Ból w klatce piersiowej spowodowany przez zaciśnięte nerwy

Ściśnięte zakończenia nerwowe w okolicy klatki piersiowej z powodu zniszczenia kręgów i dysków kręgosłupa nazywane są międzyżebrowymi osteochondroza. Jego objawy często mylone są z innymi chorobami.

Leczenie tego rodzaju osteochondrozy odbywa się za pomocą gimnastyki leczniczej i regeneracyjnej, leków i terapii manualnej. Dobre wyniki uzyskuje się dzięki zastosowaniu tradycyjnej medycyny.

Przyczyny choroby

Osteochondroza międzyżebłowa często występuje u osób nieaktywnych zawodowo, które są zmuszone do pozostawania w pozycji siedzącej przez długi czas. Istnieje również grupa czynników, które powodują manifestację choroby:

 • hipotermia w odcinku piersiowym kręgosłupa;
 • procesy zapalne o charakterze ostrym i przewlekłym;
 • brak witamin i pierwiastków śladowych;
 • uraz klatki piersiowej;
 • zatrucie;
 • naruszenie procesów metabolicznych;
 • stres;
 • cukrzyca;
 • tętniak aorty.

Aby określić przyczynę bólu, potrzebne są dodatkowe testy i testy.

Objawy choroby

Przejawy osteochondrozy międzyżebrowej powodują tytułowe nerwobóle - ból odczuwany przez daną osobę.Nerwoból ma objawy podobne do choroby wieńcowej. Bolesne odczucia pojawiają się w lewej części klatki piersiowej z obiema chorobami.

Dlatego przy pierwszych znakach konieczne jest skierowanie do wykwalifikowanego lub doświadczonego lekarza oświadczenia o diagnozie. Nie leczyć siebie!

Objawy osteochondrozy międzyżebrowej są następujące:

 • ostry i mrowiący ból między łopatkami, oddanie sercu;
 • podczas kaszlu i nagłych ruchów nasila się dyskomfort;
 • naciśnięcie obszaru w pobliżu kręgu piersiowego prowadzi do bólu;
 • mimowolne skurcze mięśni pleców;
 • mrowienie i drętwienie w klatce piersiowej;
 • zwiększone pocenie;
 • czerwone plamki między żebrami;
 • nudności i czasami wymioty.

Ból w neuralgii międzyżebrowej ma charakter rozproszony - osoba nie może dokładnie określić, gdzie i co boli. Dyskomfort zaczyna się w okolicy żebra, a następnie rozprzestrzenia się od kręgosłupa do okolicy klatki piersiowej. Może oddać kręgosłup i kość ogonową.

Podejścia terapeutyczne

Leczenie osteochondrozy międzyżebiodowej dzieli się na dwa etapy. Na początku konieczne jest złagodzenie cierpienia pacjenta, usunięcie zespołu bólowego.

W celu eliminacji bólu ostrego, lekarze przepisać leki przeciwbólowe (sedalgin, Panadol) i nie-steroidowe leki przeciwzapalne (ketoprofen, Nice) i maści na bazie węża lub jadu pszczelego (Larkspur Biszofitowy). Zaleca się, aby pacjent spędzał czas w łóżku i nie wykonywał ostrych ruchów.

W połączeniu z głównym leczeniem, jeśli to konieczne, można przepisać witaminy i środki uspokajające w celu poprawy stanu emocjonalnego. Niektórzy eksperci uważają za konieczne przeprowadzenie blokady z użyciem środków znieczulających (Diclofenac, Hydrocortisone).

Drugi etap ma na celu wyeliminowanie samej choroby. Obejmuje:

 • masaż,
 • gimnastyka specjalna,
 • procedury dla fizjoterapeuty,
 • leczenie lekami.

Wyeliminuj nie objawy bólu, ale przyczynę neuralgii międzyżebrowej i staraj się unikać czynników ryzyka, które do tego prowadzą.

Stosowanie recept na lek alternatywny

Istnieje jeszcze jedna możliwość usunięcia osteochondrozy międzyżebrowej - leczenie środkami ludowymi. W tym celu stosuje się różne formy ulgi w bólu. Najważniejsze z nich to:

 1. Wanny z dodatkiem eukaliptusa lub oleju lawendowego.Wcześniej trzeba mieszać masło z niewielką ilością miodu lub mleka. Pożądane jest, aby brać takie kąpiele w odstępie 1 dnia.
 2. Maści, których podstawą jest trucizna pszczoły lub węża. Muszą być wcierane w strefę problemową i zamienione w ciepły szalik.
 3. Czysta ściereczka zwilżona roztworem soli jest nakładana na chore miejsce i pokryta chusteczką.
 4. Kompres z wosku pszczelego, miodu i soku z cebuli i białych lilii na noc.
 5. Nasiona lnu zalewamy wrzątkiem, odstawiamy na kilka minut. Następnie owinąć czystą szmatką i przyczepić do klatki piersiowej.
 6. Stłumiony liść łopatki właśnie przywiązany był do piersi chustką przez całą noc.
 7. Przyklej plaster. Przed użyciem należy odtłuścić skórę alkoholem.
 8. Możesz pocierać terpentyną i wazeliną lub mieszanką aloesu i soku z czarnej rzodkwi w bolesne miejsce.
 9. Rozwiązanie mumii może być używane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Razirku lepiej wymieszaj z alkoholem. Weź z miodem.

Ważne jest, aby pamiętać! Leczenie tradycyjnych leków likwiduje jedynie objawy osteochondrozy i międzyżebrowe możliwe tylko po konsultacji z neurologiem z powodu możliwych skutków ubocznych i reakcji alergicznych.

Zapobieganie - obietnica doskonałości

Unikanie leczenia do lekarza z pytaniem, jak leczyć osteochondrozy międzyżebrowia pomoże zapobiec tej chorobie. Konieczne jest uniknięcie hipotermii ciała.

Jeśli są jakieś procesy zapalne, powinny one być leczone zanim znikną całkowicie. Ludzie, którzy dużo pracują na jednej pozycji, muszą robić przerwy i wykonywać zestaw prostych ćwiczeń.

To nie pozwoli krwi na stagnację i zapobiegnie zniszczeniu krążków międzykręgowych. Najlepszym rozwiązaniem jest noszenie specjalnego gorsetu lub bandaża kręgowego.

Aby zapewnić stały ton mięśni pleców, konieczne są regularne sesje masażu. Może być nie tylko klasyczny, ale także specjalny - japoński lub masaż z zastosowaniem środków medycznych.

Akupunktura okazała się dobrą metodą zapobiegania międzyżebrowej osteochondrozy. Konieczne jest przeprowadzenie 3 sesji z przerwą w miesiącu, a wynik będzie widoczny.

Możesz połączyć przyjemną lekcję z pożyteczną - regularnie odwiedzaj basen. Zapobieganie może być prowadzone w dowolnym miejscu i wieku.

Ktoś po prostu musi ćwiczyć rano, a ktoś woli kursy witamin i masaż.Wszystko zależy od stadium choroby i pragnienia osoby, aby utrzymać swoje zdrowie przez wiele lat.

Obejrzyj wideo: Tajemnice mózgu, odc. 1 - V. S. Ramachandran, Napisy PL