Rozdarty: czy mogę być leczony w domu?

Rozdarty - termin mówi sam za siebie. "Dawno, dawno temu był mięsień, myślałem, że poradzę sobie z ładunkiem, ale straciłem go i był ból".

Najczęstszą przyczyną ostrego skurczu jest sytuacja, w której jeden mięsień nie działa, a drugi - przestaje wytrzymywać podwójne obciążenie.

Ataki lumbago

Ostry ból w dolnej części pleców, niezależnie od natury, nazywa się lumbago. Uważa się, że przyczyną choroby są osteochondroza, skolioza, powiększona lordoza, zapalenie stawów kręgosłupa lub zapalenie stawów kręgosłupa.

Wszystkie deformacje kręgosłupa można podzielić na wrodzone (anomalie) i nabyte (w wyniku urazów, procesów autoimmunologicznych, zmian zakaźnych i nowotworów).

W przeciwnym razie zmiany są spowodowane naruszeniem biomechaniki ruchu, rozwojem dominującej nogi, w wyniku której powstaje krzywa adaptacyjna w okolicy lędźwiowej i zwój kości krzyżowej.

Odpowiednio, każdy symetryczny ruch do zgięcia lub rozciągnięcia spowoduje przeciążenie mięśni wzdłuż jednej strony ciała.

W naszym kraju rozdarty grzbiet traktowany jest za pomocą środków ludowych: kąpiel, termofor.

W ostrym zapaleniu nie można kategorycznie ogrzewać, w tym maści, ponieważ obrzęk wzrośnie, co doprowadzi do jeszcze większej kompresji nerwów. Możesz tylko nosić pas, aby ustabilizować talię.

Objawy mogą się różnić intensywnością, ale pierwszą oznaką jest silny ból w strzelaniu, który powoduje zgięcie i ograniczenie ruchliwości.

W sercu tego zespołu leży skurcz mięśni, który ogranicza zgięcie i rozciągnięcie ciała, zmuszając osobę do podjęcia wymuszonej pozycji.

Niebezpieczne objawy to: utrata kontroli nad oddawaniem moczu i wypróżnianie, zszywanie stopy, niemożność wznoszenia się na palce, utrata wrażliwości palców u rąk i nóg. W domu kompresja rdzenia kręgowego nie może być usunięta.

Najczęściej skurcz mięśni występuje przez długi czas razem z blokiem stawu (zwrot w wierzchołku), co stanowi reakcję na osłabienie mięśni.

Aby uleczyć rozdarty tył w domu, możesz tylko odpocząć:

  1. Znajdź wygodną pozycję, w której nie ma bólu, unikaj nagłych ruchów.
  2. Weź środek znieczulający (Ibuprofen lub Nimesulid), nałóż krem ​​z niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym na miejsce bólu. Lek może być stosowany wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza.
  3. Rozładuj dolny grzbiet: połóż się na plecach, połóż poduszkę pod kolana, połóż się na 5 minut.

Metody dekompresji nerwu

Leczenie w domu można uzupełnić prostymi metodami samopomocy zalecanymi przez osteopaty:

  1. Połóż się na plecach, ugnij kolana. Obejmij brzuch i podciągnij "zawartość" ku projekcji bólu. Przytrzymaj przez 1-2 minuty, relaksując się i głęboko oddychając. Stopniowo napięcie zniknie.
  2. Leżąc na plecach chwytając palce pod żebra, podciągnij się i po bokach. Weź wdech, trzymając się za ręce podczas wydechu, przytrzymaj pozycję rąk, pozwalając im przeniknąć przez żebra. Powtórz 4-5 cykli oddechowych.
  3. Rzuć nogi w ścianę, zbliżając pośladki, wyciągnij skarpetki i je wyrzuć. Połóż dłonie na dolnej części żeber, próbuj oddychać, aby klatka piersiowa rozszerzyła się na boki.

Leczenie pleców przez oddychanie jest niemożliwe. Ortopeda, neurolog oparta na wynikach MRI wyznacza środki rozluźniające mięśnie, przeciwskurczowe, przeciwbólowe, w tym zastrzyki, a także uspokajające w kompleksie.

Leczenie nie gwarantuje całkowitej ulgi w bólu. Jeśli oderwałeś plecy, poczekaj na powtórzenie. Leki łagodzą ból, ale nie eliminują przyczyny dysfunkcji.

Lepiej jest zidentyfikować słabe ogniwo w układzie mięśniowym i przywrócić je za pomocą profesjonalnego instruktora LFK, niż leczyć przewlekły ból.

Obejrzyj wideo: Noche & Dia 020 NAPISY PL Pełny odcinek