Zdrowe plecy i szyja - to takie proste: przydatne ćwiczenia

Wcześniej czy później, każda osoba napotyka sytuację, w której występują problemy z postawą, bólem w szyi i kręgosłupie, i innych mięśniach.

Niestety jest to powszechne nieszczęście we współczesnym świecie: siedzący tryb życia, niewłaściwa pozycja snu prowadzi do bólu pleców, a także do chorób takich jak osteochondroza.

Aby uniknąć kłopotów, lekarze powinni regularnie wykonywać ćwiczenia na plecach i szyi, aby pomóc złagodzić ból i pozbyć się bólu w kończynach.

Szkolenie izometryczne

Wiemy, że wiele ćwiczeń wzmacnia mięśnie pleców i szyi. Traktuj je jako pierwsze. Jest coś takiego jak trening izometryczny - są to najprostsze ćwiczenia, które nie odciągną cię od codziennych spraw i nie zaciągną cię mocno.

Od bólu w szyi jest opłata, którą można wykonać zarówno w domu, jak iw pracy. Nie spowoduje to trudności z nadmiernym stresem:

 1. Możesz wykonywać stojąc. Musisz położyć ręce na ramionach, zanim to zrobisz, wyprostuj się i jak najmocniej, pociągnij za szyję. Połóż dłonie na ramionach, aby nie podnosić się za szyję.Konieczne jest pozostawanie w tej pozycji przez 15 sekund, a następnie powolne wznowienie wydechu do pozycji wyjściowej. Ładunek ten można powtarzać kilka razy dziennie.
 2. Następne ćwiczenie wykonuje się również z prostym grzbietem, ręce muszą być ustawione w różnych kierunkach. Stopniowo przechyl głowę najpierw do jednego ramienia, a następnie powoli do następnego, a następnie do przodu i do tyłu. Najważniejsze, żeby się nie spieszyć. Okazuje się, że toczą głowę. Zrób to co najmniej dwa razy, oddychaj płynnie. Możesz powtarzać cały dzień.

Są to najbardziej elementarne i proste ćwiczenia na ból i napięcie w szyi. Teraz zastanów się, co pomoże w bólu pleców:

 1. Znane z rozgrzewki z dzieciństwa: wyprostuj plecy i powoli podnieś swoje ramiona na natchnienie i opuść je na wydechu. Musisz powtórzyć co najmniej 4 razy w jednym podejściu.
 2. Rozciągnij wyciągnięte ręce w różnych kierunkach. Najpierw jedną ręką do przodu, po drugiej. Następnie powtórz, tylko w różnych kierunkach. Po osiągnięciu w górę iw dół. Wykonaj około 4 razy w jednym podejściu.
 3. Alternatywnie, ściśnij i rozluźnij palce u rąk i nóg.

Pod uwagę bierze się najbardziej elementarne ćwiczenia, aby nie zaszkodzić plecom i karku. Ale zaczynają przynosić efekty tylko wtedy, gdy są wykonywane systematycznie, każdego dnia, dla kilku podejść.

Najlepiej wpływają na górną część pleców, co stanowi znaczny ładunek w ciągu dnia. Stopniowo można zwiększyć zarówno czas, jak i liczbę przyjęć w jednym podejściu, ale już jako profilaktykę.

Zajęcia z fitballem - ciekawe i skuteczne

Jako pomoc możesz użyć piłek gimnastycznych (piłka fitness) do wykonywania ćwiczeń na ból stawów i pleców z szyją.

Piłka do fitnessu jest jakością, praktycznym i przystępnym cenowo, dla prawie każdego, kto coś kupi. Pomimo dużych rozmiarów, możesz znaleźć odpowiednią średnicę w każdym sklepie sportowym, nawet jeśli jest on kupiony dla dziecka.

Za pomocą tego urządzenia sportowego można wykonać pełen zestaw ćwiczeń dla zdrowia mięśni pleców i szyi. Oto przykłady ćwiczeń z elastyczną kulką:

 1. Brzuch musi leżeć na kuli tak, aby dłonie i palce dotykały podłogi. Następnie stopniowo unieś ręce, a następnie nogi. Możesz jednocześnie, ale staraj się nie stracić równowagi.
 2. Przetocz brzuch w przód iw tył.
 3. Podobnie do drugiego ćwiczenia, tylko z tyłu iz dodatkiem ugięcia.

