Zaburzenie oddychania w osteochondrozie klatki piersiowej

Taka patologia jak osteochondroza, z roku na rok staje się coraz młodsza i młodsza, co niepokoi lekarzy wszystkich krajów.

Wcześniej choroba ta wystąpiła po 40-45 latach, teraz nie jest niespodzianką, jeśli młody człowiek ma tylko 25 lat i ma osteochondroza szyjki macicy lub klatki piersiowej.

Etiologia choroby

Najczęstszą przyczyną dotychczasowej dolegliwości uważa się za rozrywkę na komputerze lub laptopie. Młodzi ludzie już nie chcą się ruszać. Nowy wiek - nowe obyczaje.

Ale w bardziej dorosła, problem ten jest jeszcze bardziej dotkliwy ze względu na związane z wiekiem zmiany w chrząstce krążków międzykręgowych.

Nie mniej ważna jest rola i odżywianie w etiologii choroby. Naukowo udowodniono, że ludzie, którzy spożywają duże ilości soli, są bardziej podatni na rozwój tej patologii.

Symptomatologia

Pierwszym i głównym objawem dolegliwości jest ból. Częściej jest zlokalizowany z tyłu, w jego środkowej części. Może napromieniować kręgosłup, prowadząc do fałszywych wniosków od lekarza.

Ból w klatce piersiowej, w jamie brzusznej, wzdłuż przestrzeni międzyżebrowych. Mrowienie lub raczkowanie. Objawy te mogą rozprzestrzeniać się na kończyny górne i dolne.

Choroba często zachodzi w maskach innych chorób ogólnoustrojowych, takich jak ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, niedrożność jelit, kolki nerkowej, dusznicy bolesnej i inne.

W przypadku osteochondrozy w okolicy klatki piersiowej mogą wystąpić problemy z oddychaniem. Na funkcję oddychania wpływa unerwienie tego działu.

U chorych istnieje niemożność pełnej inspiracji, ponieważ mrowienie pojawia się w przestrzeniach międzyżebrowych. Oddech jest bardziej powierzchowny, częsty.

Trudności z oddychaniem są powiązane z innymi objawami wymienionymi powyżej. Oprócz takiego oddychania może wystąpić duszność.

Ten objaw, nawet więcej, może zmylić lekarza, do rozwiązania tak poważnego problemu potrzebny jest kompetentny i doświadczony specjalista.

Aby skomplikować przebieg choroby może być współistniejąca patologia lub chondrosis kilku części kręgosłupa.

Nasilenie patologii może się pogorszyć, gdy dochodzi do przepukliny lub występu krążka międzykręgowego.

Manipulacje diagnostyczne

Poprawnie wyznaczona diagnoza - szybko i, co najważniejsze, prawidłowo zidentyfikowała chorobę.Jeśli pojawią się takie oznaki choroby, należy zwrócić się o pomoc do wykwalifikowanego neurologa.

Harder, gdy pacjent wszystkich skarg jest tylko obecny duszność, ponieważ pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy jest lekarz, że pacjent może być patologia oskrzelowo lub układu sercowo-naczyniowego.

Zazwyczaj podczas badania kręgosłupa stwierdza się lokalną bolesność wzdłuż kręgów, napięcie mięśni w tylnej części klatki piersiowej.

Laboratoryjne metody badań w takiej dolegliwości nie dadzą nam żadnych obiektywnych użytecznych danych.

Instrumentalne metody badań są "złotym standardem" dla diagnozowania osteochondrozy.

Najbardziej popularna jest rentgenografia odcinka piersiowego w prostych i bocznych projekcjach. Badanie ma charakter informacyjny i jest dostępne nawet w wiejskich szpitalach rejonowych. Z jej pomocą możesz już potwierdzić diagnozę.

Jeśli jednak choroba jest skomplikowana z powodu przepukliny, konieczne jest wykonanie rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej w celu dokładniejszego zbadania kręgosłupa.

Ale równolegle, zaleca się, by sprawdzić mózg przy pomocy encephalography i spędzić naczyń duplex głowy i szyi w celu identyfikacji choroby współistniejące.

Terapia

Terapia powinna być wszechstronna, piśmienna i wybrana indywidualnie przez specjalistę.

Skuteczna terapia przeciwzapalna w pierwszym etapie leczenia. Leki podaje się dożylnie, domięśniowo i miejscowo w postaci maści, żeli.

Aby pozbyć się bolesnego bólu, należy również zastosować środki przeciwskurczowe i przeciwbólowe. Droga podania zależy od ciężkości choroby.

Po usunięciu procesu zapalnego kolejnym etapem jest przywrócenie tkanek chrzęstnych za pomocą specjalnych preparatów.

Ponieważ mózg cierpi na niedotlenienie i jest bardzo wrażliwy na to, wymagane jest mianowanie środków przeciw niedotlenieniu.

Potrzebujemy również terapii naczyniowej, aby poprawić odżywianie tkanek. Jeśli to możliwe, przeprowadza się procedury fizjoterapii. Masaż i ćwiczenia fizjoterapeutyczne są pokazane po usunięciu ostrego okresu choroby.

Trudności w oddychaniu i duszność nie wymagają specjalnego leczenia, ponieważ ich zniknięcie należy wyeliminować główną przyczynę choroby. Ale aby złagodzić cierpienie, możesz nauczyć się kompleksów gimnastyki oddechowej.

Zapobieganie chorobom

Aby nie mieć tak podstępnej i ciężkiej choroby,Przede wszystkim kieruj się prostym mottem: ruch to życie! Im większy ruch - tym lepiej działa muskularne urządzenie całego ciała, wytrzymuje wymagany ładunek.

  1. Wybierz nie śpiwór do spania, ale twardy materac, jeśli to możliwe, dostać poduszkę ortopedyczną. Nic dziwnego, że mówią, aby przedłużyć młodość, trzeba spać na podłodze, ale tutaj też najważniejsze jest, aby nie przesadzić.
  2. Przyjmuj za regułę i rób co rano ćwiczenia, możesz zastąpić je joggingiem, jest jeszcze lepiej, bo da radość i poprawi nastrój przez cały dzień.
  3. Ze wszystkich sportów jest przydatny w kręgach pływania, fitness, jazdy na rowerze, jazdy na nartach.
  4. Unikaj palenia i picia napojów alkoholowych.
  5. Spędzaj więcej czasu na świeżym powietrzu, szczególnie przed snem, musisz chodzić przez co najmniej trzydzieści minut, co promuje dobry i zdrowy sen.
  6. Oprócz tego musisz zrównoważyć dietę, zmniejszyć spożycie soli kuchennej, wzbogacić ją o świeże owoce i warzywa.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, w zdrowym ciele - zdrowy umysł. Zadbaj o swoje zdrowie w młodości, lepiej jest ostrzec chorobę niż ją leczyć później. Bądź zdrowy!

Loading...