Wzmocnienie prasy w osteochondrozie: dopuszczalne ćwiczenia i ich zasady

Ćwiczenia fizyczne w schorzeniach kręgosłupa należy wykonywać z najwyższą ostrożnością. Kompleks ma zwykle leczniczy charakter i jest wybierany zgodnie z zalecanym obciążeniem dla każdej grupy mięśni, biorąc pod uwagę problemy kręgosłupa.

Z tego podejścia wynika odpowiedź na pytanie, czy można machać prasą osteochondroza i jak to zrobić poprawnie.

Niektórzy czytelnicy twierdzą, że nie każdy ma możliwość wzięcia udziału w osobistym trenerze specjalizującym się w fizjoterapii.

Następnie postępuj zgodnie z podstawowymi zaleceniami dotyczącymi tworzenia indywidualnego zestawu ćwiczeń.

Choroby szyi

Należy pamiętać, że osteochondroza jest chorobą przewlekłą, która zaczyna się od obszaru problemowego, a następnie może rozprzestrzenić się na wszystkie działy.

Z tego powodu, nawet w przypadku braku problemów w oddziale lędźwiowym obciążenie musi być wykonane z uwzględnieniem choroby i potencjalnych uszkodzeń.

Główną przyczyną osteochondrozy jest niewystarczająco mobilny sposób życia, niewłaściwa postawa w typowej pozycji roboczej, brak procedur relaksacyjnych i ćwiczenia rozciągające, które pomagają przywrócić naturalną formę.

Jeśli występują osteochondroza okolicy szyjki macicy, konieczne jest ostrożne pompowanie prasy i robienie tego w sposób rozsądny.

Jak dokładnie? Przede wszystkim, nie należy zapominać, że wszystkie placówki medyczne i rehabilitacyjne wzmocnić kręgosłup w oparciu o niskiej przyczepności i wzmocnić mięśnie, działają one jako ramy przestrzennej.

Mięśnie powinny być również elastyczne, a tkanek wokół kręgów nie powinno brakować tlenu.

Osiąga się to poprzez powolną gimnastykę dla każdego obszaru problemowego, z reguły w przypadku osteochondrozy aktywność motoryczna jest zawsze ograniczona.

W związku z tym wszystkie ćwiczenia siłowe, które obejmują także machanie prasą, są niepożądane i przeznaczone dla zdrowych osób.

Dzięki zdrowemu kręgowi kręgosłup może być narażony na znaczny stres, a osteochondroza jest wykonywana z uwzględnieniem objawów klinicznych choroby.

W przypadku osteochondrozy szyjnej dozwolone jest huśtanie prasy przy dość niskiej prędkości ćwiczenia.

W tym przypadku mięśnie mają czas na dostosowanie się do ruchów i rozkład obciążenia na stawach, eliminując uszkodzenia podczas gwałtownych ruchów.Odpowiedź na pytanie w kontekście "może być" będzie brzmiała: "Jest to możliwe, ale biorąc pod uwagę cechy fizjologiczne".

Ogólne zasady gimnastyki w osteochondrozie szyjnym:

  • Powolne ruchy mające na celu rozciąganie i stopniowe wzmacnianie mięśni;
  • Specjalne ćwiczenia dla prasy z rozkładem obciążenia w przypadku osteochondrozy szyjnej;
  • Regularne ćwiczenia w gimnastyce.

Mobilność w okolicy lędźwiowej

Osteochondroza okolicy lędźwiowej zaczyna przejawiać się w zaburzeniach ruchliwości. Głównym zadaniem, które stoi przed każdym człowiekiem, dla zachowania jego kręgosłupa, jest zapewnienie regularnego i prawidłowego obciążenia fizycznego dla wszystkich działów i utrzymania ich mobilności.

Pod tym względem dobra prasa nie jest samowystarczalna, ponieważ klasyczne ćwiczenia nie wpływają na wszystkie grupy mięśniowe.

Nawet przy niewielkim upośledzeniu ruchliwości w okolicy lędźwiowej nie należy nadużywać obciążenia w tym oddziale. Ćwiczenia siłowe na prasie powinny być wyłączone z kompleksu sali gimnastycznej w miarę rozwoju choroby i odwrotnie.

Ogólne zasady obciążania mięśni brzucha osteochondrozą lędźwiową:

  • Powolny wysiłek, równomiernie rozłożony na wszystkie grupy mięśni lędźwiowych;
  • Ruch, pozwalający pompować głębokie mięśnie brzucha, zwykle nieobjęte kompleksami;
  • Wszelkie obciążenia mięśni muszą być uzupełnione ruchami rozciągającymi.

Gimnastyka dla całego ciała

Przy każdym uszkodzeniu kręgosłupa i braku możliwości odwiedzenia lekarza możemy polecić dwa kompleksy, które są projektowane z uwzględnieniem anatomii ludzkiego ciała:

  • Chińska gimnastyka Qigong;
  • callanetics gimnastyki.

Qigong to starożytna chińska praktyka, która wspiera mięśnie pleców w doskonałym tonie. Ta gimnastyka nie zawiera klasycznych ćwiczeń dla prasy, ale proponowany kompleks implikuje niezbędny ładunek na mięśnie brzucha.

Powolne ćwiczenia pomagają przywrócić napięcie mięśni i przywrócić stawy, poprawiając ukrwienie.

Jak pompować prasę z właściwym obciążeniem, jest pokazane w kompleksach callanetics. Kobiety mogą wybrać Pilates, który jest formą ćwiczeń siłowych z rozłożonym ładunkiem.

Nowe ruchy są uwzględniane w codziennej gimnastyce w czasie, gdy będziesz mieć pewność, że nie ma bólu w dolnej części pleców.

W osteochondrozie oddziału lędźwiowego prawie na każdym etapie idealnym wyborem jest callanetics.

Za pomocą tej gimnastyki możesz nauczyć się prawidłowo ładować kręgosłup i stopniowo przejść do treningu siłowego, nie szkodząc zdrowiu.

Przy wyborze kompleksu ważne jest określenie ostatecznego celu. Doskonały zewnętrzny kształt fizyczny z problemami z cofaniem się kręgosłupa w tle.

Głównym zadaniem osteochondrozy każdego etapu jest zapewnienie równomiernego obciążenia stawów i mięśni szkieletu, co zapobiega ściskaniu kręgosłupa pod własnym ciężarem.

Nowoczesne podejście obejmuje ćwiczenia dla dowolnej grupy mięśniowej z obciążeniem i późniejszym rozciąganiem.

Podczas przywracania formy prasy należy przestrzegać tej samej zasady. Jeśli chcesz iść do gimnastyki siłowej, wykonuj ćwiczenia na prasie płynnie i płynnie, unikając nagłych ruchów i skupiając się na wysiłku na właściwych mięśniach. Pomoże to uniknąć powikłań w osteochondrozie.

Loading...