Tłuszcz koński w przepuklinach kręgosłupa - leczenie przepuklin międzykręgowych z różnymi tłuszczami

Przepuklina międzykręgowa jest wynikiem starzenia się kręgosłupa - pod nieprawidłowym lub nadmiernym obciążeniem, po prostu ze względu na wiek, po ostrym urazie itp.

W rzeczywistości krążek międzykręgowy jest koloidem białkowym, który dobrze gromadzi wodę. I tak samo jest z woda utrzymywano i kształt (włączając ciśnienie sąsiednich kręgów), jest otoczony przez gęsty pierścień chrząstki.

Zacznij osteochondrosis oznacza, że ​​z jakiegoś powodu chrzęstnej pierścień (nazywany jest także zwłóknienie) utraciła elastyczność, powodując kręgów którą dzieli jak taśmy, zaczął zbiegać.

Oczywiście, im silniej "kręgi" siedzą na sobie, tym silniej naciskają na dysk i na pnie nerwów z kapilarami, które wchodzą do kanału kręgowego właśnie w szczelinie między nimi.

Wszystko to powoduje ostatecznie do spłaszczenia (występ) lub rozerwanie pierścieni chrząstki krawędzi występu płyty w kierunku rdzenia kręgowego (przepukliny krążka).

Niekonwencjonalne środki

Jak widać, korzeniem wszystkich naszych problemów z plecami jest starzenie się, nie tyle dyski międzykręgowe, co otaczająca je chrząstka.

A w międzyczasie, czasami uszkodzona chrząstka jest wystarczająco prosta, aby dostarczyć niezbędnych składników odżywczych do regeneracji, dodając do nich elementy terapii przeciwzapalnej, a najbardziej, że tak powiem, wyrazistą część objawów przepukliny można już zapomnieć.

Po tym zabiegu (w tym przy pomocy masażu i terapii ruchowej) będzie ono znacznie wygodniejsze, a przez to szybsze.

Każdy rodzaj tkanki w ciele potrzebuje własnego zestawu składników odżywczych, które musi odzyskać i rozwijać. W przypadku chrząstki mówimy przede wszystkim o:

  • cholesterol;
  • elastyna;
  • kolagen.

To właśnie na tych "3 wielorybach" opiera się elastyczność i elastyczność dowolnej tkanki chrzęstnej, niezależnie od tego, gdzie się ona znajduje.

W tym przypadku cholesterol dostaje się do organizmu z produktami pochodzenia zwierzęcego, a elastyna z kolagenem jest produkowana w nim z aminokwasów (produkt rozpadu białka zwierzęcego).

Ale tylko redukcja ich produkcji z każdym rokiem przeżyła i jest jednym z fundamentów starzenia się organizmu, w tym skóry (ich niedobór odbija się w niej w postaci zmarszczek).

Ponieważ samo jedzenie produktów pochodzenia zwierzęcego przez lata przestaje być wystarczającym środkiem.Im jesteśmy starsi, tym ważniejszy jest dla nas produkt zawierający gotowe cząsteczki kolagenu i elastyny ​​- żelatynę i wszystko, co można z niej ugotować.

Właśnie z tego powodu lekarze często zalecają przepuklinę "podnalech" na zimnym, gotowanym bulionie i galaretce. Ale ponieważ ryzyko przyśpieszania miażdżycy podczas przyjmowania takich potraw jest również duże, tradycyjna medycyna okazała się mądrzejsza i opracowała szereg terapii przepuklinowych za pomocą lokalnych zastosowań tłuszczów zwierzęcych.

Trzeba powiedzieć, że rodzaj tłuszczu w tym przypadku nie jest tak ważny - można użyć smilts, chyba że został oczyszczony, zawiera konserwantów i innych dodatków.

Ale tłuszcze są bardziej korzystne pod tym względem, których zwykle nie używamy do jedzenia, ponieważ są one bardziej nasycone cholesterolem, kolagenem i elastyną. To czyni je złym kulinarnym dodatkiem, ale będą działać szybciej niż smalec czy masło.

Zastosowanie substancji tłuszczowych

Tłuszcz koński w przepuklinach kręgosłupa jest szczególnie dobry pod tym względem, że zawartość cholesterolu w nim jest po prostu rekordowa, ponieważ ma grubą teksturę i topi się tylko wtedy, gdy ogrzewanie jest bardzo silne.To nie pozwala mu płynąć, zwiększając wygodę leczenia.

Uważa się, że leczenie przepukliny międzykręgowej przez tłuszcz borsuka zapobiega prawdopodobieństwu rozwoju w tym obszarze procesu złośliwego.

Faktem jest, że tłuszcz borsukowy z przepukliną międzykręgową, jak rekin chrząstkowy, jest bogaty nie tylko w cholesterol, ale także w argininę, aminokwas, który stymuluje wzrost grasicy (grasicy).

A związek między grasicą a rakiem jest taki, że produkuje limfocyty T - specjalne ciała odpornościowe - "łowcy" dla złośliwych komórek.

Niedźwiedź olej z przepukliną kręgosłupa jest przydatny, ponieważ jest najbardziej gęsty po zastosowaniu. Innymi słowy, niedźwiedzi tłuszcz w przepuklinach kręgowych jest stosowany na skórę, a to prowadzi do silniejszego efektu jego ogrzewania niż w przypadku innych tłuszczów.

Zastosowanie oleju z ryb z przepukliną międzykręgową wygląda o wiele mniej korzystnie niż w środku, ponieważ słynie ze swojej zdolności przywracania elastyczności ścian naczyń, a nie włóknistej błony.

Ale wraz z nadejściem starzenia się, w tym z powodu naruszenia zaopatrzenia w krew, jego lokalne zastosowanie również nie będzie zbędne.Musimy tylko pamiętać, że olej z ryb ma najbardziej żywy i uporczywy zapach ze wszystkich tłuszczów używanych przez ludzkość.

Ponadto jest bardzo płynny. Dlatego jego stosowanie powinno być szczególnie izolowane od innych artykułów gospodarstwa domowego, w tym bielizny pościelowej, szczególnie ostrożnie.

Aby leczyć leki na ludową przepuklinę kręgosłupa, takie jak tłusty kompres, potrzebujemy polietylenu (można wziąć film spożywczy) i ciepłej rzeczy o takim rozmiarze, aby można było owinąć talię - długi szalik, sweter i tak dalej.

Tłuszcz w temperaturze pokojowej należy ciąć cienkim goleniem i nakładać na polietylenową podstawę z pionowym szerokim paskiem (w zależności od kształtu i wysokości kręgosłupa w obszarze problemowym).

Następnie nałóż kompres na skórę, upewniając się, że taśma tłuszczowa znajduje się dokładnie na kolumnie kręgowej, i przymocuj paczkę taśmą samoprzylepną / taśmą (lub owinąć się wokół tułowia, jeśli weźmiemy film). Na wierzchu okład kompres ciepłą szmatką i nosić go, nie biorąc go 2 dni.

Zwykle uważa się, że wystarczy jeden kompres i konieczne jest ponowne jego zastosowanie tylko po odnowieniu bólu. Bardziej rozsądne jest jednak powtórzenie procedury po 5-7 dniach, i tak dalej - 3-4 razy więcej, tworząc rodzaj kursu terapeutycznego. Pomoże to w zapobieganiu nawrotom.