5 najbardziej efektywnych ćwiczeń dla mężczyzn z pleców

Ból pleców jest główną oznaką chorób kręgosłupa lub mięśni otaczających go.

Wiele osób zwraca uwagę na ten problem już na końcowym etapie rozwoju patologii, co komplikuje proces leczenia i zmniejsza szanse na pełne wyleczenie.

Dlatego pierwsze objawy bólu należy skierować do specjalistycznej placówki medycznej.

Najlepszą metodą leczenia dla mężczyzn są ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu - zwiększają wytrzymałość, mogą wytrzymać bardziej poważny stres i wykonywać działania zapobiegawcze.

Przyczyny bólu

Zasadą główną przyczyną bólu jest uszkodzenie układu mięśniowo-szkieletowego. Pojawiają się w wyniku skręceń, siniaków, skurczów. Chociaż dość często ból jest spowodowany przez bardziej poważne przyczyny, takie jak kręgozmyk (przemieszczenie kręgów) lub przepuklina.

Znacznie rzadziej diagnozujemy guzy i stany zapalne w częściach grzbietowych. Inne przyczyny bólu:

  • uszkodzenie mięśni,
  • skolioza,
  • skurcze mięśni,
  • krwawienie w rejonie miednicy,
  • rozciąganie,
  • infekcja,
  • przerzuty,
  • stenoza lędźwiowa.

Choroby kręgosłupa - bardzo częsty problem u samców.Możesz pozbyć się problemu bez interwencji medycznej, ale pomocne będą ćwiczenia z powrotem w męskim pokoju.

Konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad, ponieważ duże obciążenie może spowodować pogorszenie sytuacji. Istnieje 5 najskuteczniejszych sposobów "wyleczenia" pleców na siłowni:

Pull-up

Ludzie, którzy nigdy nie uprawiali sportu, podciągania są traktowani z ostrożnością i pogardą.

Jeśli nie wiesz, jak się podnieść, skorzystaj z pomocy przyjaciela lub specjalnego symulatora, a następnie możesz przystąpić do samodzielnej implementacji.

Największym efektem jest ciągnięcie szerokiego uchwytu, ponieważ aktywuje mięśnie łokciowe, co pozytywnie wpływa na postawę i stan ogólny.

Podczas ciągnięcia staraj się nie używać przedramienia, a także bicepsów. Przeciągaj wyłącznie kosztem najszerszych mięśni.

Szerokość ramion jest regulowana przez obciążenie, szerszy chwyt jest bardziej obciążony w górnej części, a węższa jest niższa część najszerszych mięśni. Dlatego należy zmaksymalizować szerokość uchwytu.

Podbródek powinien być umieszczony nieco ponad poziomym paskiem. Bardzo ważne jest, aby wypchnąć łokcie z ciała tak daleko, jak to możliwe! W przeciwnym razie amplituda ruchów zmniejszy się, a skuteczność ćwiczenia się zmniejszy.

Pulledown

Kompleks ćwiczeń dla pleców dla mężczyzn obejmuje pulldown, który skutecznie zwiększa ilość masy mięśniowej.

Ćwiczenie to umożliwia włączenie wszystkich mięśni: nogi są zajęte przez stabilizację tułowia, a latissimusy są obciążone. Podczas wykonywania ważne jest ukończenie cyklu do końca, w przeciwnym razie narzędzie zmniejszy się kilka razy.

Weź pasek powinien być na szerokości równej szerokości ramion, ruch nie można powoływać ciało, ponieważ ciąg jest wynikiem pracy ramionami.

W końcowej pozycji musisz naprawić, a następnie powtórzyć cały algorytm. Trudno jest opanować technikę po raz pierwszy, ale z czasem zadanie zostanie uproszczone.

Deadlift

Jest to podstawowe i bardzo ważne ćwiczenie dla mięśni pleców dla mężczyzn. Jest on wykonywany zarówno przez początkujących, jak i bardziej doświadczonych sportowców. Martwy ciąg doskonale poprawia kondycję ciała, redukując ból i prawdopodobieństwo dalszych problemów.

Najważniejsze jest, aby w pełni stosować się do techniki, ponieważ niewłaściwa pozycja nóg, szarpnięcia i pośpiech są głównymi przyczynami poważnych obrażeń. Jednak przy prawidłowym wykonaniu martwy ciąg doprowadzi wszystkie grupy mięśniowe do tonu.

Tył musi mieć ugięcie. Uchwyt powinien być zamocowany w tradycyjnej odległości - na szerokość własnych ramion. Ciało próbuje się podciągnąć, biodra powinny lekko przesunąć się do przodu.

Ostatecznemu etapowi powinna towarzyszyć niewielka przerwa i płynny powrót pocisku do jego początkowego położenia.

Zanurzaj w pochyłości

Następnym ćwiczeniem na plecach w męskim pokoju jest przeciąg na zboczu. Jest to alternatywna wersja martwego ciągu, ale bezpieczna i akcentowana wyłącznie na najszerszych mięśniach.

W początkowym etapie nogi są zgięte w kolanach, a tułów jest pochylony do przodu, plecy są niemal całkowicie równoległe do płaszczyzny podłogi. Zaleca się dokładne skierowanie widoku do przodu. Hvat wybiera nieco szerszy niż ramiona.

Wydychając, dokręć pręt do brzucha środkowego lub górnego, a tułów nie powinien brać udziału w przedstawieniu.

Łokcie powinny być dociskane do ciała tak bardzo, jak to możliwe, wykorzystywać wyłącznie siłę przedramion. W górnej pozycji musisz pozostać 1-2 sekundy.

Wioślarstwo na symulatorze

Na liście skutecznych ćwiczeń dla pleców, wiodącym miejscem jest wioślarstwo. Za pomocą symulatora można symulować ruchy tradycyjnego wioślarstwa.

Usiądź na ławce symulatora, ustaw płaski pręt. Ręce chwytają się trochę szersze niż ramiona.

Pociągnij pręt do górnego brzucha, maksymalnie aktywując najszerszy.

Po powrocie do pozycji wyjściowej przechyl ciało do przodu, co pozwoli mięśniom rozciągnąć się.

Z tyłu domu są ćwiczenia dla mężczyzn, ale ich skuteczność nie jest tak wysoka. Ale z ograniczonym czasem lub finansami mogą uratować plecy przed poważniejszymi problemami.

Dzięki codziennym ćwiczeniom domowym można znacznie zwiększyć wytrzymałość, siłę i zdrowie.

Obejrzyj wideo: Trening brzucha - Najlepsze ćwiczenia - [ Jacek Bilczyński ]