Mocne mięśnie pośladków - zdrowa lędźwie

Jak myślisz, kto jest obrońcą i wsparciem kręgosłupa lędźwiowego? Co utrzymuje dolną część pleców w naturalnej pozycji fizjologicznej, chroniąc ją przed urazami?

Jeśli od dawna subskrybujesz mój biuletyn, to prawdopodobnie znasz już odpowiedź.

Schab chroni i wspiera gorset mięśniowy!

Na wszelki wypadek, przypominam, że mięśnie przedniej ściany brzucha, skośne mięśnie brzucha (po bokach) i mięśnie grzbietu są związane z gorsetem mięśniowym - "jaskinią lędźwiową".

Również wokół kręgów są bardzo małe mięśnie, które zapewniają stabilność kręgosłupa. Są pod auspicjami większych mięśni - naszego muskularnego gorsetu.

Ale są mięśnie, które kontrolują pozycję całego naszego ciała i uczestniczą w każdym ruchu naszego ciała.

To ... mięśnie pośladkowe.

Nie wszyscy to wiedzą, ale to mięśnie pośladkowe są podstawą do utrzymania talii i całego ciała jako całości.

Są częścią naszego muskularnego gorsetu, ale w tym samym czasie kontrolują pozycję całego ciała i talii w szczególności.

Początkowym i najważniejszym zadaniem mięśni pośladkowych jest rozplątanie uda (miednicy).

Na przykład, z powodu mięśni pośladkowych, powracasz do pozycji pionowej od nachylenia do przodu. Mięśnie pośladkowe pomagają wydostać się z pozycji siedzącej, iść ulicą, wspiąć się po schodach itp.

Ale jest jedna ważna okoliczność. Mięśnie pośladkowe pomagają nam w wielu ruchach, TYLKO JEŚLI są silne i dobrze rozwinięte.

Jeśli twoje mięśnie pośladkowe są silne i wytrzymałe ...

Mięśnie pośladkowe są uważane za najpotężniejsze i mocne mięśnie ciała, ponieważ zazwyczaj są to te, które rozluźniają tułów i miednicę, i utrzymują cię w pozycji pionowej, kiedy stoisz, biegniesz.

Dlatego właśnie mięśnie pośladków (a nie dolny grzbiet) muszą generować siłę, dawać impuls i zapewniać wszystkie podstawowe ruchy.

Mięśnie pośladkowe zapewniają również dobrą stabilizację kręgosłupa. Kiedy są silne, aktywnie uczestniczą w ruchach i są natychmiast aktywowane, na przykład, gdy chcesz wstać z krzesła i gdzieś pójść.

Pod warunkiem silnych mięśni pośladków, talia praktycznie nie angażuje się w ruch i pozostaje w bezpiecznych warunkach.

Jest to szczególnie ważne, jeśli masz problemy z dolnym odcinkiem kręgosłupa (przepuklina, wypukłość).Twoje mięśnie pośladkowe powinny przyjąć ładunek domowy, w przeciwnym razie spadnie na twój dolny grzbiet.

Dlatego wszyscy ludzie z wąską talią w obowiązkowy sposób muszą wzmocnić mięśnie pośladkowe.

Jeśli mięśnie pośladkowe są słabe i nierozwinięte ...

Jeśli tak, to talia jest wyraźnie rozdmuchana dla wszystkich! Wszystkie ruchy przechodzą przez talię, przeciążając kręgosłup więzadłami, a także mięśnie grzbietu.

Jest taka regularność:

Niż pośladki są słabsze i słabiej rozwinięte, tym większy jest ciężar w dolnej części pleców. I w konsekwencji, im więcej problemów z dolnym kręgosłupem powstaje z czasem.

Dlatego niezwykle ważne jest, że na tych skalach przewaga była w kierunku mięśni pośladkowych. Specjalnie dla osób, które już mają pewne zmiany w kręgosłupie w postaci wypukłości, przepuklin, niestabilności, itp ...

Jaki jest wniosek z tego?

Wniosek jest prosty. Jeśli chcesz mieć jak najmniej problemów z dolnym kręgosłupem, musisz aktywować i wzmocnić mięśnie pośladkowe przy pomocy ćwiczeń fizycznych.

Ale jednocześnie korzystaj z takich ćwiczeń, które NIE WOLNO OBCIĄŻYĆ Twojego dolnego odcinka kręgosłupa. Wybierając niewłaściwe ćwiczenia, ryzykujesz jeszcze więcej obrażeń.

