Osteochondroza szyjna podczas karmienia piersią - objawy i leczenie

Między niemowlęciem a matką fizjologiczną i psychologiczną istnieje ścisły związek. Stan okruchów zależy nie tylko od nastroju rodzimej osoby, ale także od tego, co je, jakie napoje, jakie choroby cierpi.

Jeśli matka ma osteochondroza szyjki macicy, co można leczyć karmieniem piersią? To zależy od diagnozy i od cech kobiecego ciała.

Objawy choroby u karmiących matek

Osteochondrozy nie pojawiają się nagle, pozbawiając dziewczynę radości życia. Jeśli przed ciążą od czasu do czasu w szyi, bolący ból, uczucie pieczenia, ograniczając ruch głowy - było to już pierwsze "wezwanie" choroby.

Procesy degeneracyjne w kręgach szyjnych zaczynają się w każdym wieku, ale ludzie prowadzący siedzący tryb życia, pracujący ciężko fizycznie, spędzają dużo czasu na monitorze komputera (pracownicy biurowi) - osteochondroza jest diagnozowana częściej.

W początkowym trymestrze ciąży choroba, tak jak poprzednio, okresowo sama ujawnia się na temat krótkich, ciągnących bólów, ale wraz ze wzrostem masy płodu matka zwiększa swoją wagę.

Obciążenie kręgosłupa znacznie wzrasta. Długa praca w domu, nagłe ruchy z dużą amplitudą, hipotermia może prowadzić do rozwoju ostrego ataku osteochondrozy szyjnej:

  • Silne i długotrwałe bóle głowy o każdej porze dnia.
  • Nie ma uczucia ściskania czaszki, jakby na głowie był ciężki hełm.
  • Czasami występują zawroty głowy.
  • W nogach jest słabość - są odczuwalne, jako "watowane".
  • Przed oczami błysnęły "muchy", migoczące ciemne plamy.
  • Zespół bólu może być tak silny, że głowy nie można obrócić ani w prawo, ani w lewo.
  • Podczas dotykania okolicy szyjki macicy w niektórych obszarach odczuwa się silny ból.

Leczenie osteochondrozy u matek karmiących komplikuje fakt, że przyjmowanie silnych antybiotyków i leków zawierających składniki chemiczne może niekorzystnie wpływać na zdrowie dziecka.

Część narkotyków nieuchronnie wchodzi do mleka, a następnie do ciała dziecka, którego układ odpornościowy znajduje się jeszcze na etapie formowania. I nie wiadomo, jakie komplikacje spowodują takie doświadczenie.

Funkcje terapii

Obszar szyjny jest mobilny, jako odcinek lędźwiowy, dzięki czemu można w nim "mieszać" kręgi, ale przy odpowiednio dobranych złożonych metodach leczenia.

W przypadku ostrego ataku dozwolone są leki przeciwbólowe na bazie paracetamolu, ale tylko za zgodą lekarza prowadzącego! W tym czasie musisz przestrzegać leżenia w łóżku, ponieważ aktywność ruchowa może zwiększyć nasilenie objawów.

Jeśli zastosujesz się do wszystkich zaleceń lekarskich, objawy osteochondrozy szyjnej stopniowo ustępują:

  • Aby nakarmić dziecko, konieczne jest, opierając się na poduszce z jego plecami. Nie trzeba go garbić, powieszając dziecko "górą". Przy nieprawidłowym położeniu kręgosłupa, obciążenie na nim gwałtownie wzrasta.
  • Użyj zawiesi - specjalnych urządzeń do przenoszenia dzieci. Pozwalają one równomiernie rozłożyć obciążenie na wszystkie części kręgosłupa, a nie tylko na odcinek szyjny i piersiowy.
  • Matki muszą wziąć dziecko w ręce w różnych okolicznościach: zmęczone chodzić po ulicy, a wózek nie jest; zwrot do rejestru szpitalnego był zbyt długi; dzieciak w domu zakanjuchil, chcąc jeść, itp. Aby pochylić się do przodu, a następnie wyciągnąć dziecko w górę, nieugięte plecy - to jest złe.Waga dziecka stopniowo wzrasta, a czasami z powodu tego ruchu może się zdarzyć wszystko: od uszczypnięcia nerwu po przemieszczenie kręgów. Prawidłowe jest, aby wziąć okruchy z pozycji siedzącej na kolanach, z równym grzbietem, a następnie wstać, zginając nogi.

Dla sekcji szyjki macicy można stosować kompresy z wywaru przeciwzapalnego, które zmniejsza obrzęk tkanek (rumianek, nagietek, ziele dziurawca).

Zaleca się również akupunkturę w osteochondrozy matek karmiących, ponieważ aktywacja ośrodków życiowych poprawia metabolizm i krążenie w obszarze problemowym.

Czasami dobry efekt daje masaż i terapia manualna, ale te czynności wykonywane są z wielką starannością i tylko zgodnie z zaleceniami lekarza.

Loading...