Powrót Nadorvany - przyczyny, objawy i sposoby postępowania w tej sytuacji

Przy wzmożonym wysiłku fizycznym, żmudnej pracy domowej ludzie są bardzo zmęczeni i potrzebują trochę czasu na odpoczynek.

Ale zdarza się również, że osoba nie oblicza swoich fizycznych możliwości i w pewnym momencie odczuwa ostry, ostry ból w plecach.

Z reguły poprzedzone jest lekkim skurczem w okolicy lędźwiowej, po której cierpiący przykuwa postawę, w której został zaatakowany przez atak i nie może się wyprostować.

W takich przypadkach mówi się, że mężczyzna rozdarł plecy. Jakie procesy w tym czasie zachodzą w ciele i co robić?

Przyczyny

Wiedząc, że wywołał bolesne choroby w przyszłości pacjent będzie ostrożny z takimi sytuacjami.

Trudności diagnostyczne polega na tym, że pojęcie „przeciążony back” może obejmować: skurcze mięśni i włókien pęknięcie, przemieszczenie kręgów, ściągnięty nerwów rdzenia powstawaniu przepukliny.

Tylko dokładna analiza pod względem szpitala dokładnej przyczynie zostanie ustalona, ​​a lekarz wyjaśni, jak leczyć chorobę. W domu nie możesz tego zrobić sam.

Przyczynami silnego bólu są:

 • Trening siłowy, gdy zawodnik rwie grzbiety ciężkimi pociskami i martwym ciągnikiem.
 • Wstrząs, pojedyncze obciążenie kręgosłupa - silny nacisk na kręgi może prowadzić do ich przemieszczenia lub pęknięcia włóknistego pierścienia w krążku międzykręgowym.
 • Nieprawidłowy rozkład obciążenia na grupy mięśni. Jeśli dana osoba przechyli ciało i spróbuje podnieść ciężki przedmiot w tej pozycji, główny wysiłek będzie miał miejsce w okolicy lędźwiowej, w której pękają włókna mięśniowe.
 • Nadmierna waga kilkudziesięciu kilogramów jest jak ogromny i ciężki plecak, ciągnąc człowieka do ziemi i uniemożliwiając mu wykonywanie elementarnych ruchów. Dlatego nawet prosta praca w domu może doprowadzić do zerwania mięśni pleców. Od ciężkości własnego ciała, kręgi otrzymują wiele obciążeń, a jeden niezręczny ruch może wywołać bolesny stan.
 • Ludzie, którzy nie ćwiczą i prowadzą siedzący tryb życia mają osłabione, zwiotczałe mięśnie pleców i brzuszną prasę. Kręgosłup jest praktycznie pozbawiony wsparcia mięśniowego i jest zmuszony do ponoszenia głównego obciążenia.Nic dziwnego, że kości kręgów zaczynają się stopniowo rozkładać, a zaniki włókien mięśniowych pękają i powodują ostry ból.

Boli plecami w każdym oddzielnym przypadku inaczej. Istnieją różnice w odczuciach mężczyzn i kobiet.

Objawy

Jak zrozumieć, że plecy są rozdarte? Podobne objawy u mężczyzn występuje znacznie częściej niż płci pięknej, a jest to związane z faktem, że silny połowa ludzkości zajmuje się ciężkiej pracy fizycznej, często wybiera sporty mocy, ma tendencję do ekstremalnych doznań i pojazdów - jako wynik często jest kontuzjowany, a wytężając siły mięśni z powrotem.

I jeśli u kobiet ta patologia może spowodować naruszenie cyklu miesiączkowego, to u mężczyzn - spowodować naruszenie potencji. Jakie inne objawy towarzyszą bolesnej chorobie?

 • W pewnym momencie z tyłu słychać charakterystyczną klątwę lub kliknięcie.
 • Występuje ostry ból w okolicy lędźwiowej.
 • W przypadku jego rozerwania lub rozciągać włókna mięśni i stawów, ból, zlokalizowaną w jednej porcji, a gdy przemieszczenie kręgów i kompresji zakończeń nerwowych mogą rozciągać się na pośladkach, tylnej powierzchni kości udowej i kości piszczelowej.
 • Zespół bólowy nie traci siły przez kilka godzin.
 • Przy każdej próbie ruchu bolesny syndrom nasila się.
 • W pozycji poziomej ból staje się mniejszy.

Kobieta częściej skarży się, że podczas pracy domowej doznała ucisku w dolnej części pleców, a u mężczyzn dzieje się to w miejscu pracy, podczas treningu sportowego lub zawodów. Ale ten warunek jest przenoszony przez obie, obie jednakowo trudne.

Co można zrobić?

Właściwe leczenie może być przepisane tylko przez lekarza prowadzącego, ale przed jego przyjazdem pacjent sam sobie pomoże:

 • Przyjmowanie leku znieczulającego lub niesterydowego leku przeciwzapalnego.
 • Poziome położenie ciała na plecach z kolanami zgiętymi w kolanach (pod kolanami można umieścić kocyk złożony w cylindrze lub wałku).
 • Ścisły bandaż wokół talii (jeśli pozwala na dobre samopoczucie).

Celowość innych środków medycznych zostanie ustalona przez specjalistę.

Niezależne próby pozbycia się bólu mogą spowodować jego wzrost i postęp procesu zapalnego (na przykład, gdy maści rozgrzewające maści są wcierane, powstają płyny i okłady z wątpliwych związków).

Lekarz "pierwszej pomocy" wyjaśni, do którego lekarza pójść po ataku, a czego nie.

Często ludzie, którzy samodzielnie zdołali przezwyciężyć dolegliwości, w przyszłości, odrywając się od swoich pleców, wierzą, że bez lekarzy sami się wyleczyją. Ale nie wiedzą, co było przyczyną niepowodzenia z powrotem po raz pierwszy i drugi.

A powody mogą być różne. A jeśli raz sam środek lekarstwa pomógł, to w innym przypadku staje się katalizatorem niebezpiecznej patologii. Dlatego tylko dokładna diagnoza postawi wszystkie punkty powyżej "i".