Corset PDA - nieodzowna rzecz w leczeniu i rehabilitacji schorzeń kręgosłupa

Takie urządzenie medyczne, jak gorset lędźwiowo-krzyżowy (PDA), jest doskonałym pomocnikiem w leczeniu wielu chorób kręgosłupa, a nie tylko jego.

Należy kupić ten produkt po konsultacji z lekarzem. Istnieje jednak szereg innych ogólnych zasad podczas noszenia palmtopa.

Kiedy należy naprawić oddział lędźwiowo-krzyżowy?

Konieczność noszenia adaptacji ortopedycznej - gorset KPCh zawsze powstaje w związku z problemami kręgosłupa, a dokładniej z chorobami jego odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Naukowcy twierdzą, że ten wydział cierpi najczęściej na patologie.

Dlatego noszenie urządzenia PDA jest zalecane:

 • osteochondroza, choroba zwyrodnieniowa stawów, osteoporoza;
 • w obecności wypukłości, przepuklina krążka międzykręgowego;
 • W przypadku urazów kręgosłupa lub operacji na nim;
 • z bólem w odcinku lędźwiowym, lędźwiowo-krzyżowym;
 • atrofia gorsetu mięśniowego.

Choroby te występują z różnych powodów, w tym z siedzącego trybu życia, długiego siedzenia w niewłaściwej pozycji, nadwagi, urazu, zmian w tkance kostnej, zmian związanych z wiekiem i procesów nowotworowych.

Funkcje urządzeń do mocowania

Gorset PDA składa się z podstawy wykonanej z tkaniny z dużymi komórkami. To pozwala ciału "oddychać".

Z tyłu podstawa jest statyczna, a tkanina nie podlega rozciągnięciu. Zazwyczaj jest wzmocniony żelaznymi lub plastikowymi żebrami (prętami), w zależności od wzoru są to od 2 do 8.

Przednia część jest rozciągnięta, od mandoliny zwężona, ma specjalne wycięcie. Ta struktura adaptacji pozwala na jej zastosowanie osobom z pominięciem narządów otrzewnowych.

Górna część to elementy mocujące (dozatyazhki), które rozciągają się od przodu, dzięki czemu podstawa lepiej przylega do ciała.

W ścianach bocznych wkładane są specjalne płytki, które zapobiegają skręcaniu się produktu. Bandaż obejmuje odcinek lędźwiowo-krzyżowy, aw niektórych modelach również mostek dolny.

Jeśli produkt jest przeznaczony do sztywnego mocowania rdzenia kręgowego i gorsetu mięśniowego, składa się z plastikowej ramy. W przypadku modeli elastycznych usztywniacze nie są w ogóle używane - tu postawa jest regulowana za pomocą dozatyazhek (pasów naciągowych).

Możesz zamówić produkt według indywidualnych pomiarów, ale wtedy będzie on znacznie droższy niż te, które są w sprzedaży detalicznej.

Odmiany produktów

Te adaptacje ortopedyczne są podzielone według stopnia sztywności na kilka typów:

 • Ciężka - przepisany bezruchu, dekompresji kręgosłupa złamań, urazów. Wykonane są z tworzywa sztucznego, w niektórych przypadkach z gipsu.
 • Półsztywna - ślady ich zużycia tych z bólu (rwa kulszowa, choroby zwyrodnieniowej stawów, bóle krzyża, osteoporoza), a część trakcie rehabilitacji po urazie lub zabiegu Obecność występów i przepuklin, wyładowania kręgów w zajęciach sportowych, z dużym wysiłkiem fizycznym z rdzeniowy zanik mięśni .
 • Elastyczny używany do korekcji położenia kręgów. Zwykle są przepisywane dzieciom ze skoliozami.

Najszerzej stosowane półsztywne bandaże, ponieważ mają szeroki zakres zastosowań.

Dobry ustalić położenie kręgosłupa w modelu CPC lędźwiowo-krzyżowy-100 gorset. Są one wyposażone w specjalne wkładki (Ouija Board) po bokach, co pozwala zachować pożądany kształt, nie popaść w tkaninie.

Są zalecane podczas rehabilitacji z ciężkim zespołem bólowym, aby zrekompensować osteoporozę i inne choroby.

Ci, którzy potrzebują jeszcze sztywniejszej fiksacji, powinni kupić model PDA 110. Ma on wysokie możliwości stabilizacyjne dzięki dodatkowym usztywniarkom.

Powinien być noszony na ograniczenia mobilności, innych naruszeń kręgów, występów i przepuklin dysków międzykręgowych, a raka.

Dla osób planujących szybką rehabilitację zaleca się CCP 200. Obejmuje dolne odcinki piersiowe, lędźwiowe i lędźwiowo-krzyżowe.

Jest przewidziany do pół-sztywne mocowania dolnym odcinku piersiowym i lędźwiowo kręgosłupa, zmniejszenie nadmiernego mobilność patologiczne kręgosłupa, przywracanie i zwiększy krążenie krwi w tkance mięśniowej działu.

Dla pacjentów, którzy mają problemy inne niż kręgosłup ma pominięcie jamy brzusznej, a zatem planowaną aktywność fizyczna lub ćwiczenia, należy kupić gorset CPC-220.

Jest wyposażony w regulowane ramiączka, które dodatkowo przytrzymują urządzenie, nie pozwalają na przesuwanie się podczas ruchu.

Linijka wymiaru

Wszystkie rodzaje produktów mają kilka rozmiarów: S, M, L, XL, XXL.Są one wybierane poprzez pomiar obwodu talii i obwodu talii (są to różne pomiary).

Na każdym produkcie znajduje się tabela rozmiarów i instrukcja z instrukcją wykonywania pomiarów. Ale lepiej wybrać model w aptece lub aptece.

Jak nosić urządzenie, aby było wygodne

Noszenie ortopedycznego urządzenia PDA będzie bardziej wygodne, jeśli zastosuje się kilka zasad:

 • Noś urządzenie w pozycji leżącej, a dopiero potem, po wstaniu, dokręć drzematyżki, ramiączka.
 • Nie dokręcaj zbyt mocno, ponieważ możesz przełamać oddech.
 • Noś produkt na obcisłej bieliźnie - pozwoli to uniknąć podrażnień, reakcji alergicznych na skórę.
 • Nie należy nosić urządzenia dłużej niż 6 godzin pod rząd, chyba że lekarz lub instrukcje wskazują inny.
 • Nie śpij w gorsecie.

Pamiętaj: gorset jest tylko dodatkowym urządzeniem, które pomaga odzyskać szybciej, utrzymać postawę i uniknąć bólu. Główne leczenie należy do Ciebie!

Loading...