Wybór najlepszych - najbardziej skuteczne maści i żele do osteochondrozy

Ból w plecach - tak jak jest znany. I choć niektóre z nich są po prostu staramy się nie myśleć o tym, dając sobie dużo odpoczynku i ciepła, a inni zaczynają kopać gorączkowo ton artykułów informacyjnych w Internecie, aby dowiedzieć się, w czym tkwi problem i jak pozbyć się przyczyny odczucia dyskomfortu.

Zazwyczaj przyczyną dyskomfortu w tylnym obszarze, które nie występują tylko po joggingu lub wychodzisz ze sklepu z dużych workach, a po każdym treningu, a każda stopa (a także w czasie) jest osteochondrosis.

Jest to patologia, która występuje w chrzęstnej tkance kręgosłupa i towarzyszy jej zniszczenie chrząstki między kręgami. Oferujemy przybliżony schemat leczenia tej choroby oraz przegląd najpopularniejszych maści, kremów i żeli.

Główne etapy leczenia

Niestety, osteochondroza, w tym taka odmiana jak osteochondroza regionu szyjnego, jest chorobą, której prawie nie można całkowicie wyleczyć.

Nawet najbardziej zaawansowane leki nowej generacji mogą zatrzymać rozwój choroby i zmniejszyć objawy.

Puszczenie problemu nie jest jednak opłacalne, ponieważ zaniedbana choroba pociąga za sobą jeszcze poważniejsze konsekwencje.

Metoda leczenia zaproponowana przez większość krajowych specjalistów zakłada zintegrowane podejście obejmujące kilka pozycji.

 1. Usunięcie stanu zapalnego. Ze względu na fakt, że w rejonie zniszczenia tkanki chrzęstnej kręgów występuje w różnym stopniu w przestrzeni między kręgami występuje stan zapalny, który w końcu rozciąga się mięśni i nerwów. Musisz pozbyć się objawów bólowych, aby złagodzić stan ciała i nadal pracować nad tym problemem.
 2. Ekspansja statku. Zapalenie zakończeń nerwowych promować tworzenie szyi skurcz naczyń, co z kolei wywołuje znaczne zmniejszenie prześwitu w naczyniach krwionośnych, a tym samym niedotlenienia. Rozprzestrzenił się do mózgu, powoduje nieprzyjemne objawy, takie jak bóle głowy, nudności i wymioty, zawroty głowy i omdlenia. Zwężone naczynia nie są w stanie przepuścić wymaganej objętości krwi, więc następuje spadek ciśnienia krwi, jej skoki i wszystkie nieprzyjemne konsekwencje, które z niej wynikają.
 3. Regeneracja tkanek. Ból kręgosłupa powstaje, ponieważ komórki tkanek są uszkodzone - łączne i chrzęstne.Całkowicie niemożliwe jest ich odtworzenie, jednak za pomocą specjalnych preparatów można zatrzymać destrukcyjny proces, pobudzić aktywną regenerację komórek i przyspieszyć metabolizm.

Wybór funduszy

Z tego, co wyżej wymienione funkcje należy wykonać, wszystkie fundusze przedstawione w aptekach na leczenie osteochondrozy szyjnej dzielą się na grupy.

Działa przeciwzapalnie

Środki z etykietą przeciwzapalną zwykle zawierają główną substancję czynną z grupy NLPZ, to znaczy niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Ich zadaniem jest powstrzymanie bólu i złagodzenie stanu zapalnego, zahamowanie procesu zapalnego i wyeliminowanie obrzęku tkanek.

Po pewnym czasie po zastosowaniu takiego środka zauważysz, jak bardzo zmniejszyła się sztywność mięśni, a stawy stały się bardziej mobilne.

Wśród najpopularniejszych leków, które zazwyczaj polecają lekarze, możesz wymienić:

 • Ibuprofen w postaci pięcioprocentowej maści.
 • Voltaren forte gel.
 • Nurofen w postaci maści.
 • Ketonal.
 • Indometacyna.
Sposoby złożonych działań

Oprócz efektów znieczulających i przeciwzapalnych,związane z tą grupą, wpływają również na regenerację tkanek, eliminację drobnoustrojów chorobotwórczych, a także skraplanie skrzepliny.

Najbardziej popularne są maści Dolobene lub Fitobene. Wnikają głęboko w skórę, osiągając swój cel, rozpuszczają skrzepy krwi powstające w krwiobiegu.

W związku z poprawą ukrwienia chrząstka regeneruje się, usuwa się ból i stany zapalne, przywraca ruchomość dotkniętych stawów.

Do rozgrzewania i znieczulenia

Działanie rozgrzewające tych leków poprawia krążenie krwi i stymuluje procesy troficzne i metabolizm w tkankach. Bardzo szybko usunięty z skurczu i zrelaksowany napięty z powodu swoich mięśni.

Po pierwszym zastosowaniu takiego środka rozgrzewającego zauważysz lekkie zaczerwienienie skóry, a także wzrost lokalnej temperatury. Wskazuje to na aktywację metabolizmu w dotkniętym obszarze.

Możesz wybrać z apteki jedną z najbardziej odpowiednich opcji dla Ciebie:

 • Finalgon.
 • Terpeny maści.
 • Żel Fastum.
 • Nikoflux.

Efekt maści był wyraźniejszy, po jej nałożeniu konieczne jest pokrycie chorego miejsca szalikiem lub innym ciepłym elementem ubioru.Ponieważ środek działa na układ nerwowy jest ekscytujący, najlepiej zastosować go w ciągu dnia.

Użyj niewielkiej ilości funduszy na jedną stronę, ale przy zaostrzeniu pocierać ją dość intensywnie. W okresie remisji można nadal korzystać z maści rozgrzewającej do masażu.

Chondroprotectors

Określiliśmy już cele, dla których używane są leki z tej grupy. Działają one jako środek przeciwbólowy, eliminując zapalenie i aktywując naprawę tkanek.

Substancje czynne w chondroprotektorach, wspomagają regenerację naturalnej struktury tkanki łącznej i stymulują syntezę płynu do smarowania stawów.

Ponadto mają właściwości wiążące wapń, więc uszkodzona tkanka zostaje przywrócona, choć nie w stu procentach, ale znacznie szybciej.

Lekarze zalecają wybór jednej z następujących opcji:

 • Chondroksyd,
 • Chondroart,
 • Chondroityna.
Leki homeopatyczne

Dla tych, którzy starają się używać jak najmniej leków chemicznych w leczeniu chorób, zalecamy zwrócenie uwagi na narzędzia pochodzenia homeopatycznego.

Są wykonane ze składników roślinnych i mineralnych, ale nie mniej skutecznie znieczulają, łagodzą objawy zapalenia i stymulują regenerację.

Główną zaletą homeopatycznych maści z osteochondrozy szyjnej jest brak efektów ubocznych.

Nie wyklucza się jednak występowania alergii na dany składnik, dlatego przed użyciem należy uważnie przeczytać załączone instrukcje.

Wśród znanych nazw można wymienić Target T, Sabelnik, Traumeel C i Liverpool z trucizną pszczół i węży.

Oznacza to, jaki rodzaj żelu lub maści z osteochondroza piersiowego, lędźwiowego i szyjnego odcinka kręgosłupa do wyboru zależy od stopnia zaawansowania choroby, nasilenia objawów, w każdym przypadku i przeciwwskazania.

Zalecamy wizytę u lekarza przed podjęciem jakichkolwiek działań, szczególnie jeśli dotyczy to leków.