Jeśli po wykonaniu tych prostych w jego instrukcji wykonawczych, a następnie po krótkim okresie czasu może być postrzegane jako rozluźnienie mięśni, poprawę ich stanu, pozostawiając ból i stałe napięcie kończyn i nie cierpią na bóle głowy.

W końcu wiadomo, że ze złym plecami i szyją, zaczynają się migreny, ociężałość w skroniach, a nawet problemy z oczami.

Rozwiązywanie problemów z oczami

Oczy i wizja są praktycznie całością życia ludzkiego. Gdy początkowe nawet najbardziej minimalne problemy, takie jak suchość i pieczenie, konieczne jest podjęcie działań w celu pogorszenia wzroku. Niestety, wiele osób ma problemy z porodem, ale można je dostosować.

Jako organów zdobycia pożywienia i tlenu w tętnicach przechodzących przez szyję, wymagany jest rozgrzewka kręgosłupa.

Istnieje kilka rodzajów ćwiczeń dla oczu: dla relaksu, krótkowzroczności i dalekowzroczności. Przyjrzyjmy się krótko każdemu z nich.

Aby się zrelaksować
 1. List z nosem: musisz się zrelaksować z zamkniętymi oczami. Po wyobrażeniu sobie, że końcówka jest przyczepiona do czubka nosa, zacznij ją przesuwać, jak gdyby pisała listy. Ważne: oczy powinny być zrelaksowane i zamknięte.
 2. Przesuń gałki oczne w różnych kierunkach. Powtórz około siedem razy: najpierw w górę iw dół, potem w prawo iw lewo. Dalej na przekątnej. Zrób to stopniowo, nie spiesząc się.
 3. W trzecim ćwiczeniu musisz naprawić głowę i nie ruszać się. Przed oczami wyobraź sobie tarczę i stopniowo przesuwaj gałki oczne najpierw zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a następnie przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Więc powtórz kilka razy.
Z krótkowzrocznością
 1. Zamknij oczy na kilka sekund, a po ich otwarciu nie mrugaj tak długo. Zawód ten należy powtarzać 5-7 razy.
 2. Palcami każdej dłoni naciśnij powieki i przytrzymaj przez około 2-3 sekundy, ale nie naciskaj zbyt mocno. Powtórz około trzy razy.
Z nadwzrocznością
 1. Siedząc z prostym grzbietem, zrelaksuj się. Palec w powietrzu na twoich oczach narysuj okrąg i konsekwentnie podążaj za nim. Najpierw zgodnie z ruchem wskazówek zegara i po przeciwnej do ruchu wskazówek zegara.
 2. Czytanie małego tekstu bardzo pomaga. Najlepiej zacząć od bardzo dobrego oświetlenia, ale w odpowiednim czasie, aby go stłumić.

Jak widać, w wielu ćwiczeniach dla oczu znajduje się pozycja siedząca z prostym grzbietem, dzięki czemu takie ładowanie jest dobre nie tylko dla wzroku, ale także dla postawy.

Częsta statyczna szczerość powoduje, że kręgosłup przyzwyczaja się do prostowania, a ostatecznie będzie niewygodny.

Po przebudzeniu

Weź pod uwagę proste obciążenie pleców, które możesz wykonać codziennie po spaniu. Po przebudzeniu mięśnie stają się odrętwiałe i bardzo trudno je zmusić do poruszania się, podczas gdy pojawia się uczucie napięcia.

Najlepszym ładunkiem jest ugięcie grzbietu. Aby to zrobić, musisz przycisnąć kolana pod sobą, zgiąć plecy, oprzeć czoło na kolanach i spędzić około minuty w tej pozycji.

Następnie musisz delikatnie wyprostować i zgiąć plecy, tylko bez gwałtownych ruchów. W ten sposób mięśnie nieco się skurczyły, ale jednocześnie rozluźniły się i znacznie łatwiej byłoby rozproszyć się rano.

Te proste ćwiczenia pomogą znacząco poprawić zdrowie mięśni pleców, prasy i szyi.

Obejrzyj wideo: Wzmacnianie mięśni pleców