Gorsety dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym - nie można przegapić czasu

Rodzice dziecka z rozpoznaniem "porażenia mózgowego" powinni rozpocząć rehabilitację tak szybko, jak to możliwe, kładąc maksymalne wysiłki, aby zmniejszyć objawy choroby i najlepiej dostosowaną społeczną adaptację swojego dziecka w przyszłości.

Wśród narzędzi i metod, które pomagają w tym trudnym procesie, są gorsety dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Rodzaje urządzeń

Istnieje kilka rodzajów takich gorsetów. Są one wybierane indywidualnie dla każdego dziecka, w zależności od stopnia zaawansowania choroby.

Pień pacjenta musi być ustalony, aby mógł nie tylko kłamać, ale także poruszać się: usiądź, postaraj się podjąć kroki.

Skuteczny gorset korygujący korek, wspierający plecy pacjenta.

Dziecko, które może usiąść samodzielnie wymaga wsparcia pleców z powodu słabości masy mięśniowej.

Brak mocowania przyczynia się do nieprawidłowej postawy i pojawienia się przyszłej skoliozy, dlatego niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na właściwy dobór aparatu korekcyjnego.

Spośród środków pomocniczych istnieją takie odmiany jak ortezy i vertikalizatory. Lekarz prowadzący wybierze pożądane urządzenie według parametrów, a sam model zostanie wybrany przez rodziców.

W wieku 1,5 roku dziecko musi położyć się na nogach, przyzwyczajonych do pionowej pozycji ciała, zrobić wszystko, co konieczne, aby dziecko mogło najpierw spróbować z pomocą dorosłych, a następnie samodzielnie chodzić.

Do wzrostu i tworzenia kości kończyn i stawów biodrowych konieczne jest, aby doświadczyły obciążenia w postaci nacisku ciała. Jeśli masz trudności z chodzeniem i stojąc, musisz podłączyć narzędzia.

Ortezy

Orteza obejmuje bandaże, specjalne obuwie, aparaty. Urządzenia te są wykorzystywane do wpływania na układ kostny i nerwowo-mięśniowy w celu korygowania, utrwalania, rozładowywania, aktywowania funkcji uszkodzonych miejsc kości i mięśni.

Urządzenia ortotyczne stosowane w porażeniu mózgowym:

  • poprawić funkcje organizmu, aby poprawić ruch, zmniejszyć ból;
  • pomóc w ruchu;
  • ograniczać mobilność w określonym kierunku;
  • kontrolna kończyna, staw;
  • zmniejszyć siłę wywieraną przez kończynę podczas transferu.

Głównym celem ortezy jest funkcja urazowo-ochronna. Wykonany jest z różnych materiałów: metalu, tkaniny, plastiku, termoplastu, włókna węglowego. Gorsety takie są noszone bez problemów i bezpiecznie zapinane na rzep.

Verticalizers

Dla dzieci z ciężkim porażeniem mózgowym, które nie mają zwyczaju stania, są specjalne pionizatory.

Rodzice, którzy zmagają się z problemem porażenia mózgowego dobrze wiedzą, jakie korzyści przynosi dziecko do pozycji pionowej. Dziecko nie zrobi żadnego postępu, jeśli ciągle będzie leżał na wózku inwalidzkim.

Wertykulatory niezawodnie mocują ciało, zapewniając jego pozycję w pozycji pionowej, wykonując jednoczesną korektę postawy, aby zapobiec komplikacjom ortopedycznym.

Za pomocą pionizatora można wykonywać różne rodzaje ruchów. Gorset ma różne parametry regulacji, specjalnie dostosowane do rosnącego ciała dziecka.

Gorset-vertikalizator jest niezwykle ważny nawet dla tych, którzy mogą nigdy nie być w stanie chodzić, ponieważ przynosząc ciało do pozycji pionowej, przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych. Możesz wybrać model produkcji niemieckiej, włoskiej lub rosyjskiej. Są niezawodne i stabilne.

Elastyczny gorset, zaprojektowany specjalnie na plecy dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, eliminuje przygarbienie, "okrągłe" plecy z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Gorset taki jest noszony i usuwany w pozycji leżącej, nogi powinny być zgięte pod kątem 90 stopni. Rozciąga się i jest przytwierdzony do brzucha. Następnie pasy deklinatora są zapinane, urządzenie zapewnia równowagę obręczy barkowej i prostowanie kręgosłupa.

Niezawodnie ustalający kręgosłup, gorset dla dziecka z porażeniem mózgowym ze względu na jego elastyczność pomaga ustalić prawidłową postawę. Taśmy dodatkowo mocują dolną część pleców, a następnie zaciskają się po bokach.

Miejsca

Siedziska z gorsetami są przeznaczone dla dzieci z ciężką postacią porażenia mózgowego, której zupełnie nie ma w zwyczaju siadania. Modele te pełnią funkcję aktywacji pozycji siedzącej i zabezpieczenia dziecka w tej pozycji, w której może on wykonywać różne rodzaje aktywnych czynności.

Istnieją dwie odmiany tych gorsetów: do utrwalania dynamicznego i do mocowania statycznego. Ważne jest, aby były wykonane indywidualnie, mają dobre wskaźniki rehabilitacji, ponieważ są w stanie zamocować i przytrzymać tułów, zapobiegając możliwym odkształceniom.

Indywidualnie produkowane i dostosowane do konkretnego pacjenta, zapewniają komfort osobom siedzącym w nich.

Gorset na porażenie mózgowe, zaprojektowany do dynamicznego mocowania, ma zestaw funkcji ułatwiających zakładanie, wyrównanie i odchudzanie nóg. Zapewnia niewielką ilość ruchu, który rozwija mięśnie.

Gorset ze statycznym przymocowaniem wykonuje się w pozycji ciała dziecka dla pozycji siedzącej. Oba urządzenia są wykończone materiałem o dobrych właściwościach zmiękczających.

Dodatkowym atutem gorsetu jest połączenie sztywnego gorsetu i krzesła ortopedycznego, które zwiększają możliwości rehabilitacyjne produktu.

Każdy rodzic dokłada wszelkich starań, aby przeprowadzać wysokiej jakości czynności rehabilitacyjne z chorym dzieckiem. Postęp jest możliwy.

Konieczne jest jedynie, aby umiejętnie podejść do wyboru odpowiednich narzędzi dla dziecka z porażeniem mózgowym, aby skonsultować się z lekarzem, to lepiej wybrać: korygujące utrwalenie gorset, klamra, klamra stojąca rama, gorset Użytkowników lub elastyczny gorset.

I niech współczesna medycyna nadal nie można całkowicie przezwyciężyć chorobę, należy dołożyć wszelkich starań, aby dziecko stało się najbardziej przystosowane do trudnego życia przyszłej jakości życia jest znacznie lepsza.

Loading...