Przepuklina pachwinowa - usprawiedliwienie operacji?

Przepuklina pachwinowa, obserwowana u pacjentów narzekających na problemy w tym obszarze, jest znacznie mniej powszechna niż, na przykład, osteochondroza szyjna.

Niemniej jednak istnieje wiele symptomów, które wyraźnie sygnalizują przepuklinę kręgosłupa.

Ogólny opis problemu

Patologię, zwaną "przepukliną krzyżową", odkrył po raz pierwszy naukowiec imieniem J. Simpson w drugiej połowie XIX wieku. W trakcie badań opisał objawy swoiste dla kokcyogenezy, a następnie ujawnił ich przyczynę.

Odpowiadając na pytanie o pojawienie się przepukliny kości ogonowej, należy od razu zauważyć, że różni się ona od bardziej znanej przepukliny kręgosłupa, na przykład w dolnej części pleców. Drugi to wypadający chrząstkowy dysk, który ściska rdzeń kręgowy.

Ponieważ grubsza struktura kręgosłupa kości ogonowej nie spełnia funkcji deprecjacji, przepuklina nie jest związana z wypadnięciem jądra miażdżystego krążka międzykręgowego, ale z pęknięciem tkanek samej tarczy.

Ponieważ na ciele kręgosłupa praktycznie nie ma wpływu ciśnienie masy ciała, bóle w tym obszarze, określane terminologią medyczną w krioogonii, nie mogą być spowodowane zniesieniem nadmiernych ciężarów lub nieudanym zwrotem tułowia.

Wśród najbardziej prawdopodobnych przyczyn lekarze wyróżnili następujące:

 • Urazy mechaniczne spowodowane urazem lub trudnymi porodami (gdy dziecko urodzi się bardzo duże);
 • Choroby zapalne zlokalizowane w okolicy miednicy i znacznie zwiększające obciążenie kości ogonowej, na przykład choroba Bekhtereva, a także patologie związane z zaburzeniami metabolicznymi, w szczególności gruźlica.
 • Torbiel małej miednicy;
 • Choroby układu moczowo-płciowego o przewlekłym charakterze;
 • Poważne skurcze mięśni dna miednicy, na przykład, gluteus.

Wszystkie te problemy są czynnikami prowokującymi, z powodu których szanse na wydział sacrococialge są osłabione. Sama przepuklina powstaje tylko z powodu zewnętrznego wpływu.

U kobiet przepuklinę w oddziale kardiologicznym zdiagnozowano trzy razy częściej niż u mężczyzn. Wynika to z charakterystycznych cech anatomii miednicy kobiecej.

Lista głównych funkcji

Większość lekarzy specjalizujących się w przepuklinach kości, jako pierwszy objaw tej choroby, jest sakralnym zapaleniem jelita krętego. Zjawisko to, które jest zmianą stanu zapalnego stawów krzyżowych.

Pacjent doświadcza dużego obciążenia kręgów w kości ogonowej podczas chodzenia, więc z czasem nawet najmniejsze obrażenia mogą wywoływać kumulogenezę.

Objawy kokcyogenezy są następujące:

 • silny ból, niepokojący w nocy i wywołujący bezsenność
 • problemy z oddawaniem moczu i wypróżnianie w wyniku działania neurorefleksyjnego na pęcherz i / lub odbytnicę na tle zmiany zapalnej w kości krzyżowej i kości ogonowej,
 • stały dyskomfort w odbycie, który ogranicza codzienną aktywność fizyczną;
 • izolacja ropnej struktury (obserwowana, gdy stan zapalny przechodzi do ostrej fazy);
 • podwyższona temperatura;
 • pogrubienie w tej części kości ogonowej, gdzie powstało ropne ognisko.

Jednak objawy, które sygnalizują obecność kokcyogenezy, niekoniecznie są objawami uszkodzenia krążka międzykręgowego. Ich manifestację można wyjaśnić następującymi problemami w ciele:

 • Choroby narządów płciowych;
 • Konwulsyjne skurcze mięśni pośladkowych;
 • Patologie w odbytnicy i nerkach.

Aby potwierdzić diagnozę, należy skontaktować się ze specjalistą, który musi wykonać zdjęcie rentgenowskie lub MRI.Tylko te metody diagnozy są w stanie jakościowo odróżnić bolesne zespoły charakterystyczne dla różnych patologii.

Jeśli nawet przy wyżej wymienionych przyczynach rozwoju kokcyogenezy osoba nie dozna kontuzji, może przez cały swój czas nie wiedzieć o swoich problemach z kręgosłupem kręgosłupa.

Kobiety planujące ciążę, w tym przypadku będą musiały zmierzyć się z silnym bólem w procesie przechodzenia dziecka przez małą miednicę.

Niektórzy lekarze nazywają kręgosłup kręgosłupem szczątkiem - ogonem, który pozostawiono człowiekowi jako dziedzictwo ze zwierząt. Nawet jeśli wyraźnie wystają, nie mają one wpływu na podstawowe funkcje ciała, więc nie warto traktować takiej manifestacji.

Rozwój powikłań

Jeśli niektórzy ludzie mają przepuklinę krzyżową, mogą nie przejmować się przez całe życie, inni mogą popaść w komplikacje, które wymagają operacji.

Tak więc jednym z takich powikłań jest powstawanie zapalenia szpiku kostnego, czyli przetokowo przebiegających z uszkodzoną strukturą tkanki kostnej.

W tym przypadku tkanka tłuszczowa jest w stanie zapalnym, a infekcja bakteryjna może rozprzestrzenić się na inne narządy i układy.

Na zewnątrz, zmiany te są bardzo widoczne: skóra staje się czerwonawe, zagęszczony ze względu na wyładowania ropne i gdzie przetokę otwarciu ropa wychodzi. W takim przypadku konieczna jest operacja, w której usunięta jest ropa i przepuklina.

Tak więc, pomimo faktu, że lekarze wolą rozważyć ślad kości ogonowej nie wpływa na sposób życia i zdrowia ludzkiego, powikłań przepukliny mogą być bardzo poważne w tej dziedzinie. Dlatego przy pierwszych objawach lepiej skonsultować się ze specjalistą i zdać wszystkie niezbędne badania.

Obejrzyj wideo: Czy się bać Kontroli Zus?