Jak skutecznie usunąć ból w okolicy obroży

Jednym z najczęstszych objawów osteochondrozy szyjnej są różne skurcze i ostry ból w mięśniach.

Niestety, leki w tym przypadku mogą łagodzić ból tylko przez chwilę.

Ale doskonały efekt gwarantuje akupresurę, szczególnie jeśli jest wykonywana przez wykwalifikowanego specjalistę.

Jakie są zalety masażu z bólem

Podczas tej procedury, szczególną uwagę zwraca się na szyi, ale masaż można wykonać maksymalnie do 4 kręgu piersiowego, należy rowerowych, a więc obszar szyjny kręgosłupa.

W pierwszych procedurach należy upewnić się, że akupresura z osteochondrozą odcinka szyjnego kręgosłupa jest tak delikatna, jak to tylko możliwe.

W przeciwieństwie do wielu innych środków terapeutycznych i profilaktycznych, jest przepisywany nawet w ostrych zespołach bólowych. Dzieje się tak dlatego, że działa on na punkty biologicznie aktywne poprzez delikatną presję.

Masaż osteochondrozy kręgosłupa wykonywany jest albo przez oddzielne części dłoni, albo bezpośrednio palcami.Produkujące takie ruchy muszą być bardzo dokładnie obliczyć siłę i czas trwania prasie, w oparciu o uczucia pacjenta.

Na przykład, jeśli pacjent wystąpić pod wpływem silnego zespołu bolesnego, sam wpływ, a następnie naciskając punkt powinien trwać około 5-6 minut, pomimo faktu, że to wydaje się szczególnie bolesne i czasochłonne dla pacjenta.

W tym samym czasie, gdy ból słabnie palących zmniejszenie siły jak czas ekspozycji jest zredukowana do 2-3 minut. Nieznaczny efekt, trwający do 30 sekund, ma niewielki efekt stymulujący.

Szczególnie przydatne przy tym technika pułapce tętnic kręgowych, jeżeli jest to powód, dla szyjki choroby zwyrodnieniowej dysku.

Podstawowe zasady wdrażania

Opracowany w orientalnej praktyce medycznej, ta metoda masażu jest szeroko stosowana w medycynie na całym świecie. Można go wykonać indeksu, średnim lub nawet kciuk, używając końcówki palca lub paznokcia.

Naciśnięcie wykonany jest z różną siłą, intensywnością i czasem trwania, ale ich skuteczność zależy od indywidualnego przypadku i stanu pacjenta.

Po całkowitym rozluźnieniu mięśni pacjenta możliwe jest rozpoczęcie obejmowania uderzeń strefy kołnierza w kierunku węzłów chłonnych i zagłębień. Możesz zacząć głaskanie najpierw rękami, a potem palcami.

Podgrzane mięśnie mogą być poddawane bardziej intensywnym efektom. Rozpoczęcie pocierania powinno być od podstawy czaszki. Stosowane są proste i koliste ruchy palców.

Metody ugniatania palców już wpływają na więzadła i mięśnie, to jest na głębszym poziomie. Odbywa się to w 3 etapach: najpierw mięśniowy zostaje złapany, a następnie unieruchomiony, a następnie ugniata.

W obszarze "kołnierza" wykonywane jest poprzeczne wyrabianie pojedynczych wiązek lub ugniatanie podłużne lub kołowe.

Średni czas trwania akupunktury wynosi zwykle 10-15 minut, później można to zrobić niezależnie podczas przerwy w pracy.

Jako minimum można wykonywać ugniatanie miejsc przywiązania mięśni w ruchach okrężnych.

Po zabiegu można wykonać kilka prostych ćwiczeń w formie powolnych zwrotów w jednej i drugiej stronie.

W jakich przypadkach niepożądane jest wykonywanie zabiegów masażu

Istnieją również przeciwwskazania do stosowania akupresury podczas osteochondrozy regionu szyjnego. Wynika to z faktu, że w niektórych przypadkach może on powodować, zamiast polepszać, pogorszenie stanu zdrowia i samopoczucia osoby dotkniętej chorobą.

Masaż ma właściwość zwiększania przepływu krwi, w wyniku czego procesy zapalne zaczynają intensywniej płynąć. Pod naporem krwi, nasilenie opuchlizny tylko nasila się, wywołując nasilenie objawów bólowych.

Po masażu pacjenci zwykle odczuwają zawroty głowy o umiarkowanym lub umiarkowanym zawroty głowy. W żadnym wypadku nie można go nagle podnieść ze stołu do masażu i wykonywać innych ruchów.

Pierwsze 5-10 minut zaleca się po prostu położyć, bez mieszania. Eksperci nie doradzają i nie obsługują samochodu w najbliższej przyszłości po podobnych procedurach.

W niektórych sytuacjach, nawet podczas remisji, procedury masażu są niedozwolone ze względu na specyficzny rozwój tej dolegliwości. Dlatego należy umówić się na wizytę po badaniu lekarskim.

Jednak specjalista może z łatwością przepisać zabiegi masażu w postaci dodatkowego leczenia.

Powracają do mięśni ich naturalny ton, osłabiając charakterystyczny zespół bólowy.Związane skurcze w okolicy szyjnej, stają się niezdolne do wykonywania swoich funkcji, w wyniku czego ładunek przenosi się na inne części kręgosłupa.

Zastosowanie akupresury do osteochondrozy kręgosłupa szyjnego nie pozwala na formalne podejście ani niezweryfikowane eksperymenty.

W przeciwnym razie może dojść do pogorszenia stanu pacjenta, aż do uzyskania niepełnosprawności.

Wszelkiego rodzaju masaże i inne zabiegi medyczne powinny być wykonywane wyłącznie przez wykwalifikowanych specjalistów pracujących w profesjonalnych gabinetach masażu.

Obejrzyj wideo: BBl - usuwanie przebarwień (Grudzień 2019).

Loading...