Trening mięśni pośladkowych bez uszkodzenia dolnej części pleców powinien być zgodny z 3 warunkami:

1. Obowiązkowe korzystanie z izolowanych ćwiczeń

Takie ćwiczenia obciążają i aktywują tylko pośladki, nie licząc dolnej części pleców, a nawet całego kręgosłupa.

Tylko w tym przypadku mięśnie pośladkowe otrzymają dobre obciążenie i spróbują je przezwyciężyć, ponieważ nie będą miały "asystentów" w postaci innych mięśni.

2. Poprawna technika ćwiczeń i trening etapowy - od prostych ćwiczeń do zaawansowanych

Nawet nogi dziewcząt, które są kochane przez wiele dziewcząt i kobiet, wracają z niewłaściwą techniką, bardzo bolą w talii. Ale mogą być wykonywane bezpiecznie i wydajniej niż tylko wymachiwanie mocniejszymi nogami ...

3. Badanie mięśni pośladkowych ze wszystkich stron

Konieczne jest uwzględnienie w pracy włókien mięśniowych z góry i z dołu oraz z zewnątrz pośladków. Wtedy ładunek na pośladkach będzie bardziej kompletny, a mięśnie rozwiną się równomiernie.

Jak wziąć pod uwagę wszystkie te zasady, połączyć je i wytrenować mięśnie pośladkowe, które są bezpieczne w talii?

Więcej szczegółów na ten temat postanowiłem opowiedzieć i pokazać w darmowym 5-dniowym maratonie online na temat aktywacji i wzmocnienia mięśni pośladkowych

Prowadzę ten maraton w zielonym świetle mojego systemu "Traffic Light", o którym być może słyszałeś.

I w tym roku zaczynam od mojego nowego programu aktywacji i wzmocnienia mięśni pośladkowych bez szkody dla dolnej części pleców, które ogłaszam na końcu tego maratonu.

Ten maraton i program będą szczególnie cenione przez moich subskrybentów, którzy mają przepukliny, wypukłości, okresowy lub stały ból pleców. A także tych subskrybentów (jeszcze bardziej prawdopodobnych abonentów), którzy chcą poprawić ton mięśni pośladkowych i nadać im piękniejszą formę.

Na początku marca wprowadzam nowy projekt online z pięciotygodniowym programem etapowym do treningu mięśni pośladkowych bez szkody dla talii.

Ale wcześniej, najpierw spędzam wolny 5-dniowy maraton online, w którym opowiem, pokażę i wytrenuję, aby aktywować i wzmocnić mięśnie pośladkowe.

Oto, co mamy tam do czynienia:

  • Jak pracować na mięśniach pośladkowych ze wszystkich stron?
  • Jak prawidłowo wykonywać typowe ćwiczenia na pośladkach bez szkody dla talii?
  • Jakie ćwiczenia należy zastosować do izolowanego treningu mięśni pośladkowych?
  • Jakie błędy musisz znać podczas treningu pośladków? Jak je wyeliminować?

Te i wiele innych pytań zostanie omówionych na lekcjach wideo w ramach 5-dniowego maratonu.

Ponadto, w ciągu ostatnich dwóch dni maratonu przeprowadzimy z tobą dwa mini trening mięśni mięśnia pośladkowego, abyś poczuł je odpowiednio i zrozumiał, jak ważne jest, aby sobie z nimi poradzić!

Internetowy maraton odbędzie się w dniach 20-24 lutego.

Bardziej szczegółowe informacje na temat tematów każdego dnia, format wydarzenia, a także opis maratonu, który można przeczytać, klikając poniższy przycisk:

Weź udział w maratonie

W tym samym miejscu możesz zarejestrować się na mój maraton!

Przy okazji nagrałem również zaproszenie wideo i postanowiłem udostępnić je nie tylko na głównej stronie opisującej maraton, ale także tutaj, aby wygodniej było Ci je zobaczyć:

Czy bierzesz udział w moim maratonie? :)

Następnie napisz poniżej w komentarzach "Biorę udział!", Aby wiedzieć, czy powinienem oczekiwać Cię w moim maratonie, a także kliknij przycisk poniżej, aby się zarejestrować i zostać członkiem!

Weź udział w maratonie

Do zobaczenia w przyszłym tygodniu!

Obejrzyj wideo: Silny brzuch, zdrowy kręgosłup -stabilizacja centralna - Marek Purczyński