Analizy z przepukliną - przygotowujemy się do operacji

Międzykręgowych przepuklina - patologia, która jest następstwem powikłań występu, czyli występ pierścienia włóknistego.

W ciężkich przypadkach, konserwatywne metody leczenia tego problemu nie dają właściwego rezultatu, więc lekarze zalecają aby skonsultować się z usług chirurga.

Podobnie jak każda inna operacja, wycięcie przepuklina dysku wymaga wstępnego dochodzenia, więc zobaczmy, co sprawdza trzeba przejść przed zabiegiem.

Przygotowanie do operacji

Wraz z kierunkiem działu chirurgicznego szpitala, lekarza prowadzącego, który można umieścić do diagnozy „przepukliny międzykręgowej”, dostarczy Ci listę testów i badań, że trzeba iść z góry.

Z reguły lista ta zawiera następujące elementy:

 1. EKG (elektrokardiogram). Wyniki tego badania pokazują podstawowe informacje o stanie serca, a także służyć jako wskaźnik obecności lub braku pewnych przeciwwskazań do zabiegu przepukliny. Na podstawie wniosku chirurg określa optymalną strategię zabiegu, a anestezjolog - odpowiednią dawkę i dopuszczalny typ środka znieczulającego.
 2. Ogólny test krwi (z płytkami krwi).Aby uzyskać jak najdokładniejszy wynik, ważna jest kondycja pacjenta: w momencie testu minęło co najmniej osiem godzin od ostatniego posiłku pacjenta. Idealny czas na oddanie krwi to wcześnie rano.
 3. Analiza dla grupy krwi i czynnika Rh. Badanie to jest obowiązkowe przed operacją usunięcia przepukliny, ponieważ w przypadku ciężkiej utraty krwi (co jest bardzo rzadkie), lekarze powinni mieć pełne informacje o pacjencie.
 4. Badanie krwi na cukier. Przeprowadza się go w celu monitorowania poziomu glukozy pacjenta. Szczególnie istotne dla pacjentów ze zdiagnozowaną cukrzycą.
 5. Badanie krwi pod kątem wskaźnika protrombiny + INR, a także w przypadku APTTV. Mówiąc prosto, badanie to jest stopniem koagulacji. Prawdopodobnie nie ma potrzeby wyjaśniania, dlaczego chirurdzy tego potrzebują.
 6. Biochemiczne badanie krwi, które obejmuje takie składniki, jak bilirubina całkowita, AST, ALT, białko całkowite, kreatynina. Tak zwany okres ważności tej analizy wynosi od dziesięciu do czternastu dni, dlatego ważne jest prawidłowe zaplanowanie podróży do lekarza.
 7. Badanie krwi w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, pod kątem kiły (RW) i HIV. Kierunek tego badania jest podany nie tylko przed operacją przepukliny, ale także przed leczeniem wielu chorób, a także jako rutynowa kontrola. Zbędne, nigdy nie będzie.

Jeśli regularnie przyjmujesz jakiekolwiek leki, poinformuj o tym swojego lekarza i anestezjologa. To może być bardzo ważne.

Podstawowe zasady

Istnieje również szereg reguł, których należy przestrzegać, aby operacja przebiegała bez nadmiaru, a po niej czujesz się bezpiecznie. Oto lista tych wymagań:

 • Dwa do trzech dni przed planowaną operacją należy wykluczyć używanie napojów alkoholowych, a także narkotyków i środków psychotropowych.
 • Przez czternaście dni przed i dziesięć dni po zabiegu nie należy zażywać kwasu acetylosalicylowego w postaci kwasu acetylosalicylowego i podobnych leków, ponieważ substancja ta pobudza krążenie krwi i zwiększa ryzyko krwawienia.
 • Przez dwa tygodnie lub dłużej warto porzucić nikotynę.

Wszyscy lekarze zalecają, aby przed operacją przepuklina przestrzegała racjonalnej diety z dodatkiem witamin do codziennej racji pokarmowej, zawierała w menu dobrej jakości mięso, owoce i warzywa.

Przed operacją można zjeść ostatni raz do ósmej wieczorem.Zaleca się również specjaliście, aby wczoraj w nocy czyścili lewatywę.

Idąc do chirurga, zrezygnuj z kosmetyków i metalowej biżuterii. Nie możesz zjeść śniadania przed wyjazdem. Pić też. Po przebudzeniu weź prysznic, umyj głowę i gol obszar, w którym zostanie wykonana operacja (jeśli to konieczne).

Środki pooperacyjne

Bardzo ważne jest przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarza po wykonaniu wszystkich niezbędnych procedur medycznych. Oto kilka zaleceń, które są udzielane prawie wszystkim pacjentom, którzy przeszli przepuklinę międzykręgową:

 • Jeśli lekarz pozwolił lub nawet doradził - chodzić więcej, tak aby ciało szybko uruchomiło wszystkie przywracane zasoby;
 • Kontynuuj przestrzeganie właściwego i odpowiedniego odżywiania, a także w ciągu dnia, aby pić dużo czystej wody, możesz z dodatkiem łagodnego środka przeczyszczającego do usuwania toksyn i toksyn;
 • W ciągu dwóch lub trzech dni uwolnij się od pracy i innych obowiązków i pozostań w spokoju w domu;
 • Codziennie brać kąpiel lub prysznic;
 • Śledź stan stolca, aby uniknąć zaparcia.

W żadnym wypadku nie jest to możliwe:

 • angażować się w pracę wymagającą znacznego wysiłku fizycznego i podnosić ciężary o więcej niż pięć kilogramów przez kilka miesięcy;
 • pozostać przez długi czas w zgiętej pozycji i ponownie pochylić się;
 • przybrać na wadze w ciągu sześciu miesięcy od interwencji pooperacyjnej;
 • uprawiać sport, w tym jogę i inne łagodne praktyki, dopóki rana nie zostanie całkowicie wyleczona.

Jeśli po chwili po operacji odczuwasz nieprzyjemne odczucia, znacznie mniej bólu lub krwawienia, natychmiast skontaktuj się ze swoim lekarzem lub chirurgiem. Będzie mógł szybko przeanalizować sytuację i podjąć niezbędne środki.

Obejrzyj wideo: Ewa Drzyzga mogła być kaleką (Styczeń 2020).

Loading...