Jak pozbyć się zmarszczek na plecach: przydatne wskazówki

Niezgrabne ruchy, wewnętrzny dyskomfort, ograniczenia w wyborze ubrań, nieatrakcyjne w oczach płci przeciwnej - nie jest to pełna lista powodów, aby krytycznie ocenić siebie w lustrze ze wszystkich stron.

Jeśli powodem jest niezadowolenie z siebie - fałdy tłuszczu na plecach, konieczne jest zbadanie problemu i podjąć kroki, aby go wyeliminować.

Powody marszczenia

Najważniejsze jest, aby osobiście poznać wroga, wtedy łatwiej jest walczyć. Od nie-estetycznych fałd na plecach i bokach cierpią nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Powód ich pojawienia się jest ogólny - stres, a metody walki są inne.

Kobiety prawie wszystkie problemy przejmują słodycze - cukier relaksuje. To właśnie te łatwo przyswajalne węglowodany w pierwszej kolejności wywołują powstawanie fałd.

Mężczyźni rozładowują stres głównie alkoholem, który sam w sobie jest wysokokaloryczny i wymaga obfitego spożycia pokarmu, nie zawsze zdrowego.

Fałdy powstają nie tylko w wyniku przejadania się w stresującej sytuacji, ale także dzięki hormonowi kortyzolu, który jest uwalniany również pod wpływem stresu: to on, zachowując energię organizmu, zapobiega spalaniu tłuszczu.

Dlatego ograniczenie w jedzeniu nie zawsze może rozwiązać problem fałd: aby usunąć fałdy, należy wykonać ćwiczenia fizyczne.

Gdzie rozpocząć zajęcia

Uchwyty na bokach i na plecach i tylko ludzie o nadmiernej wadze często są nieśmiali pod względem wyglądu, więc bieganie na świeżym powietrzu lub ćwiczenia na siłowni są natychmiast odrzucane. Jedynym wyjściem jest pozbycie się grubych fałd na tyłach domu.

Kompleks prostych ćwiczeń siedzących

Jeśli obecność duszności lub nadciśnienia nie pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie poważnych ćwiczeń, możesz zacząć od ćwiczeń statycznych przeciwko fałdom, siedząc na krześle:

 1. zamknij szczotkę za głową i wykonaj gładkie zbocza ciała w lewo-prawo;
 2. Połóż dłonie na biodrach i wykonuj gładkie ruchy ramion w lewo-prawo;
 3. zamknij szczotkę z tyłu głowy i odchyl się do tyłu, stań na 10 sekund i wyprostuj plecy;
 4. Postaw stopy na szerokość ramion, pochyl się do przodu i złap podłogę dłońmi.

Takie proste ćwiczenia wzmocnią mięsień sercowy i doprowadzą do pierwszej utraty tłuszczu.

Jeśli ciało przystosowało się do obciążeń, podczas wykonywania ćwiczeń statycznych można zastosować środki ważące (0,5 kg hantle lub 0,5 litra plastikowe butelki wypełnione wodą), a następnie przejść do bardziej poważnych ćwiczeń z fałd tłuszczu na plecach.

Instruktorzy zalecają, aby w intensywnym treningu rozpocząć trening 2 godziny po jedzeniu. Przed treningiem można zjeść połowę banana, aby uzyskać niezbędną siłę do intensywnego treningu.

Leżąc na plecach

Eksperci twierdzą, że najważniejszą kwestią nie jest czas treningu, ale ich intensywność: pierwsza utrata tkanki tłuszczowej rozpoczyna się pół godziny po rozpoczęciu treningu.

Skuteczne treningi do usuwania fałd odbywają się na podłodze. Z pozycji leżącej na plecach możesz wykonywać takie ćwiczenia:

 1. rozciągnij ramiona wzdłuż ciała i podnieś równe nogi o 30-45 stopni;
 2. jednocześnie podnosić podłużne ramiona, a nawet nogi o 90 stopni;
 3. z ostrymi ruchami, aby podnieść górną część tułowia z rozpostartymi ramionami w tym samym czasie co równe nogi;
 4. zegnij nogi w kolanach, połóż dłonie na głowie i staraj się dotrzeć do prawego kolana lewym łokciem i prawym kolanem prawym łokciem, unosząc ramiona i zgięte nogi.
Leżąc na brzuchu

Z pozycji leżącej na podłodze brzucha wykonywane są takie ćwiczenia:

 1. na przemian podnosić równe nogi i ramiona;
 2. wyciągnij ramiona, podnieś ramiona, podnieś równe nogi, a jednocześnie wykonaj ruchy w górę prawej ręki i lewej nogi, następnie lewej ręki i prawej stopy;
 3. Rozłóż ręce na boki, wygładź stopy o 90 stopni i przesuń je płynnie w lewo i prawo, bez zmiany pozycji tułowia.

Z biegiem czasu skuteczność ćwiczeń można zwiększyć poprzez dodatkowe ćwiczenia w postaci hantli lub ekspandera.

Trenerzy przekonują, że jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń są bar i push-upy. Ponadto, push-up po drodze, aby pomóc pozbyć się fałd wiszących regionów pachowych i łopatką, a deska pomogą wzmocnić mięśnie pleców i zdobyć dobrą postawę.

Jak usunąć zmarszczki z biustonosza

Grube fałdy, które tworzą biustonosz, zepsuły nastrój wielu kobiet. Pomysł, że pozbycie się ich jest trudne i zajmie dużo czasu, jest zły. Wystarczy pamiętać, że najważniejsza jest intensywność zajęć.

Usunięcia fałd na plecach pod stanikiem ćwiczenia mogą wykonywane są w pozycji stojącej, przy ważeniu (początek wiosełka 0,5 kg, a następnie użyć koziołek na 1 kg):

 1. Postaw stopy na szerokość ramion. Bardzo rzucać prosto rękę do przodu, podczas gdy druga ręka zgięta w łokciu i przyhamować (a stanowią przypomina strzelanie z łuku).
 2. Połóż gimnastyczny kij na ramionach i zapnij końce pędzlami. Lekko przechylając ciało do przodu, postaraj się lewy koniec trzymać prawą stopę, a następnie prawą końcówkę - lewą stopę. Możesz wykonywać bez kija (w szkole ćwiczenie nazywa się "młynem").
 3. Nie usuwaj patyka z ramion, wykonuj rogi ciała w lewo-prawo.

Z pozycji na brzuchu możesz wykonywać bardzo skuteczne ćwiczenia, przypominające pływanie w różnych stylach:

 1. Indeksuj - rozciągnij ręce do przodu, lekko rozsuń nogi. W tym samym czasie podnieś ramię ramieniem i przeciwną nogą. Dla każdej strony wykonaj 3 podejścia 15 razy.
 2. Mosiądz - zrób wydech, podnieś ramiona i wykonuj okrągłe ruchy rękami w płaszczyźnie poziomej. Wdech i niższe ramiona i ręce wyciągnięte. Podczas ćwiczenia nogi pozostają nieruchome.

Osiągnięcie pięknego pleców bez wystających fałd jest całkiem proste. Każdy może wybrać indywidualny zestaw ćwiczeń.

Obejrzyj wideo: MY ACNE and accutane journey (PL subs)