Tajski masaż pleców: całkowity restart

Masaż tajski, powstały w Chinach ponad 3 tysiące lat temu i przeniesiony do Tajlandii przez mnichów, wchłonął metodologię, refleksologię i filozofię indyjskich joginów. Jego nowoczesny wygląd jest konglomeratem starożytnej wiedzy i umiejętności.

Z klasycznego europejskiego tajskiego masażu drastycznie się różni:

 1. Pacjentka jest ubrana podczas całej sesji - wynika to z faktu, że ciało i mięśnie są rozgrzane podczas zabiegu, a to ciepło musi zostać zachowane. Ponadto podczas skrętów i rozstępów ręce masażysty nie ześlizgują się, a techniki są bardziej skuteczne.
 2. Sesja odbywa się na mate - jest to najwygodniejsza pozycja, ponieważ masażysta dotyka pacjenta wszystkimi częściami ciała: łokciami, stopami, kolanami, dłońmi.
 3. Zabieg wykonuje się bez kremu, na suchym ciele. W niektórych rodzajach masażu stosowane są ciepłe torby ziołowe, kamienie bazaltowe, pałeczki, aromamasla.

Praca z tyłu

Ten rodzaj masażu jest najbardziej popularny wśród osób prowadzących siedzący tryb życia. Technika tajskiego masażu pleców pozwala obudzić, otworzyć i zapewnić swobodny przepływ energii przez dwa kanały zlokalizowane wzdłuż kręgosłupa i dwa kanały, które rozchodzą się na boki.

Zgodnie z kanonami tajskiej medycyny człowiek otrzymuje energię z ziemi.Dlatego najpierw musisz otworzyć kanały znajdujące się w nogach. Dlatego tajski masaż pleców rozpoczyna się od rozgrzania nóg.

W każdej nodze znajduje się sześć kanałów ruchu energii, a życiowe systemy i narządy ludzkie są rzutowane na stopy.

Kanały te są odpowiedzialne za funkcjonowanie przewodu pokarmowego, nerek, wątroby, trzustki i pęcherza moczowego.

Prawidłowy ręczny wpływ na małe części ciała przyczynia się do wczesnego rozluźnienia całego organizmu, normalizując bilans energetyczny. Podczas pracy z każdą nogą masażysta stosuje metody dociskania i skręcania.

Zapobieganie: zabieg jest przeciwwskazany po urazach, uszkodzeniu tkanek nóg, stawów i naczyń krwionośnych.

Wracając do tyłu, mistrz rozgrzewa ciało, zaczynając od kości krzyżowej, pośladków i talii. W pracy stosuje się dociskanie łokciem, kolanem, goleniem, rozciąganiem i skręcaniem.

Ból podczas i po sesji

Podczas sesji pacjenci czasem odczuwają ból i chrupnięcie i nie ryzykują kontynuowania sesji, a jeszcze bardziej - powtarzają.

Eksperci twierdzą, że takie zjawiska są całkiem normalne dla ludzi, którzy nie są zaangażowani w sport, i wskazują na rzeczywistym problemie z tyłu.

Z biegiem czasu osoby siedzące, są zdeponowanymi solami. Na przykład oblodzenie lodu lub inne obrażenia mogą doprowadzić do przemieszczenia kręgów.

Podczas masażu tajskiego wyrabiane są mięśnie podłużne grzbietu, ruchy skręcające przywracają naturalną pozycję krążków. Tej akcji może towarzyszyć kryzys. Konieczny jest dodatkowy wysiłek fizyczny, aby naprawić właściwą pozycję.

Zdarzają się przypadki, gdy pacjenci skarżą się, że po masażu tajskim ból pleców boli, szczególnie po pierwszych sesjach.

Zjawisko to można również przypisać normalnemu: ciało zawsze reaguje boleśnie na niezwykłe efekty. Ale mogą istnieć powody, dla których masaż nie może być kontynuowany:

 • procesy zapalne, o których pacjent nie wspominał przed rozpoczęciem sesji;
 • poważne choroby przewlekłe, w których niektóre techniki nie są zalecane;
 • niewłaściwie wybrana technika masażu;
 • pracować nieprofesjonalny masażysta.

Podczas sesji może również występować ból, który powinien być zgłoszony kapitanowi: najprawdopodobniej istnieją jakiekolwiek cechy konkretnego organizmu i wymagają szczególnej uwagi masażysty.

Podczas sesji ból nie powinien być - wszystkie mięśnie są dobrze rozgrzane i łatwe do manipulowania.

Charakterystyczne cechy przyjęć

Pacjent zawsze chce mieć pewność, że dostaje dokładnie taką usługę, na którą liczył. Masaż tajski nie jest wyjątkiem: bardzo trudno jest nabyć umiejętności właściwego masażu, a wielu oferuje taką usługę.

Dlatego zaleca się, aby wiedzieć, jak prawidłowo wykonać tajski masaż pleców. Główne cechy wyróżniające:

 1. Ta procedura nigdy nie jest wykonywana przy użyciu kremu lub oleju.
 2. Pacjent jest ubrany w luźne wygodne ubranie wykonane z włókien naturalnych.
 3. Podczas zabiegu korzystaj z relaksujących uderzeń, ugniatania i wszelkiego rodzaju skręcania i rozciągania.
 4. Tajski masaż pleców rozpoczyna się od naciśnięcia obszarów wzdłuż grzbietu z dłońmi mistrza, który siedzi na nogach pacjenta.
 5. Rozciąganie mięśni kręgosłupa wykonuje się trzema palcami, zainstalowanymi u podstawy kręgosłupa, przesuwając się na bok wzdłuż całej długości kręgosłupa. Po pierwsze, jeden, a potem drugi.
 6. Masować kość krzyżową przez 2 minuty.
 7. Głębsze rozciąganie mięśni pleców zgiętymi dłońmi masażysty.Dopiero po tym czarodziej zaczyna się przekręcać i rozciąga. Na tym etapie stosuje się niektóre techniki jogi, które pozwalają na pracę z głębokimi mięśniami szkieletowymi (klasyczny masaż europejski nie działa na tym poziomie).

Prawidłowo przeprowadzony masaż tajski przyniesie nie tylko przyjemność i zdrowie, ale także przyniesie uzdrowienie ciału, radość ducha, przywróci zdrowy umysł i pozytywny światopogląd.