów na poziomie L5, S1 maksymalizuje unerwienie gluteusa, co prowadzi do skurczu mięśnia gruszkowatego i prostowników grzbietu. Lekarze widzą znany obraz kliniczny, oskarżony o zespół kompresji. Chociaż konieczne jest jedynie przywrócenie tonu mięśnia pośladkowego, a ból ustąpi.

Metody domowe

"Tonąca rana - czyli sama operacja utonięcia" - tak traktuje się bóle w nowoczesnej medycynie tradycyjnej. Popularne metody ludowe są tymczasowe z kilku powodów:

  • Maści z ibuprofenem dają efekt tymczasowy, ponieważ mają na celu znieczulenie skurczem.
  • Ogrzanie grzbietu za pomocą zapalenia korzeni może być możliwe, jeśli nie jest to zespół ucisku z odmową mięśni stóp. Ciepło po prostu rozluźnia spazm i staje się łatwiejsze.
  • Rozciąganie odcinka lędźwiowego daje efekt tymczasowy, ponieważ podczas rozciągania spasmed mięsień jest wyłączany na kilka minut.

Od słów do czynów

Pomoc w zapaleniu korzeni nerwów kręgosłupa polega na dekompresji. Najczęstszą przyczyną jest rozluźnienie jednego z mięśni stabilizujących okolice lędźwiowe. Najczęściej są to mięśnie prasy i duże pośladki.Dlatego ćwiczenia na plecach z zapaleniem korzeni nerwowych nie tylko dotkną grzbietu:

  1. Deska niedźwiedzia: stań na czworakach, ściśnij brodę w szyi, wyciągnij koronę. Skręć miednicę, wygładzając lordozę lędźwiową. Podnieś kolana nad podłogą, utrzymując dwa punkty wsparcia, wytrzymaj do 30 sekund.
  2. Beetle: leżąc na plecach zginaj kolana i biodra pod kątem 90 stopni, naciskając dolną część pleców na podłogę. Podczas wydechu naprzemiennie wyprostuj nogi, próbując utrzymać plecy na podłodze. Powtórz 10-20 razy.
  3. Superman: leżąc na brzuchu, podnieś krzyżową prawą nogę i lewe ramię na inspiracji, aby wzmocnić interakcję mięśnia latissimus z tyłu i dużego pośladka.
  4. Wyciągnij miednicę za pomocą paska i ugniataj mięśnie pośladkowe, chodź ze stałymi kośćmi miednicy przez 2-3 godziny dziennie.
  5. Powstaje z krzesła: usiądź na krześle, podpierając nogi pod nim. Wstań na nogi, pchając piętami do podłogi, nie przechylając ciała do przodu, aby wykonać 10-20 poziomów w trzech podejściach.

Leczenie można uzupełnić, wyrabiając podeszwę, ponieważ problemy z nią często wpływają na mięśnie pośladkowe. Popraw pozycję podczas siedzenia, próbując dotrzeć do sufitu.

Ból pleców jest sygnałem, że ciało jest używane nieprawidłowo.Najczęściej chodzenie jest naruszane z powodu noszenia obcasów, po długim siedzeniu, braku wsparcia na pięcie i odsuwania się od ziemi za pomocą palca.

Nie traktuj siebie, jeśli masz ból, skonsultuj się z lekarzem.

Obejrzyj wideo: Ból kręgosłupa - leczenie cz 1 (Wrzesień 2019).

Loading...