Przyzwyczailiśmy się do właściwej pozycji: gorsety z paskami

Ortopedia to trening układu mięśniowo-szkieletowego, aby pozostać we właściwej pozycji. Odbywa się to za pomocą specjalnych, indywidualnie dobranych do każdego przypadku medycznych produktów medycznych, które stały się dla wielu osób zwykłymi przedmiotami garderoby.

Różne korektory postawy przeszły wiele zmian w historii ich stosowania, ale nie zostały zmodyfikowane w projektowaniu narzędzi ortopedycznych.

Najbardziej pożądaną wersją produktu poprawiającą postawę i poprawiającą defekty już nabyte są gorsety z paskami. Dzięki swojej konstrukcji pomagają równomiernie rozprowadzić obszar działania siły korygującej.

Istnieje kilka rodzajów sprzętu pomocniczego na paskach, w zależności od tego, który wydział kręgosłupa wymaga zabiegu:

  • thoracolumbar,
  • lędźwiowy,
  • połączone.

Powołanie wszelkich technik ortopedycznych, w tym noszenia gorsetu, występuje tylko po zbadaniu przez odpowiedniego specjalistę.

Prawidłowa diagnoza odgrywa kluczową rolę w leczeniu chorób kręgosłupa,ponieważ niewłaściwe użycie nieodpowiednich środków lub zastosowanie niewłaściwych procedur może znacznie pogorszyć stan początkowy.

Dla kogo są korektory?

Oprócz leczenia skoliozy u dzieci, w późniejszym wieku lekarz może przepisać osobę noszącą korekcyjną postawę i podtrzymującą kręgosłup pasa w przypadku:

  • rehabilitacja po operacji;
  • zapobieganie osteochondrozy;
  • predyspozycja do osteoporozy;
  • trzeba złagodzić ból kręgosłupa.

Modele odcinka lędźwiowego pomagają utrzymać dość duży obszar kręgosłupa. Przeznaczone są zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci - w zależności od rozmiaru i materiału produkcyjnego.

Wersja lędźwiowa nie zawsze jest wyposażona w paski na ramiona (szczególnie modelki), jednak nie wpływa to na jej skuteczność.

Konieczne jest jedynie rozważenie, gdzie znajdują się przednie szelki, aby zrozumieć, czy noszenie tego modelu będzie wygodne.

Połączone produkty pokrywają prawie całe plecy i wspierają kilka części kręgosłupa. Gorset ten wygląda jak kamizelka z paskiem na ramię, zapinany na rzep z kilku stron.

Pasy zapobiegające zsuwaniu się urządzenia z talii wykonane są wyłącznie z materiału bez metalowych i plastikowych wstawek.

Parametry regulacji we wszystkich tych modelach są wybierane w taki sposób, że można je nosić i regulować niezależnie, bez pomocy z zewnątrz.

Dzięki indywidualnie dobrać rozmiar (lekarz zawsze zalecane formy, biorąc pod uwagę tę okoliczność), proces figura sylwetkę trwa tylko kilka minut.

Na czym polega wsparcie z tyłu?

Struktury urządzeń wspomagających i korygujących różnią się w kilku typach, z których najczęstsze stanowią gorsety ortopedyczne na paskach - są klasyfikowane jako:

  • Bandaż to miękki, rozciągliwy szeroki pasek.
  • Półsztywne, wyposażone w parzystą liczbę usztywnień (do sześciu), bandaż.
  • Twardy - taki sam w projekcie, ale posiadający więcej opcji żeber.

Ten produkt oparty jest na stabilnych polimerycznych związkach, stosunkowo obojętnych dla efektów zewnętrznych, hipoalergicznych i wystarczająco silnych.

Plastikowe lub metalowe usztywniacze niektórych kształtów pokryte są warstwą zmiękczającą i połączone elastycznymi wstawkami.Zapięcia składają się z rzepów (rzepy) i pętli, regulacji - elastycznych wstawek lub sznurowania.

Noś te produkty najlepiej nie na gołym ciele, lecz na cienkich ubraniach wykonanych z naturalnych materiałów, co przyczynia się do bardziej higienicznego i długotrwałego użytkowania pasów.

Jak ukryć narzędzie ortopedyczne?

Noszenie gorsetu podtrzymującego nie jest uważane za złe we współczesnym społeczeństwie, wręcz przeciwnie, jest oznaką troski danej osoby o własne zdrowie.

Ponadto wiele modeli odmiany piersiowo-lędźwiowej, np. Damskie gorsety z paskami, wyglądają prawie jak bielizna i są prawie niewidoczne pod ubraniem.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu bardzo ważne jest, aby detal garderoby był niewidoczny, na koszulę (bluzka lub T-shirt) będzie nosić długa kamizelka z gęstej nieprzejrzystej tkaniny. W takim przypadku pierwszeństwo należy nadać modelom koloru korpusu gorsetu.

Dłuższy nie znaczy lepiej

Nabytego elementu korygującego nie można nosić, kiedy mu się podoba - należy go nosić zgodnie z zaleconym przez lekarza schematem.

Nawet jeśli wybierzesz czarny z paskami i gorset, który wygląda jak len, może być tak niebezpieczne, aby chodzić w nim przez cały dzień, ponieważ nie powinieneś go nosić w ogóle z kategorycznym świadectwem!

Maksymalny dopuszczalny okres ciągłego noszenia urządzenia podtrzymującego wynosi sześć godzin.

Przyjdź do tej wartości wymaga stopniowo, zaczynając od jednej godziny pierwszego dnia i stopniowo zwiększać czas trwania procedury do dwóch godzin w ciągu pierwszego tygodnia od zużycia.

Po piątym tygodniu od dwóch do czterech miesięcy, można użyć do obsady, stopniowo zmniejszając czas noszenia go przez godzinę w tygodniu, do oryginalnego dwóch. Jest to jedynie uśrednione dane, należy określić, że każda osoba powinna być leczenia z lekarzem.

Obejrzyj wideo: The Awakening Audiobook by Kate Chopin (Chs 01-20)