Obecne leczenie i inne metody fizjoterapii dla osteochondrozy

Wiadomo, że ze względu na anatomiczne cechy kręgosłupa, wiek i wybrany zawód, czasami martwimy się o ból pleców.

Mogą im towarzyszyć sztywność, naruszenie wrażliwości nóg, zawroty głowy z ostrym zwojem głowy - często takie objawy są zwiastunami straszliwej choroby - osteochondrozy.

Jakie procedury są potrzebne, aby w pełni wyzdrowieć?

Osteochondroza jest częstą chorobą atakującą krążki międzykręgowe. Części szyjki macicy i lędźwi są najczęściej dotknięte.

Czasami ból jest tak silny, że może go usunąć nawet tych, którzy nigdy nie wzięli zwolnienia lekarskiego i byli traktowani nie ze szkodą dla pracy.

Pierwszą rzeczą po pojawieniu się nieprzyjemnych objawów należy skonsultować się z lekarzem. To on wybierze wszystkie niezbędne leki po ocenieniu stanu pacjenta.

Ale czasami wyniki testów nie pozwalają na leczenie, przyjmowanie tylko pigułek lub przyjmowanie zastrzyków. A następnie leczenie powinno być kompleksowe: oprócz zalecanych tabletek, musisz spróbować lokalnych efektów na dotkniętych obszarach.

Procedury fizjoterapeutyczne są wiodącym sposobem leczenia bólu pleców.Zapoznajmy się z głównymi pozytywnymi efektami fizjoterapii:

 • wycofanie zespołu bólowego;
 • poprawa krążenia krwi w obszarach problemowych;
 • wzmocnienie odporności;
 • eliminacja obrzęków i stanów zapalnych w dotkniętym obszarze;
 • normalizacja metabolizmu;
 • poprawa metabolizmu;
 • eliminacja zaburzeń motorycznych.

Odmiany metody

Fizjoterapia obejmuje nie tylko porażenie prądem. Obejmuje wiele różnych procedur. Rozważmy każdą z nich.

Promieniowanie ultrafioletowe

Działanie UFO opiera się na zdolności naszego ciała w reakcji na działanie światła słonecznego w celu wytworzenia witaminy D.

Ta witamina pomaga lepiej przyswajać wapń, który jest niezbędny dla naszych kości i więzadeł. Ponadto UFO ma działanie bakteriobójcze.

Elektroterapia

Jest to znane każdemu z nas, traktując prądy. Pole elektryczne, działające na problematycznych obszarach, zamienia się w ciepło. To właśnie poprawia krążenie krwi i pomaga pozbyć się bólu.

Ten rodzaj "fizjologicznego" dobrze łączy się z leczeniem farmakologicznym i ma bardzo niewiele skutków ubocznych.

Magnetoterapia

Jest stosowany bardzo rzadko, tylko w przypadkach, gdy inne rodzaje fizjoterapii są przeciwwskazane dla pacjenta.

Na dłoniach i stopach, a obok dotkniętego działem kręgosłupa nałożone są specjalne dysze, przez które pole magnetyczne wpływa na skórę i inne tkanki.

Średnia liczba sesji to 20 wizyt, co powoduje rzadkie odwoływanie się do tego rodzaju leczenia.

Terapia falą uderzeniową

Zasada działania jest efektem fali akustycznej w miejscu zapalnym. Fala wnika głęboko w 7 cm. Liczne zalety tej metody nie pozostawiają wątpliwości co do jej działań produkcyjnych.

Po pierwsze, ta metoda pozwala zastosować dozowany efekt na chore serce.

Po drugie, ważne jest również, aby kontrolować siłę aparatu, a następnie śledzić reakcję dotkniętej tkanki na manipulację.

Niektóre zaawansowane urządzenia mają wbudowaną funkcję, która pozwala określić stan tkanek przed rozpoczęciem sesji. Jest to bardzo wygodne, ponieważ lekarz będzie mógł śledzić poprawę po jednej wizycie.

Laseroterapia

Laser kompleksowo działa w miejscu zapalnym.Zwraca komórki nerwowe do stanu fizjologicznego, zmuszając je do "pracy" na rzecz chorego kręgosłupa.

Usuwanie stanów zapalnych, łagodzenie bólu i gojenie ran to tylko główne zalety tej techniki. Należy pamiętać, że optymalny czas na leczenie laserem nie powinien przekraczać kwadransa.

Terapia ultradźwiękowa

Jest to zdolność ultradźwięków do przenikania przez skórę na głębokość do 6 cm, co wyjaśnia stosowność tego rodzaju leczenia.

W końcu, zapalne łatki dla osteochondrozy znajdują się dokładnie w tym zakresie. Dlatego terapia ultradźwiękowa jest jedną z najbardziej popularnych.

Ciśnienie akustyczne ogrzewa obszary skóry i tkanki, poprawiając w ten sposób mikrokrążenie i łagodząc bolesne skurcze. Często przy tego typu leczeniu jednocześnie podaje się leki, aby doprowadzić do wyzdrowienia.

Fizjoterapia ma przeciwwskazania. Należy odstąpić od tej metody w następujących punktach:

 • Choroby skóry;
 • poważne patologie układu krążenia i oddechowego;
 • guzy;
 • ciąża;
 • niewydolność nerek lub wątroby;
 • zaburzenia psychiczne.

Oczywiście wszystkie wskazania i przeciwwskazania są omawiane z lekarzem prowadzącym. To jest za nim, że ma ostatnie słowo, ponieważ lekarz widzi pełnoprawny kliniczny obraz choroby, aw niektórych przypadkach może rozwiązać masaż prądem.

Nie martw się zbytnio, jeśli podejrzewasz osteochondroza. Współczesna medycyna stale idzie naprzód, odkrywając nowe sposoby szybkiego odzyskania pacjentów.

Dlatego najpierw powinieneś się uspokoić i zwrócić się do specjalisty, któremu całkowicie ufasz.

W końcu przywrócenie zdrowia zależy nie tylko od czasu przyjmowanego na pigułkę, ale także od absolutnej pewności, że lekarz cię wyleczy.