Dieta dla osteochondrozy kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego - wskazania, cechy, skuteczność

Osteochondroza jest chorobą kręgosłupa, w której naruszona jest integralność chrzęstnej tkanki, która działa jako warstwa amortyzująca pomiędzy kręgami.

Choroba ta może być związana z procesem zapalnym, wynikającym z kompresją korzeni nerwowych i rdzeniu kręgowym, jak również w tworzeniu wypustek kostnych - kostne, pozbawiając pacjenta dział tej samej elastyczności i ruchliwości.

W przypadku osteochondrozy kręgosłupa lędźwiowego można przepisać dietę, która pozwala z powodzeniem zakończyć fazę zdrowienia i ustalić wyniki leczenia.

Wskazania

Osteochondroza lędźwiowa jest diagnozą, że wiele osób ma ponad 30 lat. Życie współczesnych ludzi wiąże się z intensywnym wysiłkiem fizycznym, długą codzienną pracą w pozycji siedzącej, nauką w szkołach i na uniwersytetach, jazdą samochodem, pracą w produkcji itd.

W okolicy lędźwiowej występują intensywne obciążenia. Jeśli są one źle podzielone między główne grupy mięśniowe, a także z osłabionymi mięśniami pleców, procesy destrukcyjne zaczynają się w tkankach kręgów.

W leczeniu choroby zwyrodnieniowej dysku dokonać pewnych zmian w żywności, aby umożliwić odzyskanie procesów dyfuzyjnych w kręgach, normalizuje metabolizm wypływu krwi żylnej i limfy.

Krew wzbogacona jest o cenne substancje dostarczane do tkanek otaczających segmenty kręgów. Dieta jest przepisana:

 1. Nadwaga prowadząca do otyłości (dodatkowe funty zwiększają nacisk na kręgi).
 2. W przypadku współistniejących chorób układu kostnego: zapalenia stawów, spondylozy, kifozy, osteoporozy itp.
 3. W wieku zmiany chrząstki, bez witamin i substancji mineralnych.
 4. Wraz z patologiami towarzyszy powstawanie złogów soli w stawach.
 5. Z niewydolnością hormonalną.
 6. W chorobach jamy brzusznej i dna miednicy, których unerwienie jest osłabione z powodu procesów zapalnych w kręgach.

Ogólnie rzecz biorąc, dieta zalecana dla osteochondrozy kręgosłupa może być stosowana do różnych chorób układu mięśniowo-szkieletowego i być obserwowana dla celów profilaktycznych przez osoby, które przestrzegają zdrowego stylu życia.

Funkcje menu

Tkanki chrząstki wymagają dziennego spożycia wapnia, żelaza, magnezu i innych minerałów; w witaminach A, B, E, D, C, K.

Dzięki nim wiązania strukturalne między cząsteczkami nie są naruszane, a segmenty kręgosłupa zachowują swoją siłę i elastyczność.

Nawet w podeszłym wieku człowiek ma szansę zachować zdrowy kręgosłup, jeśli on je prawidłowo, rozciąga i wzmacnia mięśnie pleców za pomocą specjalnych ćwiczeń.

Jakie pokarmy powinny być w diecie? Są to:

 • Nabiał i produkty z kwaśnego mleka.
 • Owoce.
 • Warzywa (surowe, gotowane na parze lub pieczone w piekarniku).
 • Ryby i chude mięso.
 • Owoce morza.
 • Orzechy.
 • Jaja kurze (gotowane).
 • Olej roślinny (oliwa, siemię lniane, olej słonecznikowy).
 • Naczynia na bazie żelatyny.

Podniebienia przyzwyczajeni do smażone, słone, pikantne potrawy - mają „ciężkie czasy”, ponieważ będą zmuszeni do podjęcia swój ulubiony, ale żywność bardzo wysokiej kaloryczności, które zawierają duże ilości tłuszczu, soli, substancji rakotwórczych, ocet, węglowodanów prostych.

Majonez musiał wymienić niskotłuszczowe śmietanę i sos i sosów - olej roślinny, sok z cytryny i niewielką ilość przypraw.

Skuteczność

Chociaż dieta ma na celu przywrócenie funkcji chorej części kręgosłupa, jej pozytywny wpływ wpływa również na stan skóry, włosów, paznokci, zębów. Jest miękkie i stopniowe oczyszczanie organizmu z trucizn, toksyn i toksyn.

Posiłki w małych porcjach jednocześnie przyczyniają się do normalizacji pracy przewodu pokarmowego, łagodzą naczynia cholesterolu, korzystnie wpływają na pracę serca.

Przydatne nawyki pozostają z tą osobą do końca życia. Alkohol preferuje naturalne soki i wodę mineralną; Słone, pieprzne i smażone potrawy - żywność bogata w błonnik, witaminy i minerały.

I nie jest to nawet w preferencjach smakowych, ale w wyraźnej poprawie stanu fizycznego i psychicznego. W tym samym czasie pozbywa się okresowego silnego bólu w odcinku lędźwiowo-krzyżowym.