Jak zrobić to właściwie, aby rozciągnąć plecy

Nawet u zdrowej osoby, z powodu siedzącego trybu życia, mięśnie pleców i talii są ograniczone i ograniczają ruchliwość kręgosłupa. Ograniczanie ruchu nie jest jednak największym problemem.

Przy niewystarczającej ruchliwości kręgosłupa odżywianie krążków międzykręgowych jest zakłócone i nie mogą one w pełni funkcjonować. Aby zachować zdrowie kręgosłupa, trzeba robić ćwiczenia rozciągające.

Kiedy nie możesz uprawiać gimnastyki do rozciągania

Jeśli prawidłowo rozciągnąć mięśnie pleców i wykonywać regularne ćwiczenia, możliwe jest długi czas, aby utrzymać dobrą postawę, aby zapewnić zdrowie kręgosłupa i spowolnić postęp choroby zwyrodnieniowej stawów, występu i innych kręgowców patologii.

Rozpocząć studia powinny być ostrożne i przeciwwskazania do ćwiczeń jest zespołem ból spowodowany zaostrzenia choroby.

Niektóre z długim cierpieniu mogą się zastanawiać, pamiętając, że choroba jest przypisany do wykonywania terapii, które odgrywają ważną rolę gania ruchów.

To prawda, ale trening zespół bólowy wybrany indywidualnie i są wykonywane pod ścisłym nadzorem lekarza.

Dla tych, którzy szukają sposobu na samodzielne rozciągnięcie pleców w domu, pamiętajcie, że bezwzględnym przeciwwskazaniem jest ból.

Podstawy prawidłowych działań

Zainteresowani jak szybko rozciągnąć plecy, będzie rozczarowany: Szybkie wyniki nie mogą zostać osiągnięte, a jeśli staramy się zwiększyć intensywność treningu, zamiast pozytywnego wyniku mogą zostać uszkodzone międzykręgowy chrząstki i powodować rozwój lub zaostrzenie chorób kręgosłupa.

Jeśli trenujesz poprawnie, pierwsze wyniki będą widoczne dopiero po tygodniu, a stabilny efekt będzie widoczny dopiero po miesiącu.

Aby utrzymać zdrowie kręgosłupa i rozciągnąć mięśnie, musisz przestrzegać następujących prostych zasad:

 • Stopniowość. Liczba powtórzeń każdego ćwiczenia wzrasta stopniowo, konieczne jest rozpoczęcie nie więcej niż 4-5 ruchów, aw żadnym przypadku nie należy wykonywać siły.
 • Zwróć uwagę na ból. Pojawienie się bolesności jest pierwszym sygnałem do zakończenia badań. Drobne bolesne odczucia są dopuszczalne tylko w przypadku, gdy dana osoba jest zaangażowana pod opieką instruktora podczas wykonywania kompleksu terapii ruchowej.
 • Wstępne ogrzewanie i rozciąganie.Jak prawidłowo rozciąć plecy na gimnastykę? Obracające się ręce, przechylanie, chodzenie lub bieganie zwiększy krążenie krwi w mięśniach i sprawi, że będą bardziej elastyczne.
 • Rozważanie. Idąc do głównego kompleksu, wykonuj wszystkie ruchy powoli i płynnie, unikając nadmiernych wysiłków. Oddychanie podczas treningu nie powinno zostać utracone lub przyspieszone.

Te proste zasady, jak rozciągnąć mięśnie pleców i kręgosłupa, pomogą osiągnąć sukces i uniknąć kontuzji sportowej.

Ładowanie dla początkujących

Proponowany kompleks gimnastyczny jest dość prosty i zaprojektowany dla osób, które od dawna mają niskoprofilowy styl życia.

Nie jest konieczne wykonywanie wszystkich proponowanych ćwiczeń, zaleca się wybieranie 4-5 najbardziej lubianych i robienie ich codziennie. Jak wybrać? Wystarczy: ruch powinien być przyjemny, nie powodować bólu i dyskomfortu.

Zalecane ruchy:

 1. Nachylenie do prostych nóg. Siedząc na podłodze, powoli zginać zrobić odpowiednie stopy, próbując dotknąć jego czoła kolana i palce dotrzeć do skarpetki. Jest to jeden z najbardziej skutecznych ruchów, jak rozciągnąć górną część pleców, ponieważ obejmuje również mięśnie ramion i obręczy barkowej.Zrób to samo w pozycji stojącej, starając się utrzymać kolana prosto.
 2. Przechyla się do stóp. Teraz, siedząc, wyciągnij nogi do siebie, łącząc stopy razem i kolana, jeśli to możliwe, dociśnij do podłogi. Odchyl plecy, próbując dotknąć czoła czoła. To będzie trudne, ale po długich treningach odniesie sukces.
 3. Obracanie tułowia. Usiądź ze skrzyżowanymi nogami przed sobą i połóż ręce na grzbiecie głowy. Powoli skręcaj w lewo i w prawo, trzymając miednicę dociśniętą do podłogi.
 4. Stoki. Siedząc w tej samej pozycji, podłącz palce bezpośrednich dłoni za plecami. Powoli pochyl się do przodu. Osiągając maksymalne ugięcie, bez oddzielania palców, podnieście ręce do góry, starając się nie zgiąć ich w łokciach. Przytrzymaj w punkcie maksymalnego powrotu i powoli powróć do poprzedniej pozycji.
 5. Most z podłogi. Jak to zrobić, wszyscy wiedzą ze szkoły. Najważniejsze - nie przesadzaj. Być może początkowo nie uda się uzyskać pięknego ugięcia, ale dzięki regularnym lekcjom uda się osiągnąć sukces.
 6. Ugięcia do tyłu. Stojąc prosto, z kilkoma rozłożonymi nogami, podnieście ręce nad głowę i związajcie palce. Delikatnie odchyl się, obserwując równowagę.
 7. Połknij.Kolejny znany ruch od dzieciństwa. Stojąc na nodze wspierającej, drugi jest maksymalnie odsunięty, a ciało z podniesionymi do góry rękami jest pochylone do przodu. Tę samą jaskółkę można zrobić i leżeć na jego brzuchu, odrywając nogi i górną część ciała od podłogi z wyciągniętymi rękami. Konieczne jest maksymalne zgięcie w kręgosłupie, starając się podnieść proste ramiona i nogi tak wysoko, jak to tylko możliwe.
 8. Pussycat. Stojąc na czworakach, zegnij plecy, opuść głowę w dół, a następnie powoli cofaj się, pozostań przez chwilę w pozycji wyjściowej i zmniejsz ugięcie w talii, jednocześnie podnosząc głowę. Ruchy będą podobne do ruchów kota, rozciągających się po śnie.

Proponowane ruchy pomogą rozciągnąć grzbiet i kręgosłup oraz poprawić dopływ krwi krążków międzykręgowych.

Ćwiczenia rozciągające mięśnie kręgosłupa, jeśli wykonywane regularnie, pomogą utrzymać zdrowie kręgosłupa i dać piękną postawę.

Ale kompleks gimnastyczny należy wykonywać ostrożnie, a jeśli w historii jest historia krążków międzykręgowych, zaleca się skonsultować z lekarzem przed treningiem.

Obejrzyj wideo: Okrągłe plecy - co zrobić żeby przestać sie garbic ??? - Marek Purczyński (Grudzień 2019).

Loading...