Laktacja i ból w kręgosłupie: co powoduje dyskomfort i jak się go pozbyć

W czasie ciąży matki oczekujące często doświadczają bólu pleców. Pomimo tego, że po porodzie może nastąpić chwilowa ulga, w tym okresie czeka na kobietę nowy test. Często młode matki zauważają silny ból pleców podczas karmienia piersią.

Często to zjawisko wynika z procesu zdrowienia po urodzeniu dziecka, ale inne czynniki mogą wpływać na pojawienie się dyskomfortu. Z tym, co jest połączone i jak jest traktowane, spróbujmy to rozgryźć.

Przyczyny dyskomfortu

Wiele kobiet, które dokonały wyboru na rzecz naturalnego karmienia dziecka, odnotowuje ciągły ból w kręgosłupie. Przyczyny pojawienia się takiego złego samopoczucia są kilka:

  • obciążenie kręgosłupa wzrasta z powodu zwiększenia objętości piersi;
  • z nieprawidłowymi pozycjami podczas karmienia, pozycja jest zaburzona;
  • wpływa na poporodowy odcień gorsetu mięśniowego.

Młode matki często zauważają, że plecy bolą w szyi i talii. To właśnie te części kręgosłupa są najbardziej podatne na działanie mechaniczne podczas noszenia okruchów na dłoniach i karmienia ich.

Jak poradzić sobie z chorobą?

Co, jeśli dyskomfort psuje całą radość z macierzyństwa? Przede wszystkim musisz ustalić dokładną przyczynę bólu. Często jest to niewłaściwa, niewygodna pozycja podczas karmienia.

Podczas karmienia lepiej jest używać pozycji siedzącej lub leżącej na boku. Jeśli wybór spadł do pozycji siedzącej, musisz się martwić o wygodne krzesło lub krzesło z oparciem.

Podczas tej procedury mięśnie muszą być w jednej pozycji przez długi czas, więc potrzebują dodatkowego wsparcia w postaci wygodnego pleców.

Innym rozwiązaniem tego problemu może być specjalna poduszka do karmienia. Zmniejszy obciążenie mięśni dłoni, odpowiednio, zmniejszyć napięcie obręczy barkowej i szyi.

Nieprawidłowo dobrana postawa może prowadzić do silnego przeciążenia, które jest główną przyczyną bólu kręgosłupa.

Którą pozę najlepiej wybrać

Wśród pozy dla karmienia dziecka najwygodniejszymi są:

  • siedzieć,
  • leżeć,
  • pochylony.

Każda mama wybiera tę, która jej odpowiada. Dlatego na początku powinieneś spróbować karmić w różnych pozach, aby wybrać właściwy.

Siedząc, zawsze należy używać poduszki do karmienia, aby uniknąć zaburzeń przepływu krwi w kończynach górnych, mięśni pleców i szyi.

W pozycji na brzuchu najważniejsze jest, aby czuć się komfortowo. Jeśli miękisz nie dotrze do brodawki, można podnieść głowę za pomocą specjalnej poduszki dla niemowląt. Pozycja ta pozwoli mięśniom kręgosłupa zrelaksować się i odpocząć.

Aby uzyskać pozycję leżenia, należy kupić wygodne krzesło bujane lub krzesło z krokiem. Zapewnią one matce i noworodkowi wygodną naturalną pozycję, w której oboje odpoczną.

Wszystko to zmniejszy odpowiednio obciążenie kręgosłupa, zmniejszając ból.

Jak jeszcze mogę pomóc?

Czy matka karmiąca może wykonać masaż pleców? Oczywiście jest to możliwe, ale lepiej, jeśli robi to profesjonalista, który zajmuje się masażami dla kobiet w ciąży i karmiących. W takim przypadku możesz być całkowicie pewien bezpieczeństwa procedury.

Masaż pleców karmiącej matki najlepiej wykonywać po nakarmieniu okruchów, tak aby klatka piersiowa była pusta. Jeśli w klatce piersiowej występuje bolesność podczas leżenia na brzuchu, to pod nią należy umieścić coś miękkiego.

Najczęściej młode matki masują strefę szyjki macicy. Pomaga to rozluźnić mięśnie, usunąć dyskomfort i dać poczucie łatwości.

Na pytanie, czy matki mogą masować plecy, wszyscy specjaliści odpowiadają "tak", ponieważ w tym okresie leczenie lekami jest przeciwwskazane. Dlatego taka procedura pomoże przywrócić organizm i leczyć choroby przewlekłe.

Pocieranie

Niż w leczeniu stanów z powrotem w warunkach laktemii? Tylko maści z bólu w plecach. Zanim pójdziesz do apteki, należy skonsultować się z ekspertem, niektóre maść na plecach może być matką pielęgniarstwo, jak nie wszystkie produkty są odpowiednie do stosowania w danym okresie. Lepiej wybrać sprawdzone fundusze na bazie naturalnej lub bezpieczne maści dla kobiet w okresie laktacji.

A więc, co można posmarować:

  • Nurofen,
  • Menovazine,
  • Finayes,
  • Malawi.

Lepiej jest wybierać maści składające się wyłącznie z naturalnych składników i posiadające wszystkie niezbędne znaki jakości i certyfikacji. Pomoże to chronić siebie i dziecko przed negatywnymi konsekwencjami.

W okresie poporodowym, ciało kobiety jest bardzo wrażliwe, więc niskiej jakości maści mogą powodować reakcje alergiczne i moją matkę i dziecko.

Przed nałożeniem maści należy przetestować pod kątem reakcji alergicznej.Aby to zrobić, rozprowadź niewielki obszar skóry za pomocą środka znieczulającego i pozostaw to na 24 godziny. Jeśli nie ma reakcji, możesz bezpiecznie z niej skorzystać. Nie należy samoleczenia, należy skonsultować się ze specjalistą.