Mój drogi piyavochki - aplikacja do osteochondrozy

Medycyna niekonwencjonalna często przychodzi z pomocą lekarzom, a także jako środek zapobiegawczy i jako jeden z podstawowych składników złożonego leczenia.

Pijawki osteochondrozy nie stanowią wyjątku, aw wielu źródłach znajdujemy informację, że hirudoterapia jest dobra.

Jaka jest zasada działania tej metody leczenia i kto jest zalecany do jej stosowania w przypadku zwyrodnieniowych i dystroficznych zmian krążków międzykręgowych?

Zakres zastosowania

Hirudoterapia jest żywym przykładem takiego kierunku medycyny alternatywnej jak naturopatia. Metoda leczenia dolegliwości przez pijawki jest aktualna od kilku tysiącleci. Pierwsze eksperymenty przeprowadzono w starożytnym Egipcie.

Istotą używania pierścieni jest poprawa krążenia krwi, którą zapewniają poprzez ssanie do określonego obszaru na ciele, a także upuszczanie krwi po rozdzieleniu, przez które pobiera się "złą" krew.

Przez długi czas hirudoterapia nie była najbardziej pożądaną metodą leczenia i "wróciła" do tradycyjnej medycyny jako pomocniczej dopiero w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

Obecnie leczenie pijawkami jest stosowane w następujących przypadkach:

 • Zapobieganie stagnacji krwi po przeszczepie tkanek (mikrochirurgia);
 • Leczenie napięcia mięśni, żylaków, artrozy i zakrzepowego zapalenia żył;
 • Leczenie pijawkami osteochondrozy odcinka lędźwiowego, szyjnego, piersiowego kręgosłupa.

Zalety

Ponieważ ból pleców, szczególnie w okresie zaostrzenia, jest to bolesny stan organizmu, dzięki którym pacjent jest stale doświadcza rozdzierający ból w kręgosłupie, człowiek gotów użyć czegokolwiek, jeśli tylko pozbyć się cierpienia.

Jednak ze względu na fakt, że tylko jeden rodzaj pijawek może spowodować „ciche przerażenie”, nasuwa się naturalne pytanie: w jaki sposób użyteczny tej metody leczenia i czy jest on niski ból pleców leczonych pijawki?

Okazuje się, że hirudoterapia jest nie tylko dozwolona w takich przypadkach, ale jest również bardzo skuteczna jako metoda pomocnicza na tle złożonego leczenia. Korzyści z terapii są następujące:

 • Bolesne odczucia się zmniejszają;
 • Wzrasta skuteczność leków na receptę;
 • Ćwiczenia ćwiczeń są bardziej skuteczne;
 • Uzdrowienie pacjenta jest przyspieszone.

Mechanizm działania

Pozytywne zmiany w leczeniu osteochondrozy za pomocą hirudoterapii osiąga się dzięki korzystnemu wpływowi na organizm pacjenta, substancji takiej jak enzym hirudyna, która jest zawarta w ślinie pijawek.

Na sesji hirudoterapii lekarz przede wszystkim wybiera miejsca, w których dokonuje się robaka, a następnie po prostu umieszcza go na wybranym obszarze skóry. Leach ssała skórę i gryzła górne warstwy.

Ostatnia czynność, którą wykonuje, kosztem potrójnej szczęki, więc głębokość rany wynosi około dwóch milimetrów. Ślina małego lekarza dostaje się do utworzonej dziury, pod której wpływem zachodzą następujące procesy:

 • Zaprzestanie krzepnięcia krwi;
 • Przyspieszenie procesów biochemicznych;
 • Mieszanie skrzepów krwi;
 • Wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych.

Pijawki odczuwają miejscowy wzrost temperatury w dotkniętym obszarze, więc kwestia, gdzie umieścić robaka, dla lekarzy, rozwiązuje się po prostu.

W procesie hirudoterapii odpływ krwi poprawia się, gdy produkty rozpadu są w stagnacji, obrzęk tkanek jest zmniejszony, odczucia bólu są eliminowane.

Funkcje sesji

Jak każda inna terapia, leczenie osteochondrozy za pomocą pijawek wymaga pewnego czasu na przejście całego kursu. Po przyjściu do specjalisty, po raz pierwszy będziesz musiał pracować pijawki tylko przez około pół godziny.

Pod koniec zabiegu lekarz oddziela robaka od skóry siłą, dlatego pierwsze kilka sesji nazywane są metodą niepełnej ekspozycji.

Od trzeciej wizyty czas trwania zabiegu zostaje wydłużony do jednej godziny, ponieważ jest to czas potrzebny, aby pijawka wyssał odpowiednią ilość krwi, całkowicie ją nasycił i oddzielił.

Ważna uwaga: po zabiegu w żadnym przypadku nie można go przetwarzać po odessaniu rany za pomocą jakichkolwiek środków antyseptycznych. Aby zatrzymać krew, wystarczy przez chwilę wycisnąć otwór sterylnym bawełnianym polarem.

Jeśli zabieg został wykonany na plecach pacjenta, należy obrócić się natychmiast po zakończeniu manipulacji, ponieważ krwawienie w tym przypadku ponownie się wznawia.

W różnych przypadkach, aby uzyskać maksymalny efekt z hirudotherapy, wymagane jest siedem do dziesięciu procedur z odstępem między nimi pięć dni. Po ukończeniu kursu możesz zaplanować następny nie wcześniej niż miesiąc.

Jeśli potrzebujesz leczenia pijawkami, jest zainstalowany w punkcie na szyi podczas kursu zabrania się korzystania perfumy i kosmetyki z silnym zapachu, tak aby nie przestraszyć małe pomocników.

Przeciwwskazania

Pomimo wszystkich zalet i korzyści hirudotherapy, ona, jak każde inne techniki, mogą powodować zagrożenie dla pacjenta, jeśli nie brać pod uwagę przeciwwskazania zidentyfikowanych w doświadczeniu długotrwałego stosowania tej metody w leczeniu choroby zwyrodnieniowej krążka.

Do kategorii osób, które nie powinny myśleć o pijawkach należą:

 • Pacjenci z hemofilią (naruszenie procesu krzepnięcia krwi);
 • Hipotoniczne (tendencja do obniżonego ciśnienia);
 • Pacjenci ze skazą krwotoczną (objawy choroby są podobne do hemofilii);
 • Alergie, których ciało nie może pobrać śliny pijawek.

Nawet jeśli jesteś pewien, że go używać jako metoda leczenia hirudotherapy choroby zwyrodnieniowej stawów jest możliwe, a nawet konieczne, przed nagraniem sesji należy skonsultować się ze specjalistą do czynienia z osteochondroza, aby podjąć właściwą decyzję i uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji własnych błędów.