Alternatywne leczenie przepuklin bez operacji i leków

W leczeniu chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa jest trudne, ponieważ w większości przypadków stosuje się zarówno czysto objawowe środki, aby zmniejszyć ból i stan zapalny w postaci leków i fizjoterapii, lub prowadzące, zwykle prowadzi do nawrotów. Alternatywa dla zabiegu chirurgicznego - rozciąganie lub terapia manualna nie daje trwałego wyniku mocowania: kręgosłup szybko wraca do swojej pierwotnej pozycji. Wyjaśnienie tego jest proste - etiologia choroby (jej przyczyny) nie jest wyeliminowana.

Co to jest vertebrorevitology

Vertebrorevitology - to etiotropowych leczenia przepukliny, choroby zwyrodnieniowej dysku i innych chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa i odkształcenia, to na celu rozwiązanie przyczyny choroby.

Ta technika jest opatentowana i wprowadzona do praktyki medycznej przez rosyjskiego naukowca, profesora, akademika Daniłowa.

Vertebrorevitology przywraca zdrowie kręgosłupa bez operacji i leków i przywraca go do normalnej biomechaniki. Nie można tego podać za pomocą jakiejkolwiek wąsko wyspecjalizowanej metody, nawet kardynalnej.

Dlaczego usunięcie przepukliny prowadzi do nawrotu

Co powoduje na przykład usunięcie przepukliny? Istota operacji w częściowym lub całkowitym usunięciu krążka międzykręgowego. Po operacji, oto co się dzieje:

 • odcinek kręgosłupa, w którym wykonano operację, jest pozbawiony swoich poprzednich funkcji, ponieważ kręgi całkowicie lub częściowo się łączą;
 • Po całkowitym usunięciu dysku przez chirurga wykonuje się ukierunkowaną spondylodeazę - połączenie sąsiednich kręgów;
 • biomechanika kręgosłupa ulega rozkładowi ze względu na wyłączony segment;
 • funkcje obsługiwanego segmentu są podejmowane przez sąsiednich, próbujących ustabilizować kręgosłup;
 • zwiększa się ich obciążenie;
 • W innych segmentach kręgosłupa zaczynają się rozwijać procesy degeneracyjne.

Rozwój ich naturalnej drogi zwykle idzie powoli, ale po operacji zdarza się to wiele razy szybciej. Dlaczego? Z powodu słabości kręgosłupa, długotrwałego unieruchomienia, upośledzonej biomechaniki.

Dlatego kilka miesięcy po operacji może wystąpić nawrót przepukliny w innym miejscu kręgosłupa. Również bardzo częste i powtarzające się nawroty w tym samym segmencie.

Nawrót zawsze głęboko szokuje pacjenta, ponieważ miał nadzieję na całkowite wyleczenie. Zaufanie nie powoduje nowej operacji, a co robić, dana osoba nie wie.Rozpoczyna się głęboka depresja, która dodatkowo pogarsza proces degeneracji.

Operacja jest zwykle przeprowadzana na ostatnim etapie, gdy poprzednie metody nie pomogły.

Ogromna liczba takich operacji jest jedynie dowodem na niespójność współczesnych metod leczenia przepuklin i osteochondrozy.

Dlaczego osteochondroza nie pomaga w trakcji (trakcji)

 • Po tym zabiegu dochodzi do przerostu (zgrubienia) tylnego podłużnego i żółtego więzadła kręgosłupa.
 • Z tego powodu pożyczany jest kanał kręgowy.
 • Występ lub przepuklina zaczyna ściskać korzenie nerwowe i rozwija zespół nerwowo-mięśniowy.

Przepuklina objawia się, zanim mogła być bez rozciągania (w niektórych przypadkach wykonywana jest kompresja pionowa). Chcieli wyleczyć osteochondroza, ale dostali przepukliny i silny ból pleców.

Na czym opiera się metoda vertebrorevitology

Jego technika, Igor Michajłowicz Daniłow nazwał trudne:

Nieoperacyjna transpozycja aparatu więzadłowo-stawowego kręgosłupa.

Możesz przetłumaczyć na prostszy język:

Efekt ręczny na aparat stawowo-więzadłowy kręgosłupa.

Początkowo metoda ta była pomyślana jako alternatywa dla operacji, ale wyniki MRI po transpozycji przekonały naukowca, że ​​krążek międzykręgowy całkowicie przywrócił jego anatomiczne wymiary, czego nie można osiągnąć za pomocą chirurgii. Oznacza to, że ręczna korekta może być stosowana jako samowystarczalna.

