Podejścia do leczenia strefy kołnierza szyjnego

Szyja stała się problemem współczesnego człowieka spędzającego 80% dziennego siedzenia. Ponieważ masaż pleców i strefy kołnierza jest popularną procedurą, która dosłownie rozprasza mgłę na twoich oczach.

Funkcje strefy

Strefa obroży pleców odpowiada górnej obręczy barkowej i szyi aż do linii wzrostu włosów, powtarzając w rzeczywistości przebieg górnej części trapezu.

Osteochondroza regionu szyjnego jest w rzeczywistości naturalnym procesem starzenia, a przepuklina i wypukłość są odbiciem słabości, która stabilizuje kręgosłup mięśni. Cechy patologii wiążą się z licznymi skargami:

  1. Skurcz mięśni podudzinowych prowadzi do zespołu tętnicy kręgowej, zwiększonego ciśnienia tętniczego, niedotlenienia mózgu i jego objawów: zawrotów głowy, depresji, obniżonej sprawności.
  2. Zespół zamrożonego łopatki rozwija się w wyniku ucisku nerwów unerwiających mięśnie obręczy barkowej.
  3. Zaburzenia widzenia, alergie, omdlenia, migreny, przewlekły katar i zapalenie krtani są związane z niestabilnością szyjki macicy.

Istnieje wiele poradników, jak wykonać masaż strefą kołnierzową.Klasyczne podejście obejmuje opracowanie ostrzy (mięsień romboidalny), linii ramion i szyi.

Ponadto konieczne jest opracowanie mięśni międzyżebrowych, zębatego, najszerszego i dwunastego żebra. Wymagane jest zwolnienie przepony w celu przywrócenia mechanizmu oddechowego.

Zespół górnego krzyża

Skurcz górnej części trapezu jest czubkiem góry lodowej, który desperacko próbuje się rozciągnąć. Ta obrożna strefa cierpi tylko dlatego, że sama próbuje utrzymać głowę na naprężonych i napiętych mięśniach.

Główną funkcją stabilizacji głowy są długie prostowniki szyi, które przechodzą od karku do łopatek wzdłuż kręgosłupa. Często słabną podczas długiego siedzenia. Zamiast tego działa trapez.

Masaż szyi i strefy kołnierza łagodzi napięcie, ale żadna z lekcji wideo nie mówi o potrzebie przywrócenia słabych mięśni. Ponieważ efekt ulgi trwa 1-2 dni.

Oprócz rozluźnienia trapezu konieczne jest wzmocnienie rombowej, postrzępionej, dużej klatki piersiowej, której punkty mocowania były nieruchome przez długi czas. Masaż klatki piersiowej zwykle nie jest zaangażowany, a mianowicie, w jego zniewoleniu leży przyczyna bólu w szyi.

Niebezpieczeństwa nieudolnego masażu

Wiele osób pyta, dlaczego plecy boli po masażu strefy kołnierza. Najczęściej przednia pozycja głowy towarzyszy zwiększone kifozy piersiowej z powodu zwiększonej lordozy lędźwiowej.

Takie zmiany są spowodowane nienormalnym wzorcem oddychania. Skurcz z przepony powoduje, że muskulatura karku działa w każdym akcie oddechowym.

W ten sposób mięśnie wokół kręgosłupa stają się boleśnie osłabione, a próby ich masażu zintensyfikują ból w różnych obszarach.

Oznacza to, że terapeuta działał ignorując przeciwwskazań, głównym z których - niestabilność kręgosłupa szyjnego.

Nieprawidłowa ruchliwość kręgów szyi oznacza, że ​​mięśnie nie naprawiają ich wystarczająco. Tradycyjna medycyna uważa za przyczynę słabości więzadeł, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, urazów i zaburzeń rozwojowych.

Jednak nikt nie sprawdza prostowników długich szyj, które stabilizują kręgosłup szyjny. Są one akceptowane do ugniatania razem z mięsem trapezowym, co pogarsza patologiczną niestabilność.

Inne przeciwwskazania obejmują zdekompensowaną niewydolność serca, nadciśnienie, infekcje, uraz, zapalenie w leczonym obszarze.

Zanim zgłosisz się do masażysty, warto się dowiedzieć, jakich metod używa. Leczeniem bezpośredniego miejsca bólu są podejścia z ubiegłego wieku, które nie dają trwałego rezultatu.

Obejrzyj wideo: Meru (Luty 2020).

Loading...