Osteopatia z wysunięciem odcinka szyjnego - leczenie na czubkach palców

Nieprawidłowe obciążenie szyi - bezpośrednia ścieżka do patologii krążków międzykręgowych.

W rodzinnym folklorze jest powiedzenie, że mąż w domu jest na głowie, a żona to szyja. Tylko tam zmienia się szyja, jest głowa i wygląda. Jakie są jedyne ładunki w ciągu dnia, nie dostaniesz naszej szyi.

Cały dzień spędziliśmy w niewygodnej pozycji przy biurku z dokumentami, ładowaliśmy wydział szyjki macicy.

Wódz poprosił o przeniesienie szafy do sąsiedniego biura, znowu cierpi ta najbardziej odpowiedzialna część kręgosłupa.

Na imprezie słynnej tańczonej na wysokich obcasach, krążki międzykręgowe szyjki macicy nie powiedzą ci za to "dziękuję".

Stopniowo codzienne testy tkanek chrząstki kręgosłupa prowadzą do zmian zwyrodnieniowych w tym obszarze.

Nie mamy czasu się odwracać, ponieważ na naszej mapie medycznej znajduje się diagnoza "wysunięcia odcinka szyjnego kręgosłupa".

Właściwie wybierz leczenie

Utrata elastyczności chrząstki, wybrzuszenie jednego z nich w okolicy kanału kręgowego może prowadzić do powstania przepukliny.

Dopływ krwi do mózgu, jego nasycenie tlenem i stabilna praca całego ośrodkowego układu nerwowego natychmiast będą zagrożone.

Szczypanie korzeni nerwowych powoduje nie tylko ostry ból, ale także zakłócenia w pracy ważnych naczyń, które są ważne dla całego życia podtrzymującego ciało.

Występ kręgosłupa jest z pewnością uleczalny, ale walka z chorobą wymaga siły i wytrwałości.

Leki i blokady leków zmniejszą ból, ćwiczenia fizyczne, masaż, terapię manualną i fizjoterapię złagodzą ogólny stan zdrowia. Ale nadal istnieje szczególny rodzaj unikalnych technik zwanych osteopatią.

Z dysfunkcją w dobrze funkcjonującym układzie aparatu ruchu, ten rodzaj działania na kręgosłup okazał się najlepszą i najskuteczniejszą stroną.

"Muzyczne" palce

Kręgosłup szyjny nie jest pod przykryciem znacznej ochrony mięśni. Gorset splotów mięśniowych w tym obszarze jest wrażliwy.

Praca masażysty i kręgarz z ruchomymi strukturami szyi powinna być tak delikatna, jak to tylko możliwe. Na tym etapie leczenia choroba ratuje osteopatę.

Jako wybitny pianista wyciąga boskie dźwięki z klawiatury instrumentu opuszkami palców, lekarz tej specjalizacji diagnozuje kręgosłup z łatwym dotknięciem palca pacjenta.

Dokładnie badając każdy centymetr dotkniętego obszaru, profesjonalne badanie palpacyjne jest w stanie "zobaczyć" najdrobniejsze dolegliwości kości, mięśni, powięzi i stawów.

Występ dysków międzykręgowych na początkowych etapach jest bardzo podstępny, maski na inne dolegliwości, nie pozwala na dokładną diagnozę. Ale od wirtuoza techniki tej ręcznej praktyki nie może się ukryć.

Zasady leczenia

Aby specjalista w zakresie schorzeń kręgosłupa kwalifikował się do "osteopatii", konieczne jest przejście przez trudną ścieżkę. Ta wąska specjalizacja medyczna powinna mieć silne profesjonalne podstawy.

Wysoki poziom edukacji medycznej, szeroki zakres wiedzy w różnych nowoczesnych obszarach terapeutycznych, wrażliwe dłonie i zdolność do zbierania obrazu z gruzu problemów z ciałem.

Dotykając czubków swoich "magicznych" palców różnych części ciała, lekarz zdaje się wydobywać ból oporny, daje oszczędną energię, zmusza osobę do uwzględnienia wszystkich sił rezerwy ciała i ducha.

Sekretem niezwykłego rodzaju leczenia jest to, że lekarz zna wszystkie tajne punkty ciała, które mocno kryją tajemnice choroby.

W rękach osteopaty nie ma strzykawki ani zakraplacza, na biurku nie widać tabletek, maści, mikstur i eliksirów.

Uparty punkt poddaje się pod wpływem dobrze wyćwiczonych palców, którzy znają wszystkie "guziki lecznicze".

Bez magii, tylko wiedza i doświadczenie

Osteopatia jest techniką manualnej interwencji, która łączy w sobie kilka nauk medycznych pod swoim skrzydłem.

Lekarz nigdy nie zostanie guru w tym zawodzie, jeśli nie ma głębokiej wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii, solidna praktyka w sali ortopedii i neurologii nie została ukończona, nie ma umiejętności profesjonalnego masażu i terapii manualnej.

Technika palpacji z umiejętnym działaniem na tkanki jest w stanie zmusić krew "do przepłynięcia przez żyły" od pierwszej sesji, aby poprawić odżywianie wszystkich narządów i złagodzić ból bolesnych ataków.

Występ kręgosłupa szyjnego, patologia układu mięśniowo-szkieletowego, ból głowy i migrena, konsekwencja urazów i chorób wrodzonych różnych narządów - oczywisty powód, aby umówić się na spotkanie z osteopatą.

Nikt nie daje gwarancji, że ten lekarz rozwiąże wszystkie twoje problemy naraz. Ale fakt, że niewątpliwie złagodzi ogólny stan i spowoduje chęć wzięcia udziału w kolejnych sesjach terapeutycznych, jest to bezsporne.

Nie musimy uczyć się nowych rodzajów specjalizacji medycznych, jeśli staramy się monitorować nasze zdrowie, jesteśmy w stanie dobrze jeść i poruszać się wesoło.

Niech lepiej będzie nie stać w kolejce pod biurami traumatologów i ortopedów. A jeśli kłopoty, bez pytania, zapukały do ​​twojego domu, powierz diagnozę problemu ciału na wrażliwe palce lekarza osteopatycznego.