Jakie są obroże szyjne dla dzieci i dorosłych

Jedną z najbardziej wrażliwych części kręgosłupa jest obszar szyjki macicy. To szyja jest łącznikiem między mózgiem, a także układem centralnym i obwodowym.

Nieaktywny sposób życia i zaburzenia postawy prowadzą do zaburzeń krążenia krwi w kanale kręgowym, rozwoju przepuklin, osteochondrozy itp.

Jakie mogą być projekty

Aby pomóc w takich przypadkach przychodzi ortopedyczny gorset na szyję. Jest to jedna z najbardziej odpowiednich i skutecznych odmian z listy produktów ortopedycznych.

Gorsety są uszywane na wierzchu miękką piankową gumką, a ich kształt musi uwzględniać wszystkie linie twarzy, w tym wygięcia podbródka.

Pacjent wybiera produkt o wymaganej wysokości, tak aby był porównywalny z długością szyi. Niektóre konstrukcje są dodatkowo wyposażone w otwór, przez który wchodzi powietrze i nie powstaje efekt cieplarniany.

Takie gorsety mogą różnić się miękkim i umiarkowanym mocowaniem, być sztywne i półsztywne. Jednym z najbardziej popularnych projektów jest kołnierz Shantz, który jest wygodny i jednocześnie prosty.

To nie tylko ustala szyję, ale również utrzymuje ciepło w tym obszarze, dzięki czemu poprawia się krążenie krwi i ustępują zespoły bólowe.

W różnych konstrukcjach szyjki gorsetów z tworzywa sztucznego może być zastosowane, poliuretanu, gumy piankowej i innych typów współczesnych materiałów.

Są nadmuchiwane odmiana, która jest bardzo prosty w użyciu - wystarczy napompować go do wymaganego rozmiaru.

Oznaki potrzeby stosowania obroży szyjnych

Lekarz wyznacza gorsety ortopedyczne na szyi w następujących przypadkach:

  • zaniedbane osteochondroza;
  • dyslokacje, stłuczenia, złamania regionu szyjnego;
  • po przeniesieniu uderzeń i operacji;
  • na ryzyko niedokrwienia mózgu;
  • z przepukliną szyjki macicy;
  • z zespołami tętnic rdzeniowych i w wielu innych sytuacjach.

Oprócz powyższych cech, możesz użyć gorsetu do zaostrzeń spowodowanych przez silny ból. Mogą to być bóle głowy, szumy uszne, zmętnienie oczu, spadki ciśnienia.

W zasadzie wszystkie te sygnały są związane z pogłębieniem szyjki choroby zwyrodnieniowej dysku. Zdarza się, że pacjent pociągnął za szyję i nie uratował jej przed przeciągiem. W tym przypadku występuje stan zapalny mięśni, ból szyi, wzrost temperatury.

U pacjentów, którzy są zmuszeni do prowadzenia siedzącego trybu pracy, lub siedzieć przez dłuższy czas przy komputerze, często pojawia się uczucie dyskomfortu w karku do końca dnia roboczego.

Jeśli używasz gorsetu przez 30-60 minut, ból z reguły ustąpi, ustępując miejsca fali świeżych sił.

Jak używać obroży dziecka

Szczególną uwagę należy zwrócić na dziecięcy gorset ortopedyczny na szyję, ponieważ wiąże się on ze zdrowiem niedojrzałego organizmu dziecka. Jest to rodzaj retainera, wykonanego z miękkiego materiału, który jest mocowany na szyi.

Z wyglądu przypomina szkielet, a jego głównym zadaniem jest niezawodne mocowanie kręgów. Miękkie rolki zaprojektowane, aby zapewnić, że ostre krawędzie nie zaszkodzą delikatnej skórze dziecka.

Takie produkty nie tylko mocują szyję w wymaganej pozycji. Rozładowują go, łagodzą ból i przywracają zdolność do normalnego normalnego życia.

Gorset w tym przypadku całkowicie zakłada działanie funkcji szyi. Utrzymuje wagę głowy i rozkłada ją równomiernie na obojczyku i podstawie szyi.

W rezultacie głowa jest unieruchomiona w prawidłowej pozycji, chroniąc kręgosłup przed dyslokacjami i eliminując asymetryczne skurcze mięśni. W tym samym czasie następuje uwolnienie zaciśniętych nerwów i tętnic kręgowych.

Ten efekt można porównać do głębokiego i długotrwałego masażu. Obciążenie w tym obszarze zmniejsza się, a zwiększa się dopływ krwi, wręcz przeciwnie.

Wskazówki dotyczące noszenia i dopasowywania

Aby gorset był dobry dla ciała, a nie zaszkodził, produkt powinien być starannie dobrany i dopasowany. Między kołnierzem a szyją palec ręki powinien swobodnie przechodzić.

Ponieważ konstrukcje wyposażone są w mocujące rzepy, nie jest trudno dopasować je indywidualnie do pacjenta.

Jeśli głównym zadaniem gorsetu jest złagodzenie napięcia, wystarczy użyć go przez kilka godzin dziennie. W szczególnie ostrych, zaniedbanych i bolesnych warunkach lub po urazach, ciągłe noszenie może być wymagane przez kilka dni.

Podstawowe zasady stosowania gorsetu na szyję są następujące:

  1. Nie powinny być noszone zbyt długo, aby nie wywoływały pojawienia się lordozy szyjnej.
  2. Konieczne jest uzyskanie konsultacji lekarskiej, podczas której lekarz będzie mógł określić czas noszenia i wybrać rodzaj konstrukcji odpowiednio do jej sztywności.
  3. Nie należy traktować gorsetu jako absolutnego panaceum.Doskonałą prewencją występowania bólu w okolicy szyi może być ćwiczenie terapeutyczne i masaż.

W każdym przypadku, w całym okresie leczenia, należy skontaktować się z lekarzem, aby nie powodować atrofii mięśni, ze względu na ciągły relaks.

Loading...