Specjalne korektory postawy dla pacjentów z urazami kręgosłupa lub niepełnosprawności

Problemy z korektą figury i zdrową postawą są interesujące dla wszystkich osób bez wyjątku, w tym dla tych, którzy są zmuszeni prowadzić ograniczony tryb życia dla swojego zdrowia.

W przypadku obrażeń o różnym nasileniu, siniaki, zakrzywiony kręgosłup, z ciężkim wysiłkiem fizycznym, mogą być wymagane specjalne produkty, które korygują kręgosłup.

Jakie są konstrukcje korekcyjne?

Jeśli naturalny gorset mięśniowy nie jest w stanie poradzić sobie z tym zadaniem, lekarze wyznaczają gorsety dla osób niepełnosprawnych. Ich głównym celem jest ochrona kręgosłupa i przywrócenie jego naturalnych funkcji.

Dlaczego osoby niepełnosprawne muszą kupować takie produkty? Ludzie mogą potrzebować gorsetów po złamaniach kręgosłupa lędźwiowego lub piersiowego.

Konstrukcja stabilizuje kręgosłup i nie pozwala na przesunięcie krążków międzykręgowych, co gwarantuje, że pacjent nie będzie wymagał powtórnej operacji, a okres powrotu do zdrowia zakończy się szybciej.

Takie produkty mogą być przepisywane przez lekarzy w przypadku ciężkich postaci artrozy, skoliozy i innych dolegliwości, co może również prowadzić do niepełnosprawności.

Jak wybrać korektora kręgosłupa

Gorsety dla niepełnosprawnych dzieci i dorosłych niekoniecznie są sztywne, ale także umiarkowana sztywność, a nawet elastyczność. Są wykonane z różnych materiałów i tkanin, częściej przepuszczają powietrze, a także wyposażone są w pasy mocujące i usztywniające.

Projekt powinien zapewniać niezawodne zamocowanie kręgosłupa, aby uniknąć obrażeń lub zwichnięć, szczególnie niebezpiecznych w okresie pooperacyjnym.

Kupując gorset, musisz zwrócić uwagę na jego zakres rozmiarów, a jeśli to możliwe, zdecyduj się natychmiast w sklepie.

Z tego powodu zakupy online są raczej ryzykownym przedsięwzięciem, ponieważ duża część leczenia zależy od tego, jak bardzo pacjent będzie potrzebował tego produktu.

W takim przypadku pacjent powinien odczuwać niewielki nacisk, ale powinien być umiarkowany. Podczas operacji korektor może nieznacznie się rozciągnąć.

Jeśli produkt jest wystarczająco rozciągnięty, oznacza to, że jest on wątpliwej jakości i będzie musiał kupić inny. Nadal należy wziąć pod uwagę, jak bardzo skóra jest podatna na alergię lub jest wrażliwa na składniki syntetyczne wchodzące do gorsetu.

Zwróć uwagę na zapięcia mocujące, aby mogły bezpiecznie zamocować korektor na ciele pacjenta.

Częściej pacjenci otrzymują lub otrzymują gorsety dla osób niepełnosprawnych za darmo dzięki programom pomocy społecznej, a my mówimy o gotowych projektach. Są one dostosowane, aby uwzględnić średnią patologię kręgosłupa.

W niektórych przypadkach, gdy deformacja szkieletu wykracza poza te ramy, może być konieczne zakup korektora z poszczególnymi parametrami.

W tym celu z pleców pacjenta tworzy się forma, z którą nawiązuje do laboratorium producenta. Warto jest znacznie droższe, ale terapia ta przyniesie o wiele większy i szybszy efekt.

Funkcje aplikacji

Na początkowych etapach skoliozy i innych dolegliwości pleców noszenie korektora zwykle nie przekracza jednej godziny dziennie. Ale osoby niepełnosprawne z reguły mają poważne obrażenia, które wymagają długiego powrotu do zdrowia.

W takich sytuacjach gorsety noszą prawie cały dzień z przerwami na odpoczynek i rehabilitację mięśni.

W najcięższych przypadkach pacjent nawet zasypia w strukturze, ale w ciągu kilku tygodni większość ludzi przyzwyczaja się do takiego sposobu życia.

Złamania kompresyjne są szczególnie niebezpieczne, po czym są również wyznaczane gorsety. Podczas testów konieczne jest osiągnięcie sytuacji, w której korektor idealnie odtwarza wszystkie fizjologiczne krzywe ciała pacjenta.

Ponadto, należy go rozróżnić poprzez możliwość regulacji stopnia sztywności i siły mocowania. Lepiej jest, jeśli produkt jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, które umożliwiają oddychanie skóry.

Preferencyjne warunki zakupu

Kolejną pilną kwestią, która często interesuje użytkowników z patologią układu mięśniowo-szkieletowego, to jak zdobyć gorset dla osoby niepełnosprawnej? Tutaj wiele zależy od ciężkości urazu i stadium choroby.

Zgodnie ze specjalnymi programami pomocy państwa, dzieci, a także inwalidzi z pierwszej grupy, mogą liczyć na bezpłatne produkty ortopedyczne.

W 2. i 3. grupie pacjentów z niepełnosprawnością płacą połowę swoich kosztów za produkty naprawcze. To samo dotyczy butów ortopedycznych. Następujące urazy i patologie mogą być podstawą do powołania:

  • wrodzone deformacje;
  • złożone złamania kręgów;
  • pacjenci z porażeniem mózgowym;
  • pacjenci z cukrzycą i innymi grupami.

W przypadku niepełnosprawności lub jej zagrożenia nie ma uniwersalnej metodologii wyboru struktur korekcyjnych.

Biorąc pod uwagę zagrożenie życia i zdrowia po urazach kręgosłupa, w każdym przypadku wizytę powinien przeprowadzić lekarz w oparciu o ankiety. Z powodu błędnego wyboru pacjent może jedynie zaostrzyć jego stan.

Loading...