Subtelność masażu miodowego grzbietu

Miód to naprawdę dobra substancja użyteczna, przeciwzapalna, zmiękczająca i regenerująca. Po nałożeniu na skórę działa jak najbardziej intensywna maska, odżywia, ożywia, ale nie głęboka.

Działanie substancji zewnętrznych kończy się na nabłonku, ale nie wnika w mięśnie i stawy bez pomocy z zewnątrz. Wszystkie substancje czynne kremów mają satelity - cząsteczki, które promują ich wchłanianie.

Uważa się, że masaż pleców miodu to zabieg 2 w 1, kiedy minerały i witaminy wnikają w rozgrzaną skórę, jak pod naciskiem.

W rzeczywistości, w celu absorpcji użytecznych składników w organizmie spotyka się z jelitami, a skóra bierze tylko to, co może wchłonąć na niskim poziomie molekularnym.

Mity o toksynach i toksynach

Masażyści twierdzą, że za pomocą ekspozycji na skórę można oczyścić ciało. Jednak skóra pobiera tylko część produktów z poceniem, główne funkcje wydalnicze są wykonywane przez narządy wewnętrzne - wątrobę i nerki. Miód nie może wnikać głęboko w naczynia, przyspieszając wydalanie toksyn przez krew.

Podczas masażu miód jest podgrzewany z ciepła rąk i ciała, zamienia się w wosk, dzięki czemu uzyskuje się wysokiej jakości peeling.Szara powłoka, pozostawiona w wyniku zabiegu - to wcale nie toksyny, ale zrogowaciałe cząsteczki skóry.

Dlatego przed zabiegiem zaleca się wyszorowanie ciała. Jeśli w wyniku zabiegu miód jest biały, skóra została wyczyszczona.

Jak zwiększyć efekt procedury?

Masaż miodowy nie łamie cellulitu, nie usuwa żużli ani nie poprawia stanu kręgów. Za pomocą rąk i miodu efekt pośrednio wpływa na skórę i warstwę powierzchniową mięśni.

Masseurs dodać do miodu 2-4 krople olejków eterycznych. Pomidory pomarańczowe, imbirowe, limonkowe, grapefruitowe wspomagają stagnację cellulitu: przyspieszają przepływ krwi przez naczynia włosowate, usuwają wodę z przestrzeni międzykomórkowej, odżywiają skórę.

Wybór olejków jest wykonywany przez kosmetologa lub masażystę, który powinien uprzednio ostrzec o alergiach.

Masaż miodowy jest przydatny w tym, aby pomagał w odprowadzaniu tkanek:

 • poprawić krążenie krwi;
 • oczyść skórę;
 • zwiększyć ton;
 • usuń nadmiar płynu.

Nie powinieneś nadużywać masażu, mając nadzieję na pozbycie się "wdowy po wdowie" lub tłuszczowych fałdów na plecach. Problem kiełkowania wokół kręgów szyjnych wiąże się przede wszystkim z niską wydajnością mięśni pleców i uciskiem klatki piersiowej.

Schudnąć za pomocą masażu jest niemożliwe, ponieważ tłuszcz spalany jest tylko wtedy, gdy brakuje kalorii.

Często można zrobić masaż miodowy tylko kurs do stymulacji procesów metabolicznych i regeneracji tkanek na przeziębienia i zapalenie oskrzeli.

Dłonie masażysty odruchowo wpływają na receptory skóry, stymulując pracę narządów i tkanek. Każdy obszar mięśni i ciała odpowiada narządowi.

Na przykład, masowanie wyszczerbionych mięśni, ramion i trapezu może poprawić stan płuc. Efekty na żebrach poprawiają funkcję wdechu i wydechu.

Przydatne lub szkodliwe

Każda procedura fizjoterapii powinna być wyznaczona przez specjalistę. Masaż miodem może być w wielu przypadkach szkodliwy i niebezpieczny:

 • reakcje alergiczne;
 • słaba krzepliwość krwi;
 • niewydolność serca;
 • słaba funkcja nerek;
 • guzy na plecach;
 • infekcje i podrażnienia skóry;
 • nudności, wymioty i gorączka.

Przeciwwskazania dotyczą zbyt aktywnego ugniatania mięśni wzdłuż kręgosłupa. Ta procedura bez eliminacji przyczyny skurczu pomaga tymczasowo, ale częściej zwiększa niestabilność kręgów i ryzyko powstawania przepuklin.

Specjaliści o różnych profilach mogą polecić masaż miodowy, stosując takie oznaczenia:

 1. Zdolność do rozluźnienia mięśni, uwalniania włókien nerwowych w zapaleniu korzeni nerwowych, usuwania stanów zapalnych w nerwobólach.
 2. Stymulacja przepływu krwi, procesy metaboliczne i komórkowe z artrozą, częste przeziębienie, stagnacja w płucach.
 3. Poprawa elastyczności mięśni i rozładowanie szyi dystonia wegetatywna.
 4. Usunięcie bloków mięśniowych pod wpływem stresu i depresji.

Wskazania do korekty figury nie są medyczne, ponieważ niemożliwe jest spalanie tłuszczu przez zagniatanie tkanek. Używanie siły, rzekomo do rozszczepiania komórek tłuszczowych - jest bezużyteczne. Dlatego kobiety są bezskutecznie dręczone i cierpią z powodu siniaków po masażu, licząc na efekt estetyczny.

Obejrzyj wideo: Neverending Ballad - Zmysłowy Masaż - MUZYKOTERAPIA (Styczeń 2020).

Loading...