Czy mogę podać osteochondroza do brzucha?

Że tylko ludzki kręgosłup - może unieść ciężar 150 kg i powyżej, mogą zwijać się w „kole”, które demonstrują gimnastycy może wytrzymać maraton.

Wydaje się, że jego możliwości są niewyczerpane. Niestety tak nie jest.

Nadmiernym obciążeniem i bezwstydny eksploatacja musi prowadzić do osiadania kręgów i dysków zużycia. Następnie stwierdza się diagnozę "osteochondroza".

To początek nowego życia z niepełnosprawnościami. I byłoby dobrze mieć tylko ból pleców, ale jest on świetnym mistrzem, który przyzwyczaja się do chorób ogólnoustrojowych.

Następnie atak serca "symuluje", a następnie zapalenie pęcherzyka żółciowego "udaje", a nawet atak wyrostka robaczkowego "organizuje". Chodzi o te cechy i będziemy rozmawiać.

Ból w środku

Lekarze twierdzą, że 15-20% pacjentów, którzy zwracają się do gastroenterologa z powodu bólu brzucha, nie przychodzi do tego lekarza i musi je skierować do neurologa lub kręgowca.

Okazuje się, że przewód żołądkowo-jelitowy jest w porządku, a żołądek może zranić osteochondroza. I naświetlanie bólu zależy od dotkniętego segmentu kręgosłupa:

 • Jeśli dotknięty jest 5-7 kręgu piersiowego lub kręgów, ból z tego powodu pojawia się w polu żołądka i może mu towarzyszyć zgaga, zaparcia lub biegunka. Wszystkie oznaki zapalenia żołądka na twarzy.Ból brzucha może również pojawić się po prawej lub w lewej górnej ćwiartce, symulując problem z trzustki lub wątroby i pęcherzyka żółciowego. Z reguły dopiero po wyeliminowaniu wszystkich rzekomych chorób narządów jamy brzusznej, po dokładnym przeprowadzeniu diagnozy zwraca się uwagę na problem z kręgosłupem. Zdarza się, że długo i bezskutecznie leczony przez gastroenterologa, przemyśleć, zanim przyjmiemy, że głównym problemem w zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa piersiowego.
 • 8-9 porażka piersiowym powoduje ból w dwunastnicy, co sugeruje dwunastnicy.
 • Jeśli kręgosłup w okolicy lędźwiowej jest uszkodzony, ból można podać na dolną część brzucha. A następnie istnieje potrzeba odróżnienia go od bolesnych odczuć z zapaleniem wyrostka robaczkowego. Czasami problem z kręgosłupa lędźwiowego w segmencie powoduje ból w dolnej części brzucha, pachwin ciągnie w dół, sugeruje zapalenie przydatków (Kobieta, oczywiście). Następnie zdecydować adnexitis tej hulanki lub bóle kręgosłupa, lekarz może jedynie dodatkowe objawy - gorączka, skurcze podczas oddawania moczu, nieregularne miesiączki, etc.

Metody badań

Na szczęście dla współczesnych osób diagnoza osteochondrozy znajduje się obecnie na bardzo wysokim poziomie. A jeśli istnieje podejrzenie, że bóle brzucha są związane z zaburzeniem kręgosłupa, konieczne jest postawienie diagnozy:

 • Radiografia;
 • MRI;
 • Tomografia komputerowa.

Czasami wystarczy jeden rodzaj badań, aby stwierdzić, że w kręgosłupie występują następujące zmiany:

 • Dysocjacja krążków międzykręgowych;
 • Obecność osteofitów lub zwężenia stawów w stawach;
 • Różne rodzaje deformacji kręgosłupa: kifoza, lordoza, skolioza.

W każdym razie dokładna diagnoza umożliwia przepisanie odpowiedniego leczenia.

Metody terapii

W formie ostrej obowiązują następujące zasady:

 1. Niesteroidowe leki przeciwzapalne doustnie lub w postaci zastrzyków łagodzących ból i stany zapalne. Może to być nowa generacja NLPZ, które mają nieporównywalnie mniej skutków ubocznych niż ta sama grupa leków dawnego pokolenia. Należą do nich "Nyz", "Movalis", "Nimesil", "Olfen".
 2. Znacznie przyspieszają powrót do fizjoterapii: elektroforeza; UHF; magnetoterapia; terapia laserowa.
 3. Masaż będzie bardzo poręczny, ale tylko po ostrym okresie. Pomoże to rozluźnić mięśnie, złagodzić hipertonię wywołaną przez zacisk zakończeń nerwowych.
 4. I jako uzupełnienie kompleksowego leczenia oferowany będzie kompleks gimnastyki, zaprojektowany w celu wzmocnienia mięśni, co pomoże utrzymać kręgosłup we właściwej pozycji.

Podsumowując, dam ci kilka przydatnych wskazówek, które mogą pomóc w pozbyciu się bólu pleców:

 • Zwykle nie zaleca się spania na brzuchu, ale jeśli masz bóle pleców, po prostu musisz spać na brzuchu. To rozładowuje kręgosłup i rozluźnia mięśnie, które go wspierają. Spróbuj i przekonaj się sam. Bolesne doznania idą na marne. Najważniejsze - że ciało leżało dokładnie, równolegle do podłogi
 • Spróbuj każdego ranka, aby zacząć od prostego ćwiczenia: wstań prosto, pociągnij za brzuch. Podczas wdechu wystajemy z brzucha, po wydechu wciskamy go pod żebra, pracując z przeponą. 3-5 minut takiego oddychania przeponowego z regularnym ćwiczeniem może znacznie poprawić kondycję kręgosłupa.

A jeśli po tym nadal stworzysz kompleks gimnastyki terapeutycznej, wtedy kręgosłup powie "dziękuję" za brak bólu.

Obejrzyj wideo: Aparat do akupunktury elektronicznej TIENSnaUrsynowie.pl cz. 2