Stosowanie poduszek do masażu na plecy i szyję

Szyja zmęczona komputerem, wyciągnięta lub schłodzona, ból głowy - wszystkie te problemy natychmiast rozwiązuje poduszka masująca. Za pomocą rolek lub wibracji powierzchnia działa na mięśnie, eliminując skurcze.

Po długim siedzeniu, treningu lub stresie emocjonalnym, masażer rozluźni ciało, usuwając zaciski

Dlaczego masaż działa?

Skurcz to miejsce nadmiernego napięcia mięśni, które nie przechodzi nawet w stanie całkowitego spoczynku.

Spowodowane jest długim znalezieniem w jednej postawie lub drżeniem, gdy zamiast jednego mięśnia za drugiego działa inny. Mięśnie spazmatyczne pozbawione są dopływu krwi, mogą się zrelaksować lub wydłużyć.

Naciśnięto naczynia i nerwy przechodzące przez mięśnie, co oznacza, że ​​pojawiają się inne objawy. Na przykład w obszarze nóg z powodu zaciśnięcia nerwu kulszowego z mięśniem gruszkowatym.

Wibracje wpływają na wrzeciona nerwowo-mięśniowe i skurcze, daje sygnał do relaksu. Podobnie działa głaskanie utworzone przez rolki. Poduszka do masażu została zaprojektowana w taki sposób, aby do ugniatania dodano niewielkie rozciągnięcie. W wyniku tego:

  • rozluźnia mięśnie;
  • przepływ krwi zostaje przywrócony;
  • z powodu wydłużenia włókien sygnały bólu są usuwane.

Poduszka do masażu pleców nie zaszkodzi mięśniom, ponieważ w przeciwieństwie do dłoni masażysty nie rozciąga skurczonych mięśni, zrywając kompensację.

Wygodne siedzisko

Długie siedzenie dla wielu osób powodowało problem z dolną częścią pleców i szyi:

  1. Pragnienie wyprostowania prowadzi do wycofania miednicy i odbicia pleców oraz potrzeby rozciągnięcia szyi do przodu.
  2. Nawyk "opadania" plecami na krześle obraca miednicę z powrotem, ramiona przygarbione, szyja przeciążona. Mięśnie pośladkowe są nadmiernie rozciągnięte, istnieją inne skurcze kompensacyjne, które mogą usunąć masującą poduszkę elektryczną.

Jeżeli siedzenie jest nieuniknione, spraw, by silnik zatrzymywał się co pół godziny, przerwać na 3-5 minut marszu. Konieczne jest prawidłowe uporządkowanie miejsca pracy, tak aby stopy znalazły się na podłodze, a ramiona były zgięte w łokciach i znajdują się blisko boków, bez konieczności ich zawieszania.

W profilaktyce przydatna jest ortopedyczna poduszka oparcia, która przytrzyma dolną część pleców w prawidłowej pozycji. Jest on przymocowany bezpośrednio do krzesła lub krzesła biurowego.

Czy przydaje się ugryźć?

Poduszka do masażu pleców i całego ciała jest cenna, ponieważ działa na kawior, pośladek, ścięgno - ulubione miejsca w ciele. Wibracje delikatnie usuwają produkty rozpadu, poprawiają krążenie krwi i zmniejszają ból.

Jeśli po wysiłku pojawi się napięcie w dolnej części pleców, chociaż ćwiczenia go nie dotyczą, wówczas ten skurcz jest kompensacyjny. Można go usunąć za pomocą wibracji, ale dodatkowo masować pośladki i okolice klatki piersiowej.

W przypadku masażu karku poduszkę należy używać w sposób rozsądny, aby usunąć przyczynę bólu. Wpływ na obszar pomiędzy łopatką, na dolnej części żeber na całej długości, na klatce piersiowej.

Problem szyi jest zwykle związany z nieprawidłowym oddychaniem - zarówno powierzchownym, jak i wymuszonym przez usta. Poduszka rolkowa nadaje się do aktywacji mięśni brzucha, poprawiając oddychanie.

Obejrzyj wideo: WDOWI GARB - ból kręgosłupa szyjnego - TOP 3 ĆWICZENIA !