Fitball z przepukliną rdzeniową jest zaletą ćwiczeń

Fitball nazywa się specjalną piłką, której ćwiczenia mogą znacznie poprawić zdrowie pleców i wzmocnić mięśnie kręgosłupa i nóg. Łapiąc piłkę fitball, możesz w krótkim czasie zrzucić dodatkowe kilogramy. Korzyści trudno przecenić.

Dzisiaj lekarze często zalecają ćwiczenia fizyczne z przepukliną międzykręgową. Dlaczego nie skorzystać z fitballa?

Informacje ogólne

Fitball to uniwersalny pocisk sportowy. Występuje w różnych rozmiarach, od 55 do 75 centymetrów. Fitball produkuje również w różnych formach, jest okrągły i owalny. Z reguły jest on wykonany z materiałów syntetycznych.

Podczas wykonywania na fitball obejmuje wszystkie mięśnie, jednak główny nacisk położony jest na mięśnie pleców. Zajęcia poprawiają przepływ krwi, spalają tłuszcz i normalizują przemianę materii.

Zajęcia mają wiele zalet, nazwijmy te główne:

 • wykonywania ćwiczeń na piłce, można usunąć ujemny ładunek do stawów kończyn i kręgosłupa lędźwiowego, w tym;
 • pocisk całkowicie bezpieczne, nie ma przeciwwskazań i ograniczeń wiekowych, dlatego mogą być łatwo wykorzystane jako małe dzieci i osoby starsze;
 • powodując ruch piłki, musisz odciążyć wszystkie mięśnie ciała, aby utrzymać równowagę, to z kolei prowadzi mięśnie do tonu i promuje spalanie nadmiaru tłuszczu;
 • ładowanie na fitball może odbywać się niezależnie, bez trenera, dzięki czemu można ćwiczyć w domu, poza tym, w razie potrzeby, piłkę można zdmuchnąć.

Jak wybrać właściwy

Aby prawidłowo podnieść piłkę gimnastyczną, musisz dokładnie znać swoją wysokość. To pomoże ci określić optymalny poziom obciążenia.

Załóżmy, że kupujesz fitball dla osoby o wysokości od 152 do 165 centymetrów. W takim przypadku należy zwrócić uwagę na kulę o średnicy 55 cm.

Jeśli Twój wzrost mieści się w następnej kategorii (od 165 do 185 cm), to średnica pocisku gimnastycznego powinna wynosić 65 cm. Przy okazji, ta średnica jest również dogodna dla tych, którzy dopiero zaczynają się zapoznać z tą piłką, ponieważ dzięki jej rozmiarowi jest w stanie zapewnić wysoki poziom stabilności.

Uchwyty o wysokim wzroście (od 185 do 200 cm) korzystnie wybierają kulę o średnicy 75 centymetrów.

Jak wykonywać gimnastykę

Ćwiczenia dla tego typu sprzętu sportowego są bardzo duże.Proponujemy rozważyć główne.

Weź oryginalną pozycję, tj. musisz siedzieć na piłce z płaskim grzbietem i zaciskać brzuch. Wyobraź sobie, że ty naciskasz plecami o ścianę, podczas gdy musisz przegapić najbardziej wyprostowane ramiona. Zwiększając odległość od płatka ucha do łopatki, rozciągnij koronę. Nie zapomnij kontrolować rąk, powinny one leżeć na pocisku lub na biodrach, to pomoże ci utrzymać równowagę.

 1. Powoli przechyl głowę do przodu, ustal położenie na kilka sekund, a następnie przestaw głowicę do pozycji wyjściowej. Nie próbuj sięgać do klatki piersiowej podbródkiem, wykonuj ćwiczenie tak, aby było ci wygodnie, czyli tak daleko, jak pozwala szyja. Następnie należy odchylić głowę do tyłu, ale nie należy jej przewracać. Zatrzymaj się w tej pozycji na kilka sekund i wróć do oryginału. Amplituda stoków powinna być mała. Powtórz ruchy od 8 do 10 razy.
 2. Weź pozycję wyjściową. Odchylamy głowę na bok, jakbyśmy próbowali dotknąć ucha do ramienia i naprawić go w tej pozycji przez kilka sekund. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy ćwiczenie w przeciwnym kierunku.Upewnij się, że plecy są wyprostowane, a ramiona równoległe do podłogi. Powtórz dla 8-10 podejść w obu kierunkach.
 3. Przyjmujemy pozycję wyjściową. Płynnie wykonuj obrót głowy od dolnej pozycji do boków, zwijając podbródek wzdłuż klatki piersiowej najpierw w jedną, a następnie na drugą stronę. Uważaj, aby nie było zagnieceń w szyi, brzuch powinien być zaciśnięty, a ramiona patrzeć w przyszłość. Wykonaj 8 podejść z każdej strony.
 4. Ta sama początkowa pozycja. Wykonujemy płynne obroty, ale już przez najwyższą pozycję na boki. Działa tylko szyja, nie rzucamy głów. Powtórz 8 razy w każdym kierunku.
 5. Ta sama początkowa pozycja. Płynnie obróć głowicę, pełną amplitudę obrotu. Podwijamy brodę na piersi. Wykonujemy obroty najpierw w jednym, potem w drugim kierunku. Ćwiczenie to można wykonać tylko po wstępnym ogrzaniu szyi. Oglądaj swoje mieszkanie z powrotem. Wykonujemy cztery razy w każdym kierunku.
 6. W opisanych ćwiczeniach oferowano gimnastykę stawów szyi, a teraz także mięśni. Zajmujemy tę samą pozycję początkową. Złóż dłonie w poprzek i wciśnij je czoło ruchami impulsu. Nie obciążaj rąk.Wykonaj 8 powtórzeń.
 7. Siedząc w pozycji wyjściowej, wkładamy ręce do zamka i spoczywamy na tym zamku z tyłu głowy. Łokcie są wycelowane po bokach, nie obciążaj rąk. Próbujemy odrzucić naszą głowę, ale my jej nie oddajemy. Powtórz osiem razy.
 8. Przyjmujemy pozycję wyjściową. Opieramy prawą dłoń na prawej jamie skroniowej. Za pomocą ruchów impulsu naciskamy głowę i głowę w dłoń. Upewnij się, że plecy są wypoziomowane, a żołądek schowany. Wykonaj 16 powtórzeń, a następnie wykonaj pełną rotację amplitudy głowy najpierw w jednym kierunku, następnie w drugim.
 9. Usiądź w pozycji wyjściowej, połóż głowę na klatce piersiowej, rozluźnij szyję. Zatrzymaj się w tej pozycji przez 7-10 sekund. Następnie odchyl się do tyłu i zatrzymaj na 7-10 sekund. Następnie delikatnie opukujemy ucho na ramieniu, wykonujemy zbocza najpierw w jednym kierunku, potem w drugim, nie zapominając ustalić pozycji przez 7-10 sekund.

Te ćwiczenia są tylko częścią dużego kompleksu, którego celem jest leczenie przepukliny. Pamiętaj, że w przypadku przepuklin kręgowych gimnastyka powinna być przepisana przez lekarza. Zdrowie dla ciebie!