Jakie ćwiczenia wzmocnią górną część pleców

Plecy stanowią ważną część atrakcyjnego wyglądu. Osiągnięcie pięknej postawy wobec właściciela słabych mięśni jest prawie niemożliwe. Ćwiczenia na górnej części pleców pomogą poprawić postawę, a także zmniejszyć zespół bólowy.

Z bólem w szyi i plecach, treningi mogą pomóc złagodzić napięcie, poprawić przepływ krwi i dać więcej siły gorsetowi mięśni.

Ostrożność nie boli

W przypadku zespołu bólowego zajęcia mogą nie tylko pomóc, ale także zranić. Powinieneś skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem ćwiczeń. Przyczyny bólu związanego z plecami mogą być bardzo wiele:

 • mikrouraz włókien mięśniowych pod wpływem stresu;
 • stare urazy, nieleczone siniaki, skręcenia;
 • praca osiadła, długi pobyt w transporcie, utrwalenie w jednej pozycji podczas snu;
 • przechłodzenie strony z tyłu.

Istnieje również ogromna lista chorób, które nie są bezpośrednio związane z kręgosłupem i plecami, ale ból promieniuje (ponieważ promieniuje z miejsca z prawdziwą przyczyną zespołu).

Dlatego wizyta u lekarza jest obowiązkowa przed rozpoczęciem szkolenia. Oto lista chorób, które mogą wpływać na kręgosłup w taki czy inny sposób. Ta patologia:

 • układ oddechowy (zapalenie opłucnej, zapalenie płuc, płuc lub rak oskrzeli);
 • układ trawienny (zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie trzustki);
 • układ moczowo-płciowy (zakrzepica tętnicy nerkowej);
 • rdzeń kręgowy (rak różnych oddziałów, przepuklina kręgosłupa).

Są to jedyne poważne choroby, które mogą wpływać na plecy i powodować ból. Aby uniknąć chronienia tych procesów, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeprowadzić szkolenie powinno być, jeśli zalecenia specjalisty nie wykluczają tego.

Gimnastyka w domu

Ćwiczenia z pleców mają wiele odmian. Przeanalizujemy te, które świetnie nadają się do lekcji podczas przerwy lub w domu.

 1. Wykonano w drzwiach. Stoimy przed otworem i skupiamy się na 10 cm nad głową. W tej pozycji zaczynamy odchylać naprzód, aż mięśnie poczują napięcie. Za pół minuty wracamy do pozycji wyjściowej. Wykonujemy 3-5 podejść.
 2. Połóż ręce za głową i zrób "blokadę". Odchylaj łokcie i zegnij plecy, aby Twoje spojrzenie uniosło się. Wykonaj 10 powtórzeń.
 3. Stojąc twarzą do ściany, zjeżdżalnia na ramionach, łokciach i nadgarstkach dociskane do ściany i nie zdzierać podczas całego procesu, ruchy rąk powinny być skierowane w górę i na zewnątrz, i przeciągnij tak wysokie, jak to tylko możliwe.Wykonaj co najmniej 10 powtórzeń. Zalecane jest ukończenie 3 podejść.
 4. To bardzo proste ćwiczenie. Przeprowadza się ją przez ściskanie ostrzy. Możesz grać w dowolnej wygodnej pozycji, nawet siedząc na krześle. Ręce powinny być całkowicie zrelaksowane. Zredukuj ostrza z wysiłkiem, poczuj napięcie przez 5-7 sekund, a potem zrelaksuj się. Musisz wykonać 3 zestawy po 10 powtórzeń.

Te proste ćwiczenia pomogą zrelaksować się i rozciągnąć usztywnione ciało podczas długiej pracy.

Zajęcia na siłowni

Jeśli twoim celem jest nie tylko rozgrzanie się po ciężkim dniu, ale chcesz mieć piękne i masywne mięśnie, to nauka w domu raczej nie spełni twoich żądań.

W takim przypadku musisz regularnie odwiedzać siłownię. Poćwicz, potrzebujesz dwóch głównych grup mięśniowych:

 • Najszersze mięśnie grzbietu - wizualnie nadają sylwetce elegancki wygląd, tworzą kształt w kształcie stożka.
 • Mięśnie Trapezius to ta grupa, której trening pomoże skorygować pochylenie. Mają trójkątny kształt.

Podstawowe elementy

Ponownie zwróć uwagę na bezpieczeństwo. Traumy z takim treningiem zdarzają się dość często.Tak więc przed rozpoczęciem zajęć należy ćwiczyć prawidłowo.

Masę należy starannie dobrać, a przede wszystkim opracować technikę. Tylko wtedy, gdy badane są ruchy techniki, możesz zwiększyć wagę.

 1. Jednym z głównych ćwiczeń jest podciągnięcie - zapewnia wzrost mięśni. Konieczne jest nauczenie się ciągnięcia w taki sposób, aby obciążenie rozkładało się w większym stopniu na mięśnie grzbietu. Staraj się nie wyciągać rąk i nie obciążaj bicepsów.
 2. Popychacz górnego bloku - to ćwiczenie symuluje pociągnięcie poprzeczki, a dla niego najpierw trzeba udoskonalić podciągnięcia. Pociągnięcie pocisku nie jest ważne dla głowy, ale dla klatki piersiowej, co zmniejszy ryzyko obrażeń. W celu prawidłowego wykonania należy wybrać wagę, aby ręce się nie męczyły. Jeśli praca rąk jest odczuwana, ładunek trafia do nich, co nie jest naszym celem. Powinieneś zmniejszyć wagę.
 3. Pręt oporowy - wykonywany z lekko ugiętymi kolanami. Rozstaw ramion na szerokość. Tył jest prosty. Ostrożne ruchy podnoszą poprzeczkę do klatki piersiowej. Aby uniknąć obrażeń, należy stać prosto.

Kiedy zaczniesz angażować się w coś poważniejszego, znajdziesz ogromną liczbę kompleksów, które pozwolą Ci poprawić swoje zdrowie i uzyskać dobrą figurę.

Najważniejsze jest, aby pamiętać o bezpieczeństwie, a jeśli cierpisz z powodu bólu, poproś o poradę.

Obejrzyj wideo: Ćwiczenie na mięśnie grzbietu- korygujące postawe (Luty 2020).

Loading...