Traktujemy kręgosłup w domu za pomocą pilates

Na pewno wielu z nas przynajmniej raz usłyszało przerażającą nazwę choroby: osteochondroza. Zobaczmy, jaki to jest ból i czy można go wyleczyć.

Oznaki problemu

Osteochondroza jest chorobą, w której kręgosłup jest rany, a w szczególności krążkami międzykręgowymi. Progresja choroby prowadzi do przepukliny, która jest obarczona nieprzyjemnymi objawami.

Ponieważ najczęściej występuje zmiana w odcinku szyjnym i lędźwiowym, krótko zapoznamy się z problemami i przyczynami każdego z nich.

Następujące czynniki predysponują do pojawienia się osteochondrozy szyjnej:

 • zaburzenie metaboliczne, które prowadzi do osadzania się soli we wspomnianym przedziale;
 • siedzący tryb życia, który prowadzi do stagnacji i pogorszenia mikrokrążenia;
 • dziedziczność;
 • urazy pourazowe;
 • pogwałcenie tła hormonalnego.

Z powodu powyższych czynników może pojawić się osteochondroza szyjna. Pokazują to następujące znaki:

 • okresowe bóle szyi, które rosną z kaszlem, kichaniem;
 • bóle głowy, zaczynając od okolicy potylicznej i poruszając się do skroni i części ciemieniowej głowy;
 • Zawroty głowy z ostrymi zwojami głowy, czasami prowadzące do omdlenia;
 • objawy asteniczne: złe samopoczucie, zmęczenie bez powodu.

Przyczyny lędźwiowego "chondrosis" nie różnią się od szyjki macicy. To prawda, że ​​możesz dodać do nich płaskie stopy i ciężką aktywność fizyczną. Ale zwiastuny choroby lędźwiowej są znacząco różne. Zapoznajmy się z nimi.

Objawy zajęcia lędźwiowego:

 • ból w okolicy lędźwiowej, ucisk w kończynach dolnych, wzmocniony wysiłkiem fizycznym;
 • "strzelanie" z tyłu;
 • parestezje: uczucie mrowienia i mrowienia za pomocą igieł w nogach;
 • zwiększone pocenie;
 • bezproblemowe zamrożenie nóg;
 • w poważnie zaniedbanych przypadkach występuje złuszczanie skóry nad dotkniętym chorobą rejonem pleców.

Możemy więc zdecydowanie określić, czy opisane kryteria pasują do naszych objawów. Kolejne pytanie wisi.

Niż do leczenia pleców?

Nie rozważymy z Państwem obowiązkowej wizyty u specjalisty i zebrania niezbędnych testów w celu potwierdzenia diagnozy. Nie będziemy też omawiać faktu, że w niektórych przypadkach leczenie farmakologiczne jest po prostu konieczne.

Ale pytanie dojrzewa: czy pomocnicy mogą pomóc sobie, oprócz tabletek i tabletek? Oczywiście. Wielu lekarzy zaleca radzenie sobie z leczeniem i profilaktyką z pilates. Czym jest Pilates?

Istota metodologii

Pilates to zestaw ćwiczeń, które delikatnie i delikatnie wzmacniają nasze mięśnie. Niezwykła nazwa tej techniki jest prosta. Jest to nazwisko "ojca" ćwiczeń, niemieckiego lekarza Josepha Pilatesa.

Tworząc optymalne ruchy dla swoich pacjentów, lekarz zastanawiał się, jak pomóc im osiągnąć pełne wyleczenie szybciej po ciężkich urazach kręgosłupa.

Trening ma na celu stworzenie mocnego gorsetu mięśniowego. I nie jest to przypadkowe, ponieważ wszystkie nasze kości i więzadła są nierozerwalnie związane z mięśniami.

To mięśnie wspierają nasze kręgi, nie pozwalając im na niewłaściwe kierowanie i wywoływanie bólu. Ćwiczenia elastyczności przywracają dawną mobilność do stawów i eliminują stagnacyjne zjawiska i skurcze.

Przykłady szkoleń

Pierwsze kilka ćwiczeń powinno odbywać się pod nadzorem doświadczonego specjalisty. Po przeczytaniu ćwiczeń z następnej książki o zdrowiu, a nawet o instruktorze wideo w Internecie, nie zapominaj, że każdy z nas jest indywidualny.

Niektóre obciążenia dla naszego ciała są niedopuszczalne.Co więcej, nie wszystkie z niezbędną dokładnością mogą powtarzać wszystkie techniki poprawnie i z korzyścią dla kręgosłupa.

Niektóre ćwiczenia Pilates na szyi:

 1. Połóż dłonie na czole i delikatnie, czując każdy mięsień w szyi, przyciskając głowę do dłoni. Powtórz 3 razy przez 5-7 sekund.
 2. Zrób to samo, ale tyłem głowy: Połóż dłonie na tyle głowy, przyciśnij do niego głowę. Pamiętaj, że wszystko powinno być tak dokładne i bez nadmiernego wysiłku. Jeśli to konieczne, natychmiast zatrzymaj ćwiczenie i zrób to.
 3. Przymocuj najpierw dłoń do lewej skroni, naciskając na dłoń skroni, a następnie powtórz technikę za pomocą prawej skroni.
 4. Bez ostrych ruchów pochyl głowę do tyłu, ustal położenie na kilka sekund, a następnie płynnie powróć do pierwotnego położenia, a następnie opuść głowę w dół, próbując sięgnąć do klatki piersiowej.

Najkorzystniejsze momenty na trening

Pilates jest przydatny na każdym etapie choroby. Ale w następujących przypadkach pomaga to najbardziej zauważalnie.

 1. Przy pierwszych oznakach osteochondrozy można go wyleczyć jedynie za pomocą ćwiczeń fizycznych. Brak tabletek i innych interwencji w ciele.
 2. Rehabilitacja.Po złagodzeniu stanu zapalnego należy rozpocząć naukę, aby dalsze wyzdrowienie przebiegało prawidłowo. W ten sposób okres regeneracji dotkniętych tkanek jest znacznie zmniejszony.
 3. Zapobieganie. Zakładając pojawienie się choroby, lepiej podjąć drastyczne środki. W końcu zapobieganie nie jest już wymyślone dla nas. Łącząc odpoczynek od pracy i rozgrzewkę stawów, możesz dać sobie nie tylko wspaniały mięśniowy gorset, ale podziwiając spojrzenia przechodniów i dobry nastrój.

Po miesiącu treningu osoba zauważa, że ​​chód stał się bardziej pewny siebie, a utrzymanie prawidłowej postawy nie wymaga wcześniejszych wysiłków. Bolesne odczucia stopniowo ustępują, przywracając mięśniom lekkość i mobilność.

Pamiętaj, że szkolenie zdecydowanie pomoże ci w przypadku dobrze dobranego kompleksu skoordynowanego z lekarzem prowadzącym.

Lepiej spędzić godzinę dziennie na zdrowiu, niż cierpieć z powodu bolesnego pleców przez wiele lat. Dzięki kompleksowym technikom zapomnisz osteochondrozy i odzyskasz pewność siebie i doskonałą postawę.

Loading...