Akademik przedstawił takie wnioski:

 • Całkowita naprawa (odbudowa) dowolnej tkanki, w tym chrząstki, jest możliwa nawet w późnych stadiach, jeśli tylko degeneracja dysku nie osiągnęła punktu bez powrotu.
 • Zwiększone obciążenia dynamiczne kręgosłupa, w tym kaptur i kompresja pionowa, przyczyniają się do powstania przepukliny.

Nieodwracalność zmian zwyrodnieniowych jest spowodowana troficznymi i wtórnymi zaburzeniami metabolicznymi spowodowanymi postępującą dysfunkcją dysku: w punkcie krytycznym dystrofia chondrocytów prowadzi do martwicy komórek.

Metoda vertebrorevitology (ręczna korekcja kręgosłupa) Daniel mogą być wykorzystane do wykonania regenerację międzykręgowy dyskopatii u pierwotnych, wtórnych, pooperacyjnych (nawrotów) i korygujące zniekształcenia skolioznyh.

Opiera się na następujących zasadach:

 • Leczenie nie powinno w żaden sposób powodować szkód.
 • Kręgosłup jest traktowane jako jeden biomechanism i segmentu kręgowego - część, która musi uratować wszystkich jego funkcji. W związku z tym cały kręg jest narażony.

Cele metody vertebrorevitology

W skrócie, główne cele sformułowano w następujący sposób:

 • zwalczanie patologii w segmencie motorycznym poprzez przywracanie jego elementów;
 • korekcja skoliozy kręgosłupa.

Aby zrozumieć, jak działa ta metoda, pamiętając o teorii powstawania przepuklin.

Etiologia przepukliny kręgosłupa

Kręgosłup - unikalny, dostosowany do biomechanism ładunku, ale pod wpływem rezerwy wysiłku fizycznego i psychicznego jego siła może nie wystarczyć, i zaczynają cierpieć najbardziej narażonych miejscach.

Dysk międzykręgowy jest amortyzatorem, ze względu na jądro błony śluzowej. Gdy elastyczne właściwości jądra są tracone, co zwiększa obciążenie na płycie, w wyniku zniszczenia chrząstki szklistej jest utworzony pierwszy występ, a następnie po zerwaniu włókien pierścienia przepukliny.

Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko jeden segment, to widać, że kręgi w nim kontaktują się ze sobą w trzech punktach odniesienia:

 • dwa znajdują się w punkcie kontaktu łukowatych stawów;
 • centralny trzeci punkt znajduje się pośrodku jądra miazgi.

Aby dać dyskowi możliwość regeneracji, konieczne jest zwolnienie go z nadmiernego ściśnięcia. W tym celu przeprowadzana jest korekta ręczna. Jest rozproszenia (jeden etap rozciągania), stawów i więzadeł między kręgi i wstrzymane dozowanej kolejno za pomocą ręcznych środków.

Różnica między metodą Danilowa a terapią manualną

W przeciwieństwie do terapii manualnej, prowadzone w kilku sesjach z dość dużych obciążeń i często ślepo metoda korekcji Daniel jest całkowicie bezpieczny i daje wyniki mocowania:

 • Wykorzystuje zasadę dźwigni: przerywnik między kręgami są stawy i więzadła, które mocują do ścisłego obciążenia dawkowania. W tym przypadku wykluczony jest przypadkowy kontakt z przepukliną.
 • Podczas kilku sesji dochodzi do transpozycji łukowatych stawów i zmniejszenia łuku krzywizny kręgosłupa.
 • Warunki są stworzone do regeneracji dysku i przywrócenia funkcjonalnych połączeń kręgosłupa.

