Czy rozciąganie kręgosłupa pomaga w wysunięciu krążka

Występ zwane przemieszczenie dysku międzykręgowego jego jądra miażdżystego (termin „rdzeń”, składająca się ze specjalnego typu białka) poza normalne położenie obszaru anatomicznego, lecz bez zerwania gęstą powłokę z chrząstki, w środku której jest umieszczony.

Jej przerwa po występu - nie jest daleko (maksymalnie 5 lat) w przyszłości, i to nazywa się przepukliny międzykręgowej.

Występ występuje w przypadkach, gdy krążek międzykręgowy zaczyna się starzeć, zmniejsza się jego właściwości tłumiące, a zamiast tej naturalnej "wiosny" ciężar kręgów i wszystkie tkanki ciała zaczynają naciskać na nią.

I on zaczyna się wystawać tam, gdzie jest miejsce dla jego koloidu - zwykle w kanale kręgowym (miejscu przejścia rdzenia kręgowego), chociaż w wyjątkowych przypadkach jego "bańka" może puchnąć i w prawo / lewo od kręgosłupa.

Metody terapii

W przypadku stopniowego starzenia się kręgosłupa trudno powiedzieć na pewno, że to powoduje.

Z jednej strony może to być naturalna utrata zdolności organizmu do zatrzymywania wody w tkankach, w wyniku czego włóknista membrana i sam dysk zaczynają tracić składniki odżywcze i przestają w pełni odzyskać w stanie spoczynku.

Z drugiej strony, korzeniem wszelkiego zła mogą być układane stopniowo gromadzić nadmiernego wysiłku mięśni pleców, co prowadzi do przewlekłego skurczu ich włókien.

Oficjalna medycyna uważa, że ​​starzenie się jest oczywiście nieuniknione, ale osteochondroza (jak również jej konsekwencje) stale "staje się coraz młodsza". A to oznacza, że ​​jeśli w tym czy innym czasie nadmierny wysiłek fizyczny został zastosowany do wypustki, teraz są one spowodowane bardziej ich brakiem.

Innymi słowy, w dzisiejszym świecie, coraz więcej uwagi staje się przewlekły skurcz mięśni pod wpływem niezręcznej, statycznych pozach i niedorozwoju swoich tkankach, tak, że nawet najbardziej zwyczajne chodzenie powoduje przemęczenie.

A metody leczenia różnych stadiów osteochondrozy lub jej konsekwencji powinny się odpowiednio zmienić.

Operacja

Najszybszym sposobem na pozbycie się wszelkich problemów z kręgosłupem jest skalpel chirurga.

Ale, po pierwsze, wyniki są dostarczane z mniej niż jakikolwiek inny (nie więcej niż 5 lat, nawet jeśli pacjent jest bardzo młody).

A po drugie, ze względu na niestabilność pracy osiągnąć odpuszczenie wyznaczyć przepukliny, i tylko wtedy, gdy stan chrząstki otaczającej dysk nie pozwala mieć nadzieję, że celem będzie odzyskanie siebie.

Terapia ćwiczeń

W porównaniu z zabiegami chirurgicznymi, terapia ruchowa (terapia ruchowa) daje o wiele bardziej zrównoważony wynik.

Jednak na to, aby osiągnąć pacjent musi najpierw być dość potu, wykonując skomplikowane do obecnego ćwiczenia państwowego. Ponadto, musisz zajmować się tylko profesjonalistą.

Samodzielne badanie w domu i wyjazdy do większości „innowatorów” do metod ich autor często źle skończyć - zwłaszcza, gdy takie „innowacyjne swędzenie” nie łączy się z wiedzą ortopedii i traumatologii.

Inne

Osteochondrosis na wszystkich jego etapach prowokuje zapalenie kręgów narusza naczyń i zakończeń nerwowych i tkanek, w których one prowadzą.

I to aseptyczne zapalenie tylko przyspiesza niszczenie wielu struktur wewnątrz i wokół kręgosłupa. Dlatego nawet udana walka z nią może czasami spowolnić rozwój patologii. I polega na:

  • Regularny masaż mięśni pleców (na własną rękę, przed snem, lub przez specjalistę, jeśli osteochondrosis postępuje szybko). Pozwala to zmniejszyć ich skurcz i przywrócić miejscowe krążenie krwi;
  • Procedury termiczne, które umożliwiają aktywację nawet poważnie upośledzonego krążenia krwi i metabolizmu w miejscu nagrzewania;
  • Tak zwane blokady za pomocą wstrzyknięć znieczulenia, które pozwalają również usunąć ból spowodowany skurczem i przywrócić normalną amplitudę ruchu każdego stawu, w tym międzykręgowego.

Uraz rdzenia kręgowego - leczenie czy nie?

Rozszerzenie kręgosłupa z wypukłością jest obecnie stosowane w wielu klinikach, szczególnie prywatnych. Ponieważ reklamują go bardzo aktywnie.

Procedura jest naprawdę przeprowadzana na "stojaku", ale nie w średniowieczu, i nowoczesnym - rozciągając kręgosłup powoli, równomiernie, pod nadzorem lekarza i komputera.

Ale w samym środowisku medycznym (że tak powiem, w formie "informacji do użytku wewnętrznego"), metoda trakcji jest uważana za nie bardziej skuteczną niż operacja.

Innymi słowy, praktyka ich leczenia pokazuje, że pomaga to przez krótki czas, a traumy przynoszą dwa razy więcej niż efekty terapeutyczne.

Czy zatem możliwe jest rozciągnięcie kręgosłupa z wypukłością? ... Tak, ale tylko wtedy, gdy procedura ta została nam przepisana przez lekarza.Istnieje kilka przeciwwskazań do leczenia wypukłości poprzez rozciąganie, a wśród nich:

  • bardzo zły stan pierścienia włóknistego;
  • ostra uraz kręgosłupa i interwencja w historii;
  • przewlekłe lub wrodzone zaburzenia rozwojowe masy kości, mięśni kręgosłupa i z powrotem, zmianami wydajności całego centralnego systemu nerwowego i rdzenia kręgowego w szczególności.

Należy pamiętać, że trakcja może przywrócić kręgom "przywiązanym" do siebie nawzajem swoje pierwotne położenie. Ale jak długo utrzymają go po zabiegu, zależy od wielu, począwszy od przyczyn tego "skurcz" wystąpił.

Najprawdopodobniej nie zniknie z powodu rozciągania kręgosłupa nie prowadzi do zwiększenia mobilności pacjentów i zmniejszyć ich wagę i poprawić wymianę płynu mózgowo-rdzeniowego w uszkodzonego odcinka i innych.

Dodatkowo atrakcyjność Ziemi jako główna przyczyna starzenia się naszych pleców jest również stałą wartością.

Tymczasem procedura jest bardzo niebezpieczny w swej istocie, a jeśli rozszerzymy amatora, w domu, to może nie tylko prowadzić, aby przełączyć wystawał do przepukliny w ciągu kilku dni, ale także doprowadzić do chrzestnej pierścienie wokół tarczy całkowicie bezużyteczne ze względu jej pęknięcia.

Obejrzyj wideo: Manipulacja kręgosłupa lędźwiowego (Listopad 2019).

Loading...