Witaminy z wysunięciem pialidu

Kręgosłup jest jednym z najważniejszych elementów ludzkiego ciała. Wspiera mięśniowy gorset, jest wsparciem i jest odpowiedzialny za ruchliwość wielu części ciała.

Dlatego bardzo ważne jest utrzymanie zdrowia kręgosłupa przez całe życie.

Przyczyny problemu

Z biegiem czasu krążek kręgosłupa może odkształcać się pod wpływem różnych przyczyn, takich jak:

  • dziedziczna predyspozycja;
  • doznane obrażenia;
  • nieprawidłowo uformowana postawa;
  • stałe znaczące obciążenie fizyczne itp.

Jeśli dysk kręgowy zaczyna rozciągać się poza kręgosłup, ale nie ma pęknięcia włóknistego pierścienia, wtedy można mówić o wyraźnym występie rdzenia kręgowego.

Jak każda choroba, można leczyć występ, jednak lepiej zapobiegać jego występowaniu. Możesz to zrobić, biorąc witaminy z prawdopodobieństwem wystawania kręgosłupa.

Grupa B

Dla każdej części kręgu istnieje grupa składników odżywczych, które mogą wspierać jej zdrowie i normalne funkcjonowanie. Grupa wstępu B pozwala przywrócić włókna nerwowe i korzenie, eliminując zespół bólu.

Jeśli w kręgosłupie pojawiają się bolesne odczucia, zaleca się rozpocząć wzbogacanie ciała szczepami B1 i B6, ponieważ to one najlepiej usuwają zespół bólowy i przywracają włókna układu nerwowego.

Można je znaleźć w różnych zbóż, produktach ubocznych, a także w niektórych owocach, na przykład bananach.

Grupy C i P

Lista obowiązkowych do przyjęcia z wypukłościami zawiera witaminy C i P. Przyczyniają się one do odbudowy ścian naczyń włosowatych, nadając im elastyczność, a także poprawiając ich drożność.

Substancje odżywcze wchodzą do kręgosłupa i dysków międzykręgowych przez naczynia włosowate. Jeśli są uszkodzone, nie będą w stanie wykonać swojej funkcji transmisji, a to z kolei spowoduje występowanie dysków kręgowych.

Istnieje wiele naturalnych sposobów nasycenia organizmu witaminami C i P - są one zawarte w owocach cytrusowych, świeżych warzywach, a także w zielonej herbacie.

Grupa D

Kompleks składników odżywczych zaimpregnowany musi koniecznie zawierać witaminę D, ponieważ przywraca prawidłowy metabolizm mineralny w organizmie.

Ponadto wywołuje działanie przeciwzapalne, które pomaga zmniejszyć zespół bólowy.

Przede wszystkim witamina D występuje w łososiach, żółtkach jaj i śledziach.

Mikroelementy Ca, Mg, K

Często ludzie zapominają, że kręgosłup jest równie niezbędny i minerały.

Magnez i potas są minerałami, które wspierają włókna nerwowe wraz z elementami odżywczymi grupy B. Ponadto pomagają przywrócić inne komórki krążka międzykręgowego.

Wapń jest pierwiastkiem, który jest po prostu niezbędny dla tkanki kostnej kręgosłupa, który zapewnia jej gęstość.

Przydają się w wypukłości kręgosłupa, składniki mineralne mogą występować w orzechach, suszonych owocach, a także w mleku i produktach mlecznych.

Protektorzy

Kolagen i elastyna tworzą korpus krążka międzykręgowego. Aby ta materia była wystarczająco silna, kolagen i elastyna powinny dobrze ze sobą współdziałać.

Chondroprotektory, takie jak siarczan chondroityny, pomagają poprawić tę interakcję, co pomaga wzmocnić krążek międzykręgowy z wypukłościami.

Chondroprotektory można znaleźć w tłustych rybach morskich, produktach ubocznych pochodzenia zwierzęcego, a także w kukurydzy.

Należy również zauważyć, że spożycie takiej kategorii witamin, jak chondroprotektory w wypukłości kręgosłupa, sprzyja nie tylko przywróceniu krążków międzykręgowych, ale także zmniejszeniu zespołu bólowego.

Równowaga kwasowo-zasadowa

Wiele osób błędnie uważa, że ​​niewłaściwa równowaga kwasowo-zasadowa może mieć negatywny wpływ tylko na narządy przewodu żołądkowo-jelitowego.

W rzeczywistości, gdy słabo zasadowe środowisko ciała zaczyna się zbliżać do kwasu, wiele narządów, w tym krążki międzykręgowe, cierpi.

Zasadą jest, że przyczyną zmian w równowadze kwasowo-zasadowej jest niedożywienie i nadużywanie alkoholu. Aby przywrócić równowagę kwasowo-zasadową do normalnej wartości, pomoże to świeżych warzyw i owoców.

Dawkowanie

Przede wszystkim powinieneś zadać sobie pytanie, na jakim etapie jest choroba. Faktem jest, że wczesne etapy rozwoju wypukłości można leczyć wyłącznie za pomocą specjalnej diety.

W tym przypadku wystarczy spożyć wszystkie niezbędne witaminy wraz z posiłkiem w ilości nieco wyższej niż norma dzienna.

Jeśli choroba przeszła w poważny etap, wówczas przyjmowanie witamin leczniczych jest po prostu konieczne, ponieważ w przeciwnym razie nie będzie możliwe uzupełnienie rezerwy witaminowej organizmu.

W każdym przypadku, należy zawsze pamiętać, że przyjmowanie wszystkich leków musi towarzyszyć uprzedniej konsultacji lekarza prowadzącego, ponieważ tylko wykwalifikowany specjalista jest w stanie określić zakres choroby i przepisać prawidłowego leczenia.

Loading...