Metoda Daniłowa z przepukliną kręgosłupa - istota i wdrożenie metody

Do tej pory cierpiący ludzkość z zakłopotaniem - są leczeni lub nie przepuklina krążków międzykręgowych. Lekarze krwiożerczy zacierając ręce splamione krwią pacjentów, nie bez powodu, powiedzmy - od przepukliny może tylko wysłuchaj nas.

„Manualshchiku” również chce „jeść”, a oni mówią, że mają prawo do przepukliny kilku sesjach (absolutnie bezpodstawne oświadczenie) kinezioterapevty powiedzieć, że tylko właściwie dobrane ćwiczenia będzie zwalnia Cię z przepukliną i ziarnko prawdy w tym.

Za to, co możesz potwierdzić, to fakt, że żaden z nich nie jest zainteresowany tobą osobiście i twoim cennym zdrowiem. Twoja choroba dla nich jest źródłem ich materialnego bezpieczeństwa. Bardziej prawdopodobne jest, że będą zainteresowani twoim złym stanem zdrowia.

Twoje zdrowie jest tylko dla ciebie. Aby walczyć z chorobą, musisz wiedzieć wszystko na ten temat. Profesor Igor Michajłowicz Daniłow szczodrze dzieli się swoją wiedzą. Traktuje pacjentów swoją własną metodą, nie "rzucając cienia na płot".

Wyjaśnia pacjentowi istotę swojej techniki i potwierdza skuteczność jej MRI - zdjęcia przed i po leczeniu. Nie znaczy to, że nie bierze pieniędzy. Ale naprawdę leczy ludzi z przepuklinami międzykręgowymi.

Istota problemu

Jeśli jest bardzo krótki, to jest to wysunięcie jądra miazgi przez pęknięty włóknisty pierścień. Ta "wypadająca zawartość" krążka międzykręgowego może ściskać korzenie zakończeń nerwowych, które emanują z każdego artykulacji kręgów.

W tym przypadku osoba doświadcza silnego bólu i z reguły szuka pomocy u lekarza. Cóż, jeśli zwrócił się do neurologa, a on wyznaczył mu lekarstwo.

Leki przepuklinowe nie mogą być wyleczone, ale naprawdę usuwają zespół bólowy, obrzęk i stan zapalny. I to już jest ważne.

Gorzej, jeśli przepuklina nie daje o sobie znać przez długi czas. Dzieje się tak, ponieważ nie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie kręgosłupa. Wydawałoby się, że to nie boli i jest już dobre. Jednak nie wszystko jest takie proste: każda przepuklina jest otwartą bramą dla neuroinfekcji.

Penetrując kruchą masę jądra miazgi, infekcja przez płyn mózgowo-rdzeniowy jest transportowana do mózgu i powoduje nieodwracalną szkodę.

Ponadto, przepuklina bez wyraźnego zespołu bólowego powoduje reakcję autoimmunologiczną w ciele - proces zapalny, który może rozwinąć się w chorobę pobliskich narządów wewnętrznych.Takie zakłócenia mogą być spowodowane przepukliną międzykręgową.

Jak działa terapia manualna i wyciągi?

To bardzo smutne, kiedy terapeuta manualny stawia diagnozę, badając kręgosłup. Co więcej, obiecuje ci to poprawić. Opuść ten "Eskulapa", nie oglądając się za siebie. W najlepszym razie postawi cię na swoich sesjach.

Poczujesz chwilową ulgę, a zmartwiony chory staw załamie się w straszliwym tempie. Nie ma takiego maga, który mógłby "wypędzić" z powrotem zmielone jądro z powrotem.

Wszelkie manipulacje kręgosłupem tylko pogorszą jego już opłakany stan. Przepuklina manualna nie leczy.

Sytuacja nie jest lepsza z metodą rozszerzenia. Mogą to być specjalnie wyposażone łóżka, symulatory, wizy na poprzeczce, specjalne pętle do rozciągania kręgosłupa szyjnego.

Dzięki przepuklinie wszystkie te manipulacje stopniowo zbliżają cię do niepełnosprawności. Żaden kaptur nie cofnie przepukliny, ale szczelina będzie się łatwo zwiększać, a zawartość wyładowań w jądrze miażdżystym będzie się zwiększać w bardzo krótkim czasie.

Interwencja chirurgiczna, jako środek skrajny, nie zawsze przynosi pożądane rezultaty. Nawet jeśli operacja zakończyła się sukcesem, okres rehabilitacji jest bardzo długi i bolesny.

Ale najgorsze, że sterowany dysk po chwili może ponownie wyskoczyć z jądra miazgi, co oznacza, że ​​nastąpił nawrót. Czasami trzeba wielokrotnie operować, co prowadzi do kolców i blizn koloidowych, co dodatkowo pogarsza opłakany stan pacjenta.

Co jest istotą metodologii

Metoda vertebrorevitology, opracowana i aktywnie stosowana przez profesora I.M. Daniłow stara się przede wszystkim przywrócić biomechanikę kręgosłupa i przywrócić krążki międzykręgowe. Pomaga wyeliminować przepuklinę, powikłania pooperacyjne.

Jak można osiągnąć pożądane rezultaty:

  1. Przede wszystkim konieczne jest zwolnienie obciążenia z dotkniętego segmentu kręgosłupa. Osiąga się to za pomocą przekładek umieszczonych w dotkniętym stawie i zamocowanych w specjalny sposób. Ten biomechaniczny projekt zmniejsza ciśnienie z całego krążka międzykręgowego.Moc dysku nie jest zakłócona, ale z powodu różnicy ciśnienia uszkodzonego i zdrowego krążka dochodzi do retrakcji, to znaczy cofnięcia przepukliny do jamy dysku. Co więcej, możliwe jest uzyskanie wycofania nawet przepuklin sekcyjnych, które zwisają na kręgu wystarczająco daleko od miejsca pęknięcia włóknistego pierścienia.
  2. Dodatkowo, aby przywrócić biomechanikę kręgosłupa jako całości, przeprowadza się manipulacje z całą kręgosłupem. Ten masaż i ściśle przepisane ćwiczenia oszczędzające w celu utrzymania kręgosłupa w prawidłowej pozycji i przestrzegania pewnego reżimu stresu na kręgosłupie i odpoczynku.

Klinika I.M. Daniłow jest w Kijowie. Osiągnięcie tego jest trudne, ale możliwe. Co więcej, im bardziej rozpaczliwa jest sytuacja pacjenta, tym chętniej profesor podejmie się leczenia za pomocą swojej techniki.

Wyjaśnia to bardzo prosto - jest wielu, którzy chcą, i lepiej jest wykazać skuteczność metody vertebrorevitology na ciężkich pacjentach, gdy był tylko jeden sposób - na wózku inwalidzkim.

Pacjenci, którzy przeszli kurację w tej klinice, powracają do normalnego, pełnoprawnego życia bez nawrotu choroby.Pod warunkiem, że są one zgodne ze wszystkimi zaleceniami profesora Daniłowa.

Loading...