Kolagen z chrzęstem w stawach z wypukłościami - opis, zawartość w produktach, zalecenia dotyczące stosowania

Ważnym składnikiem ludzkiego ciała, od którego zależy normalny stan włosów, paznokci, skóry, stawów, więzadeł - jest kolagen.

Jest to zestaw włókien - włókien i znajduje się w środowisku międzykomórkowym wraz z elastyną. Produkcja kolagenu jest prowadzona przez komórki - fibroblasty.

Element białkowy ma kształt spiralny i zawiera resztkowe aminokwasy.

Często stosowany kolagen z chrzęstem stawów z wypukłościami, ponieważ brak własnego, wytwarzany przez ciało spoiwa, prowadzi do progresji chorób kręgosłupa.

Opis

Kolagen jest niezbędny w przypadku więzadeł i stawów, które swobodnie się wyginają, wyginają i obracają dzięki zdrowej i wytrzymałej chrząstkowej powierzchni, zapewniając funkcję "warstwy pośredniej" amortyzującej. W kręgosłupie takie chrzęstne formacje są krążkami międzykręgowymi.

Z przepuklinami kręgosłupa, kolagen jest pobierany do wnętrza, aby stopniowo przywrócić tkankę chrzęstną, poprawić metabolizm komórkowy, przywrócić jej dawną siłę i elastyczność.

Pęcherzyki porodowe nie znikną nigdzie, ale mogą się zmniejszyć ze względu na fakt, że funkcje tłumienia kręgów zostają przywrócone, a odległość między nimi wzrasta.

Z pochodzenia kolagen można podzielić na:

  • Zwierzę (z kości, skóry, chrząstki zwierząt).
  • Warzywo (z białka pszenicy).
  • Marine (ze skórki morskich i słodkowodnych ryb).

Istnieją 3 rodzaje kolagenu, a dla zdrowia tkanki chrzęstnej stosuje się drugi typ, który jest prostym łańcuchem molekularnym, który wchodzi do ciała w jego ostatecznej postaci i tworzy bardziej złożone, uporządkowane ogniwa, przez które przywracane są strukturalne wiązania komórek.

Do użytku wewnętrznego, proszek, tabletki (BAD), produkowane są roztwory płynne; do użytku zewnętrznego - kremy i żele.

Kombinacja użytku zewnętrznego i wewnętrznego zwiększa efekt, ale należy pamiętać, że urządzenia te mają pewne ograniczenia. Szeroko rozpowszechniona linia: Ultra-żel, Ultra-Cream, Ultra-powder.

W jakich produktach jest on zawarty?

Włókna kolagenowe są identyczne ze związkami białkowymi zawartymi w żelatynie. Produkt ten jest szeroko sprzedawany we wszystkich sklepach i jest doskonałym analogiem droższych leków i suplementów diety.

Za pomocą żelatyny łatwo jest przygotować dużą liczbę różnorodnych i smacznych potraw: galaretki, galaretki, musy i galaretki.

Proszek można spożywać w czystej postaci, rozcieńczając jego niewielką ilość (1 łyżka do herbaty) w 1 szklance wody, ale wielu osobom nie spodoba się ten napój do smaku.

Inne produkty zawierające cenne komórki białkowe to buliony pachnące kością, skóra i chrząstka ptaków i zwierząt, ryby morskie i słodkowodne.

Ale musisz pamiętać, że niektóre rodzaje żywności mają wysoką zawartość kalorii i, oprócz zdrowych stawów, możesz uzyskać kilka kilogramów nadwagi.

Ciało powinno codziennie otrzymywać 5-7 g włókien kolagenowych. Przy wyraźnym deficycie tej substancji dawkę można zwiększyć do 10 g.

Powyżej tej normy białko może powodować problemy z trawieniem, bólem żołądka, zaburzeniami jelitowymi.

Zalecenia dotyczące użytkowania

Mówiąc o tym, czy można pić kolagen w proszku podczas karmienia piersią, należy zauważyć, że nie ma żadnych oczywistych przeciwwskazań do takich leków, ale nie wszystkim producentom można zaufać.

Kobieta kupująca kolagen może pić proszek ze składnikami chemicznymi, które nie mają nic wspólnego z naturalnym białkiem. Będzie cierpiał nie tylko to, ale także dziecko, po tym jak wszystkie szkodliwe substancje dostaną się do mleka w klatce piersiowej.

W sytuacjach, w których przewód pokarmowy osoby dorosłej może poradzić sobie z zatruciem pokarmowym, ciało dziecka nie zawsze jest w stanie wytrzymać taki test, a następnie - spodziewać się kłopotów.

Niektóre osoby mogą wykazywać zwiększoną wrażliwość na składniki suplementów kolagenowych. Kiedy używasz roztworu lub proszku, możesz mieć czerwone plamki skóry, wysypkę, pokrzywkę, obrzęk Quincke itp.

Przy indywidualnej nietolerancji leków, idea leczenia kolagenem musi zostać zapomniana i zastąpiona innymi metodami terapii. Na szczęście zdarza się to rzadko.

Ta lista obejmuje wolontariuszy, którzy cierpią na chorobę nerek, hemoroidy, niedrożność okrężnicy; mieć problemy z trawieniem (zaparcie, biegunka).

Czasami kobiety w starszym wieku, chcąc wyglądać młodziej, zaczynają stosować suplementy kolagenowe w niewiarygodnych ilościach.

Układ trawienny osoby starzejącej się nie wytrzymuje takiego obciążenia i zaczyna dawać poważne zakłócenia, po których już młodość nie ma na to ochoty, a jedynie pragnienie przetrwania.

Dlatego te "eksperymenty" można przeprowadzić tylko za zgodą lekarza, określając formę i dawkę leku.

Loading...