W jaki sposób sesja jest przeprowadzana przez vertebrorevitology

 • Pacjent jest umieszczany i kontrolowane vertebrology z palpację grzbietu i tkankach przykręgowy. W skomplikowanych przypadkach, procedura jest przeprowadzana pod nadzorem MRI lub rentgenowskim dwóch występów.
 • Przed kursem lekarza, upewnij się, że nie ma żadnych przeciwwskazań
 • Początkowo produkować głęboki masaż do zwiotczenia mięśni krótsze PDS (segmenty kręgosłupa-silnik) i poprawy ruchomości stawów.
 • Następnie vertebrologist on stoi z lewej strony pacjenta i zaczyna manipulować w najbardziej wystającej części kręgosłupa piersiowego zakrzywionego łuku.
 • Potem przechodzi do okolicy lędźwiowej oraz w regionie wpływa VCP produkuje rozproszenia (technik manualnych, stawów rozciąganie).
 • Następnie, korzystając z głębokiej manipulacji vertebrolog rozpoczyna transpozycji (zmiana) dugootroschatogo staw w żądanym położeniu, aby utworzyć złącze przekładki i jej więzadeł.
 • Pod koniec transpozycji, wskutek odruchowego skurczu mięśni i więzadeł, PDS jest stała w miejscu.
 • Podobnie, korekta odbywa się po prawej stronie kręgosłupa.
 • Następnie pacjent kładzie głowę na składany jedna nad drugą dłonią, a lekarz zaczyna manipulacji kręgosłupa szyjnego: rozproszenia, transpozycji i utrwalenie.

Długość leczenia

 • Leczenie przepukliny lub skoliozy według metody Danilova trwa 8-10 miesięcy.
 • Jeden kurs to 24 sesje, codziennie lub co drugi dzień.
 • Pomiędzy zajęciami, odłóż od jednego do trzech miesięcy.
 • W sumie od dwóch do trzech kursów są prowadzone.
 • Jedna sesja trwa około dwóch minut.

Leczenie trwa długo, ale proces nie może zostać przyspieszony, ponieważ nowe, zregenerowane komórki chrząstki i jądra rdzenia krążka są wciąż niedojrzałe i ciężkie ładunki mogą je uszkodzić.

Za pomocą metody vertebrorevitology można leczyć nawet przepukliny z sekwestrami.

Na zdjęciach MRI widać całkowite zniknięcie przepukliny sekcyjnej - nawrót, który wystąpił po laminektomii.

Aby usunąć przepukliny, nie potrzebna była druga operacja.

U pacjentów z przepuklinami kręgowymi istnieje kilka opcji:

 • Przeprowadzić długie leczenie metodami zachowawczymi, a następnie kontynuować operację.
 • Leczenie przepukliny na wszystkie możliwe sposoby bez operacji.
 • Natychmiast wykonaj operację, aby nie tracić czasu.
 • Wykonuj operację za każdym razem, gdy pojawi się nowa przepuklina.
 • Wykonaj operację, a nawrót uciec do Daniłowa.

I dlaczego we wszystkich tych przypadkach nie można natychmiast rozpocząć leczenia przepukliny za pomocą metody vertebrorevitology? Wtedy widzisz, nie będzie nawrotu. W tym samym czasie można wyleczyć skoliozę.

Ćwiczenia fizyczne i vertebrorevitology

A jeśli więcej i ćwiczenia terapia w przerwach pomiędzy seriami jest wzmocnienie przykręgowej mięśni, stawów i więzadeł, najlepszym sposobem, aby naprawić PDS nie muszą myśleć?

Obciążenie dla takich ćwiczeń nie powinno być zbyt duże, ponieważ zwiększone obciążenia mogą przyspieszyć procesy zwyrodnieniowe i zwężenie.

Sam danilov dość sceptycznie leczeniu przepuklin poprzez wzmocnienie układu mięśniowego, zważywszy, że ćwiczenia pomagają, ale nie zawsze, jak rozciągnąć kręgów za pomocą ćwiczeń jest trudne ze względu na brak mięśnia, który zatrzymał się kręgosłup.

Wyimaginowane poprawa występuje często z powodu niedożywienia na późnym etapie: przepuklina suszy i zmniejsza się, ale zaczyna występować wyrównawcze kostnienia - utworzona kość krańcowe kostne, funkcji ruchowych są ograniczone do PDS.

Ruch jest życiem

Dr Danilov zaleca wydłużenie zdrowia kręgosłupa, ponieważ tylko on jest w stanie odżywić kręgosłup i stymulować tworzenie nowych chondrocytów:

 • Dzieci muszą poruszać się co najmniej 20 km dziennie.
 • Dorośli - 10 km.
 • W wieku dorosłym potrzeba chodzenia wzrasta do 15 km dziennie.

Więcej o kręgosłupie i jego metodologii powie akademik Igor Michajłowicz Daniłow w swojej książce "Osteochondroza dla profesjonalnego pacjenta". Kup książkę

Wideo: Co to jest vertebrorevitology?

Obejrzyj wideo: WYMIESZAJ TE 3 SKŁADNIKI a Twój Ból Zniknie Szybko i Naturalnie - Do Zrobienia w 5 Minut (Luty 2020).

Loading...