Wypukłości i zapalenie gruczołu krokowego: problemy z plecami mogą powodować choroby u mężczyzn

Kręgosłup jest nie tylko szkieletem i ochroną narządów przed nadmierną ruchliwością, ale także "strażnikiem" rdzenia kręgowego, który unerwia całe nasze ciało.

Dlatego naruszenia któregokolwiek z działów kręgosłupa mogą prowadzić do dysfunkcji w odpowiednich narządach.

Osteochondroza, przepukliny międzykręgowe i wypukłości kręgów są głównymi przyczynami pogorszenia męskich narządów płciowych.

W przypadku tych ran może wystąpić ucisk korzeni kręgosłupa, co powoduje nieprzyjemne odczucia.

Osteochondroza może być komplikowana przez niestabilność kręgów lub ich nadmierną (patologiczną mobilność). Przy każdej komplikacji występują różne objawy.

Niestabilność w odcinku lędźwiowym i krzyżowym

Hipodinamia, nieaktywna praca i złe nawyki zaostrzają osteochondrozy. Prowadzi to do problemów z krążkami międzykręgowymi i pojawieniem się wypukłości.

To ostatnie pociąga za sobą naruszenie mikrokrążenia w narządach miednicy małej, co zagraża zapaleniu gruczołu krokowego i zmniejszeniu libido u mężczyzn.

Nadmierna ruchliwość kręgów może również prowadzić do ucisku korzeni rdzenia kręgowego, a tym samym do uszkodzenia tkanki troficznej w małej miednicy.Jednak sterylności braku orgazmu i dróg oddechowych choroby mogą zostać wykryte oprócz problemów z libido.

Oprócz zapalenia gruczołu krokowego występy i osteochondroza mogą prowadzić do impotencji. To jest nieaktualny termin, teraz choroba nazywa się inaczej: zaburzenia erekcji.

Ewentualnie mają wybrzuszenia lub przepuklina dysku w kręgosłupie lędźwiowo, jeśli uderzony przez choroby szyjki macicy lub piersiowej mogą również rozwijać, ale już nie z powodu złej unerwienia narządów miednicy, a ze względu na naruszenie tlenu do mózgu, powodując zmniejsza produkcję hormonów płciowych.

W internecie opublikowano liczne schematy leczenia zapalenia gruczołu krokowego, począwszy od metod dr Guskova, doktor Solomatova blogów, a skończywszy na tradycyjnych uzdrowicieli.

Trudno powiedzieć, która z metod jest najbardziej odpowiednia. Każdy ma własną opcję leczenia.

Mężczyźni, którzy mają naruszeń narządów płciowych, konieczne jest pełne i kompleksowe badanie lekarzy:

  • kręgarz;
  • terapeuta
  • seksuolog;
  • dermatovenereolog;
  • neurolog.

W niektórych przypadkach może być konieczne skonsultowanie się z terapeutą.Nawet jeśli wadą niepowodzenia jest osteochondroza, nie wystarczy wyleczyć pleców.

Mężczyzna może zacząć obwiniać i likwidować, a to pociągnie za sobą dalsze problemy w rodzinie, nawet przy pełnym zdrowiu.

Leczenie kręgosłupa

Po ustaleniu, że przyczyną dysfunkcji seksualnej jest wysunięcie, należy natychmiast rozpocząć leczenie, aby zapobiec postępowi objawów.

Leczenie powinno być kompleksowe. Nie wystarczy stosować miejscowe maści znieczulające - tylko tłumi objawy, to wierzchołek góry lodowej, co wskazuje na głębokie problemy w ciele.

Akupunktura i akupresura są stosowane w celu ułatwienia dostępu do dotkniętych obszarów i zmniejszenia skurczu mięśni. Nie jest konieczne przypominanie, że wszelkie poważne manipulacje powinny być wykonywane przez doświadczonego specjalistę.

Po zmniejszeniu się zespołu bólowego w zajętym kręgosłupie przywraca się ukrwienie i odżywianie tkanek. Jest to bardzo przydatne w przypadku krążków międzykręgowych, które wcześniej "nie miały" składników odżywczych i tlenu.

Odpowiednia i próżniowa terapia, hirudotherapy - wszystko, co powołuje lekarza-neurologa lub kręgarz.

Zapobieganie

Powszechnym sposobem zapobiegania osteochondrozy, przepuklinom, wypukłościom i problemom seksualnym jest ćwiczenie.

Pływanie, joga - to także świetne wariacje dla tych, którzy są przeciwwskazani przez ciężkie, a nawet średnie obciążenia. Polecił się na poprzeczce - od pięciu minut dziennie.

Ważne jest, aby monitorować dobre samopoczucie i nie prześcigać się, w przeciwnym razie można uzyskać odwrotny efekt.

Pracownicy biurowi powinni urozmaicać swój siedzący tryb życia, częściej "łamać dymy", robić spacery przynajmniej w swoim biurze. Jest to konieczne, aby przywrócić krążenie krwi w narządach miednicy i kręgosłupa.

Proste ćwiczenia gimnastyczne rano lub wieczorem są w stanie zwrócić nie tylko dobry nastrój, ale także zapobiegać chorobom kręgosłupa, aw konsekwencji - ranom układu moczowo-płciowego.

Podsumujmy wyniki

Odpowiedź na pytanie: czy wypukłość i zapalenie gruczołu krokowego oraz inne choroby męskie mogą być powiązane - pozytywne? Od tyłu zależy wiele, w tym "pogoda w rodzinie".

Dlatego tak ważne jest, aby odróżnić objawy choroby we wczesnych stadiach i zacząć szukać przyczyn problemu i sposobów jego rozwiązania. Oczywiście, łatwiej jest zapobiegać bólom, ale z powodu zatrudnienia lub banalnego lenistwa, nie zawsze idziemy na to.

Współczesna medycyna może wyleczyć prawie każdą chorobę, więc musisz wierzyć w najlepsze i kontrolować swoje zdrowie.