Ćwiczenia na ból w plecach i plecach - cechy techniczne i przykłady ruchów w domu

Nieprzyjemne odczucia w okolicy pleców mogą wskazywać na przeciążenie mięśnia i przechodzenie po odpoczynku w pozycji poziomej. W innych przypadkach zgłaszają poważne patologie kręgosłupa.

Po dokładnym badaniu diagnostycznym ustala się przyczynę zespołu bólowego i podejmuje się działania terapeutyczne.

Sobie pomóc i złagodzić stan i może być w domu, robi proste i oszczędzające ćwiczenia na bóle kręgosłupa i pleców.

Na etapie rozwoju proces jest ściśle kontrolowany przez specjalistę.

Funkcje ruchów w okolicy lędźwiowej

W odcinku lędźwiowym sieć zakończeń nerwowych odpowiedzialnych za narządów wewnętrznych miednicy i nóg.

Gdy występy i przepuklin międzykręgowych korzeni nerwowych mogą być ściśnięte, co prowadzi do wystąpienia silnego bólu, refleksu o obniżonej wrażliwości na nogi i miękkich tkanek, problemy z oddawaniem moczu, wypróżniania, moc.

Ściskając nerwu kulszowego pacjent odczuwa silny ból pleców, która występuje na naświetlaniu tylnej powierzchni ud i stóp może dotrzeć.

W takich warunkach nie można wykonywać gwałtownych agresywnych ćwiczeń, w których skurcz mięśni jest wzmacniany tylko i może wystąpić przesunięcie kręgów.

Gdy talia cierpi, najlepiej wykonywać ćwiczenia w pozycji poziomej. Ładunek zostanie rozdzielony równomiernie na główne grupy mięśniowe, a mięśnie pleców i talii otrzymają "pośredni" ładunek oszczędzający.

Fizyczne kompleksy do leczenia kręgosłupa mogą wzmocnić mięśnie obszaru problemowego i złagodzić skurcze mięśni. Efektywne ćwiczenia na plecy z podpórką pod talią metodą Fukutsuji i Pilates są skuteczne.

Utrwalanie pacjenta kręgosłupa w określonej pozycji przez kilka sekund, a następnie relaksacja są cechami tych ćwiczeń, w których wykluczone jest ryzyko powikłań.

Ale muszą one być wykonane poprawnie, inaczej w najlepszym razie - nie otrzymają żadnej korzyści, w najgorszym razie - zespół bólowy tylko się zwiększy.

Zalety technologii japońskiej i Pilates

Cechy gimnastyki japońskiej polegają na tym, że obejmuje ona centra życiowe, stymulujące ciało do procesu samoleczenia.

Ćwiczenia z wałkiem na pierwszy rzut oka wydaje się dość proste i skuteczne, ale ludzie, którzy robią to regularnie, istnieje znaczna poprawa po kilku sesjach.

Ruch jest udział różnych grup mięśni (ramiona, nogi, pleców, klatki piersiowej, brzucha) - wzmocnienie mięśni kręgosłupa jest ważne, ponieważ wyklucza ukierunkowane silny wpływ na obszarze zagrożonym (jedno obciążenie problematyczne dział grozi nawrót choroby i uzyskać skurcz mięśni) ,

Płynny ruch na rozciąganie ciała w pewnym położeniu opóźnionym i wykonanej w Pilates. Ból pleców w okolicy lędźwiowej mniej natomiast stopniowo zwiększając podejść czasu i ćwiczeń.

Przepuklina i występ zauważalne ulga ogólnej kondycji. W tym samym czasie, a to osiągnąć doskonały efekt relaksujący. Osoba wierzy w swoje możliwości, czuje przypływ sił i energii, nie ma pozytywne nastawienie do przyszłości.

Przybliżone ruchy

Ćwiczenia wykonywane są w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, w którym nie występują przeciągi (na ból pleców jest niebezpieczne), na twardej powierzchni (na podłodze można położyć matę siłowni) i na równym podłożu na wysokości pasa (odpowiednim do włosów, deska do prasowania).

Aby je rozpocząć nie zaleca się pełnego żołądka - spożycie żywności odbywa się około 2 godziny przed zajęciami.

  • Stań na poziomej platformie, znajdującej się na poziomie pasa, twarzą do niej. Ostrożnie opuść górną część ciała na powierzchnię. Klatka piersiowa i brzuch są przyciśnięte do platformy, ramiona lekko ugięte w łokciach, przedramiona i dłonie spoczywają na platformie. Łokcie znajdują się na wysokości ramion, głowa opiera się o powierzchnię brody. Wykonaj przeponowy (brzuszny) oddech pełny i gładki, pozostań przez 5 sekund, wydychaj powietrze. Uruchom 7-10 razy. Włókna mięśniowe grzbietu są rozciągnięte, skurcze mięśni w okolicy lędźwiowej zanikają.

  • Stań na czworakach na dywanie. Ręce z dłońmi spoczywają na podłodze, łokcie wyprostowały się. Ramiona są umieszczone dokładnie prostopadle do osi barku. Głowa jest obniżona przez podbródek do klatki piersiowej, mięśnie szyi są rozluźnione. Kolana - na szerokość ramion, golenie - równolegle do siebie. Plecy nie mogą być wygięte w dół ani wygięte w górę (możesz wyobrazić sobie mentalnie linię prostą między kością ogonową a szyją). Wykonaj głęboki oddech przeponowy, "zamroź" na 5 sekund i równie powoli i w pełni wydmuchaj całe powietrze z płuc, pociągając żołądek do kręgosłupa.Uruchom 7-10 razy.
  • Złożyć duży ręcznik 2 razy wzdłuż jego długości, skręcić w ciasny wałek, bandaż z taśmą. Usiądź na podłodze w taki sposób, aby płyta opierała się o pośladki. Nogi są proste przed sobą. Ostrożnie połóż się na poduszce plecami, pomagając sobie rękami. Terry "cylinder" powinien leżeć na poziomie linii boków, przechodząc przez pępek. Proste nogi lekko rozstawione na boki, abyś mógł rozwinąć stopy do wewnątrz i dotknąć się bocznymi powierzchniami kciuków. Ręce są ustawione za głową i dłonie na podłodze. Musisz spróbować małych palców obu rąk, aby dotknąć się i wyprostować ręce. Początkowo dłonie można umieścić pod podpórką (sofa, krzesło). Oddychaj płynnie i głęboko przez 2-3 minuty, w miarę możliwości rozluźniając mięśnie pleców. Czas ćwiczeń stopniowo rośnie. Podejdź ostrożnie z podłogi, obracając ciało na podłogę.

Musisz być przygotowany na to, że ból w plecach i talii nie zniknie natychmiast - to wymaga czasu.

Jednocześnie, wzrost bólu w dolnej części brzucha i pleców podczas ruchu powinien poinformować osobę - to jest możliwe, że przyczyną bólu jest choroba jamy brzusznej i miednicy, dlatego należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

Obejrzyj wideo: Ghostbusters (Wrzesień 2019).

Loading...