Jak leczyć zapalenie stawów octu jabłkowego?

Zapalenie stawów nie tylko komplikuje życie, prawie je paraliżuje, unieruchamiając stawy. Radzenie sobie z zapaleniem stawów, a u zwykłych ludzi "odkładanie soli" pomoże ocet jabłkowy cydr. Tradycyjnych uzdrowicieli, jak również wielu lekarzy ogólnych i ścieżka zdrowia w chorobach stawów zaleca się wyeliminować z diety pikantne dania, mięso, jajka, fasola, mleko, mocnej kawy, alkoholu, a zaleca się stosowanie octu jabłkowego ze stawów w różnych receptur.

Przydatne właściwości octu jabłkowego do spoin

W medycynie ludowej różne receptury z ocet jabłkowy (r / r) są od dawna stosowane w leczeniu depozycji soli i zapalenia stawów. Jest używany zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Napój ten jest przydatny w swoim kompleksie, niezbędnym dla naszego organizmu, witamin i pierwiastków - wapnia, cynku, potasu, magnezu, żelaza, miedzi, fosforu, witaminy B. Ponadto ocet jabłkowy:

  • obniża poziom cholesterolu we krwi;
  • normalizuje metabolizm i wspomaga utratę wagi;
  • wspiera wszystkie naturalne funkcje ciała.

Możesz używać octu z jabłek zarówno do leczenia, jak i zapobiegania wielu chorobom stawów, uprzedzając je z wyprzedzeniem.

Jak wziąć ocet jabłkowy?

Jeśli masz wiele artretyzmu, z którego boli prawie całe ciało, musisz rozcieńczyć 1 łyżkę stołową. ocet w szklance wody, i weź ten napój w ciągu dnia przez 15-20 minut przed jedzeniem. Jeśli są choroby przewodu pokarmowego, to warto rozcieńczyć tylko 1 łyżeczkę. I / y. Przebieg leczenia w pierwszym przypadku - 4-5 tygodni, w drugim - 6-8 tygodni.

Jeśli ból jest bardzo silny, nie zaleca się mieszania 1 łyżki stołowej, ale należy zwiększyć stężenie do 5 łyżek. Potem ból będzie oddalać się jeszcze szybciej: w ciągu jednego dnia zmniejszenie bólu o 20%, w czwartym dniu - 50%, a pod koniec miesiąca - 75%. W rezultacie ból znika, sól rozpuszcza się, a stawy nabierają poprzedniej ruchomości. Skoncentrowany napój lepiej jest jeść podczas jedzenia.

Istnieją inne przepisy na ocet jabłkowy w zapaleniu stawów.

Nalewki z ocet jabłkowy z artretyzmu

  1. W niemetalowym pojemniku zalać 500 ml r / r, dodać 3 łyżki stołowe. suszone kwiaty kasztanowca. Zamknij pokrywkę i umieść w ciepłym, ale ciemnym miejscu. Napełnij 2-3 dni, odcedź i weź 1 łyżeczkę. Nalewka rozcieńczona w 100 ml wody dwa razy dziennie przez tydzień. Możesz również wytrzeć chore stawy za pomocą tej nalewki.
  2. W emaliowanym rondlu wlej 400 ml naszego cudownego środka, dodaj 3 łyżki stołowe. poszatkowane korzenie i łodyga bagna. Przykryj i wstaw do ciemnego miejsca na 3-5 dni, odcedź, rozcieńcz 1 łyżkę stołową. w szklance wody i dwa razy dziennie przez 7-10 dni.
  3. W szklanym słoju wlać 600 ml r / r, wlać 6 łyżek. świeże lub 3 łyżki. suche liście żurawiny. Przykryj i umieść w ciemnym miejscu na 24-36 godzin. Odcedzić, rozcieńczyć w wodzie i trzy razy dziennie przez dwa tygodnie.

Możesz również hodować świeżo przygotowany sok pomidorowy, a nie w wodzie, ale zajmij 10-15 minut przed jedzeniem.

Zewnętrzne leczenie zapalenia stawów octem jabłkowym

  1. Maść. Wymieszać 2 łyżki. r / r, 1 łyżka. terpentyna i 1 żółtko. Mieszaninę ostrożnie wcieraj w staw pacjenta lub miejsce gromadzenia soli 2-3 dziennie i 1 raz w nocy. Zapalenie i ostry ból zmniejsza się następnego dnia.
  2. Gadżet. Wymieszaj 0,5 l ofa z 4 łyżkami. zgniecione korzenie dziewięciu sił, nalegają na 2 dni. Zwilżyć nalewkę z gazą lub bandażem i zastosować w miejscach dotkniętych artretyzmem. Stosuj, aż ból zniknie.
  3. Kompresuj. W misce połóż pół szklanki mąki żytniej, 2 łyżki. łyżki naturalnego miodu i 2 godziny.łyżki I / y. Dokładnie opłucz wszystkie składniki, aż utworzy się gruba, jednolita masa. Mieszanina ta jest owinięty grubą tkaninę i stosuje w obszarze, przez 4-5 godzin, zapewnienie kompresji za pomocą bandaża. Następnie usuń kompres i przetrzyj złącze octu jabłkowego.

Oto lista receptur ludowych z ocet jabłkowy w zapaleniu stawów. Każdy będzie mógł wybrać odpowiedni sposób leczenia zapalenia stawów za pomocą tego narzędzia. Jednak stosowanie octu jabłkowego - to tylko jeden z etapów odzyskiwania organizmu. Ćwicz i masuj, bierz leki, oczyszczaj ciało.

Obejrzyj wideo: JERZY ZIĘBA - ZAKWASZENIE ŻOŁĄDKA (Luty 2020).

Loading...