Czy możliwe jest zrobienie lub wykonanie ogrzewania przepukliny międzykręgowej - pro i przeciw?

Czy możliwe jest ogrzanie przepukliny międzykręgowej? Pytanie, które niepokoi wiele osób, które cierpią na tę dolegliwość. Nawet wśród lekarzy w tej kwestii nie ma wspólnej opinii. Od niepamiętnych czasów wszystkie bóle stawowe i kręgowe były leczone z powodu ocieplenia.

To otula wełniane szale i ociera się ocieplającymi elementami, alkoholowymi kompresami, łaźniami parowymi i ogrzewaniem pieca. Nie było MRI i zdjęć rentgenowskich, a ludzie kierowali się jedynie stanem zdrowia.

Wydaje się, że ta metoda jest nadal skuteczna, jeśli do dnia dzisiejszego "włócznie złamią się" podczas dyskusji - aby ogrzać plecy lub leczyć zimno. Warto wsłuchać się w opinie przeciwników, a przy ważeniu wszystkich plusów i minusów podejmowania decyzji.

Pozycja przeciwko

Przeciwnicy rozgrzewki są pewni:

  1. Ciepło przyczynia się do procesu zapalnego w tkance przylegającej do sektora uszkodzeń. Ponadto obrzęk tkanek po podgrzaniu jest zwiększony z powodu zastoju limfatycznego.
  2. Nie możesz ogrzać pleców przepukliną dysku większą niż 6 mm. Takiej przepukliny koniecznie towarzyszy ból, a ból jest sztywnością mięśni, słabym krążeniem krwi, w konsekwencji zapaleniem i obrzękiem. Rozgrzewa się to wszystko pogarsza.
  3. Ogrzewania nie można zrobić z jakimkolwiek odkształceniem worka opony twardej - jest to powłoka, w którą osadzony jest rdzeń kręgowy. Gdy zawartość krążka międzykręgowego wypada do kanału kręgowego, woreczka opony twardej odkształca się, kanał kręgowy zostaje zaciśnięty i chociaż nie ma receptorów bólowych w rdzeniu kręgowym, ból pojawia się bezpośrednio w mózgu. To powoduje skurcz, zapalenie, obrzęk.

Pozycja dla

Nowe koncepcje leczenia starych chorób, takich jak świat, przychodzą i odchodzą, ale pozostają stare, sprawdzone przez czas metody dziadków.

Nasi przodkowie nie wskoczyli do dziury z chorym kręgosłupem. Ogrzali ją i ból ustąpił. Jest to teraz, w ramach tej prostej akcji podsumował podstawy teoretyczne. A oto jej podstawowe postulaty:

  1. Ocieplenie poprawia krążenie krwi, co poprawia odżywianie tkanek mięśniowych i stawowych, co przyczynia się do gojenia, a tym samym do usuwania stanu zapalnego z dotkniętego obszaru.
  2. Podczas ogrzewania przepływ limfy poprawia się, a produkty rozpadu powstające w wyniku procesu zapalnego są znacznie szybsze. Proces regeneracji tkanek staje się bardziej intensywny.
  3. Ciepło rozluźnia mięśnie i więzadła, a tym samym eliminuje zaciski końca nerwu.

Oczywiście wszystko powinno się robić bez fanatyzmu.Dozowanie ciepła i pocieszenie składników rozgrzewających może znacznie złagodzić twój stan.

Ocieplające procedury fizjoterapii

Fizjoterapia, która ma działanie rozgrzewające, jest przepisywana przez lekarza w połączeniu z lekami.

Tylko lekarz ma prawo zadecydować, czy możliwe jest leczenie przepukliny kręgosłupa za pomocą procedur termicznych. Niemniej jednak przydatne będzie zapoznanie się z tymi procedurami:

  • Elektroforeza jest najczęstszą procedurą fizjoterapii, która prawie nie ma przeciwwskazań. Z tyłu znajdują się dwie elektrody, z których jedna jest nakładana na lek. Pod wpływem prądu elektrycznego o niskiej częstotliwości, tkanki są rozgrzane, a lek jest transportowany bezpośrednio do miejsca uszkodzenia.
  • Efekt laserowy przepukliny kręgosłupa dla celów fizjoterapeutycznych polega na rozgrzaniu dysku. Pod wpływem tego ciepła zmienia się kształt tarczy, a mikropęknięcia zostają uszczelnione. Wraz z tym następuje stymulacja regeneracji tkanki chrzęstnej, przywrócenie przepływu krwi w dotkniętych tkankach, rozluźnienie mięśni i usunięcie zespołu bólowego.
  • Dozowanie zapewnia również sauna na podczerwień. Ta fizjoterapia zapewnia doskonałe działanie lecznicze z przepukliną kręgosłupa. 8-10 sesji przez 25-35 minut to dosłownie cuda. Poprawia ogólne samopoczucie, usuwa zespół bólowy, zwiększa amplitudę ruchów. Promieniowanie podczerwone sprzyja regeneracji tkanek dotkniętych zapaleniem.

Mając ogólne pojęcie o szkodliwości i korzyściach związanych z rozgrzewką, musisz samodzielnie zdecydować, która z nich będzie optymalna dla twojego organizmu.

Jeśli całkowicie ufasz swojemu lekarzowi, zgodzisz się na jego wizytę. Jeśli masz wątpliwości co do kompetencji lekarza, skonsultuj się z kilkoma specjalistami. Ostatnie słowo jest wciąż twoje.