Gimnastyka z zapaleniem stawów palców

Zapalenie stawów palców jest najczęstszą chorobą, na którą słaba płeć jest podatna. Kobiety cierpią z tego kilka razy częściej niż mężczyźni. Dlatego kobiety powinny zwracać szczególną uwagę na swoje ręce i podejmować odpowiednie środki z wyprzedzeniem. Dotyczy to osób, które mają krewnych cierpiących na tę chorobę - są dziedziczone po linii matczynej.

Przy najmniejszym uraz nadgarstka odczuwalne nie tylko niewygodne, ale stwarza problemy w codziennym życiu. Artretyczne stawów palców nie działają dobrze, zwykle sprawność spada, a człowiek jest trudne do przeprowadzenia zwykłych czynności, jest szczególnie trudne ze względu na mały ruch. Czasami trudno jest przywiązać osobę lub gwintować ją w oku igły.

Korzyści z gimnastyki dla zapalenia stawów palców

Współczesna medycyna skoczył do przodu i obecnie produkowane wiele różnych leków, ale mimo to, gimnastyka i ćwiczenia do rąk z zapaleniem stawów nadal pozostaje jednym z najważniejszych i najbardziej skutecznych metod leczenia. Celem gimnastyki jest pomoc w podstawowym leczeniu, aby złagodzić stany zapalne i zmniejszyć ból stawów rąk i palców.

Kiedy artretyzm łączy szczotki, zaleca się wykonywanie ćwiczeń tak często, jak to możliwe. Nie wymaga żadnych specjalnych warunków, można je przeprowadzić w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie, zaleca się powtarzanie ich 7-8 razy dziennie. Przez stały wysiłek poprawia się krążenie krwi. Zmniejsza to stan zapalny, w jamach stawowych i tkankach okołostawowych, nagromadzona w nich ciecz ulega rozpuszczeniu.

Wraz z tym znika obrzęk i obrzęk, zaczerwienienie zmniejsza się. Dzięki ćwiczeniom wzrasta napięcie mięśni. Wszystko to pomaga przywrócić zręczność i zdolności motoryczne rąk. Ćwiczenia na zapalenie stawów palców składają się z prostych ruchów, które są wykonywane w taki sposób, aby nie powodować dyskomfortu.

Przed rozpoczęciem sesji należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, on zaleci konkretne ćwiczenia. Zazwyczaj ćwiczenia są dość proste, ale po raz pierwszy trudno jest wykonać pewne ćwiczenia, ale stopniowo odzyskuje stawy, ruchy stają się bardziej precyzyjne i gładkie.

Ćwiczenia na szczotki do zapalenia stawów

Dobrze dobrane ćwiczenia przyczyniają się nie tylko do zaprzestania choroby, ale także przywracają chrząstki.Gdy są wykonywane, poprawia się ukrwienie tkanek okołostawowych, chrząstka jest nasycona tlenem i procesy metaboliczne są przywracane. Jeśli choroba jest w zaniedbanym stanie, pomagają one stawać się bardziej mobilne:

  1. Staraj się jak najmocniej ściskać i rozluźniać pięści. Następnie wygnij i rozwiń środkową i paznokieć falangi. Czy 5-6 razy. Zaleca się robić to okresowo przez cały dzień, szczególnie po długiej pracy ręcznej.
  2. Jako symulator może służyć jako gumowy ekspander w kształcie pierścienia. Ściśnij 3-4 razy dziennie przez 10-15 minut. Dobrze jest to zrobić podczas oglądania filmu lub rozmowy telefonicznej.
  3. Staraj się dotrzeć do podstawy dłoni razem ze złożonymi palcami. Rozciągnij się, ale nie boli.
  4. Otwórz dłoń, dotknij czubkiem kciuka i dotknij podstawy małego palca. Po wyprostowaniu, powtórz 7-8 razy na każdej dłoni.
  5. Podnoszenie i obracanie palców. Połóż dłonie na stole, podnieś i opuść każdy palec po kolei. Po palcach nie tylko podnieś, ale także obróć je w prawo i na przeciw.
  6. Umieść ołówek lub inny podobny przedmiot na stole, połóż na nim ręce.Obróć go tak, aby został przesunięty od podstawy dłoni do czubków palców. To samo robi się pionowo, trzymając ołówek między dłońmi.

Bardzo dobrze jest wykonywać te ćwiczenia dla tych, których praca związana jest z umiejętnościami motorycznymi, na przykład z szyciem.

Obejrzyj wideo: Reumatyczne zapalenie stawów: Rehabilitacja (Luty 2020).

Loading...