Warunki ciąży i porodu w obecności przepukliny kręgosłupa

Czy można urodzić z przepukliną kręgosłupa? Naturalnie jego obecność nie jest przeciwwskazaniem do noszenia płodu, ale należy przestrzegać wszystkich zaleceń i środków ostrożności zalecanych przez lekarza.

Wypadkowi krążka międzykręgowego towarzyszy silny ból i powoduje znaczny dyskomfort. W większości przypadków problem ten jest eliminowany bez interwencji chirurgicznej za pomocą kompleksowej terapii.

Ale w przypadku, gdy takie kłopoty występują u kobiety w pozycji oczekiwania na dziecko, pojawia się naturalne pytanie: czy mogę rodzić z przepukliną międzykręgową?

Z reguły leki stosowane w celu złagodzenia ogólnego stanu pacjenta, w celu usunięcia stanu zapalnego i znieczulenia, zawierają składniki, które mogą zaszkodzić przyszłym dzieciom. Ale pozostawienie problemu bez rozwiązania nie zadziała.

Urodzenie z przepukliną kręgosłupa jest problematyczne, ponieważ organizm żeński i dolny odcinek kręgosłupa, w tym, poddawane są intensywnym ćwiczeniom w czasie ciąży z powodu przybrania na wadze. Nacisk na przód dolnej części pleców również wzrasta.

Przy wzroście płodowym chrząstki dyskowe są przemieszczane, pocisk jest rozciągany i pojawiają się pęknięcia.

Na początku są one małe, ale z biegiem czasu (zwłaszcza przy pochyleniach i dodatkowych obciążeniach) zmiany stają się większe i powstaje występ, który naciska na zakończenia nerwowe, tym samym zakłócając narządy wewnętrzne i układ krwionośny.

Funkcje

Często przepukliny pojawiają się bezobjawowo, więc podczas rutynowego badania z lekarzem prowadzącym dochodzi do złego samopoczucia. Ale nawet jeśli choroba została wykryta przed rozpoczęciem ciąży, nie ma przeciwwskazań do porodu.

Tak więc, pytanie, czy możliwe jest porody, jeśli istnieje przepuklina kręgosłupa, odpowiedź brzmi: tak, tak. Konieczne jest jednak uwzględnienie wielu niuansów:

  1. Lekarz może wyznaczyć noszenie specjalnego miękkiego gorsetu, który jest zamocowany w pachwinie i nie przygniata żołądka;
  2. Wszelkie metody diagnostyczne wykorzystujące laser są surowo zabronione. Takie procedury mogą ogrzewać płyn owodniowy, dlatego diagnoza jest możliwa za pomocą ultradźwięków, ale tylko we wczesnych stadiach. Ogólne obserwacje są wykonywane przy użyciu standardowych testów i biorąc pod uwagę dobro pacjenta. W przypadku intensywnego bólu i ograniczonego ruchu rzadkie przypadki mogą obejmować terapię rezonansem magnetycznym.Dzięki MRI lekarz będzie mógł dokładnie ocenić obraz kliniczny i zdecydować, jak urodzić z przepukliną lędźwiową;
  3. Przy niewielkich uszkodzeniach dysków, wszystkie prowokujące sytuacje, które mogą stać się źródłem bólu i dyskomfortu (podnoszenie ciężarów, ostre zbocza, długie chodzenie itp.) Zostaną wyeliminowane;
  4. W przypadku bólu kobieta powinna zająć pozycję poziomą, w której ból powoduje najmniejszy dyskomfort. Lekarze zalecają spanie na twardym łóżku bez poduszki. W innych przypadkach obecność poduszki jest dozwolona, ​​ale mała;
  5. Jako główne leczenie, maści są zaprojektowane, aby zmniejszyć ból i rozgrzać mięśnie. Masaż i fizjoterapia mogą pogorszyć stan pacjenta, dlatego są przepisywane w rzadkich przypadkach. Czasami eksperci zalecają środki ludowe, które ułatwiają stan, ale wymagają dużo czasu;
  6. Głównym problemem jest proces porodu. Czy to możliwe, aby rodzić w większości przepukliny lub muszą uciekać się do zabiegu z użyciem cesarskie cięcie, lekarz prowadzący zadecyduje, na podstawie obrazu klinicznego pacjenta.

Jeśli kobieta ma problemy z dolnym odcinkiem kręgosłupa,planuje mieć dziecko, powinna skonsultować się z neurochirurgiem, ortopedy, poddane MRI i przygotować się do nadchodzącego stres.

Można to zrobić na własną rękę, robi joga, pilates lub ćwiczenia w lekarzy systemowych Bubnovskaya. W ten sposób ciało może być przygotowane na przyszłe zmiany.

Jest o wiele trudniej odpowiedzieć na pytanie, czy można znieść z przepukliną kręgosłupa, utworzonego w trakcie ciąży, ponieważ nie ma prognozy jak i na jakiej wysokości będzie rozwijać wybrzuszenia proces dysku.

Różne przypadki

Często choroba jest wykryta talii u kobiet z grup ryzyka, wśród których należy wyróżnić sportowców, kierowców samochodów, pracownicy fabryk i dużych przedsiębiorstw, jak i kobiet, prowadzących siedzący tryb życia i nieaktywną.

Dlatego konieczne jest wzięcie pod uwagę wszystkich czynników, które odpowiedzą na pytania:

  • Czy to możliwe, aby rodzić po usunięciu przepukliny i chirurgii na nią? Możesz rodzić, ale powinieneś dać ciału czas na powrót do zdrowia. Najczęściej wystarcza sześć miesięcy, w niektórych przypadkach - rok. W tym czasie, trzeba jeść prawo, angażują się w fizjoterapii, aby wzmocnić mięśnie, przywrócenia uszkodzonej chrząstki i przywrócić ruchomość stawów;
  • Czy mogę urodzić z przepukliną białej linii? Taka patologia u kobiet w interesującej pozycji jest często wystarczająca ze względu na zwiększony nacisk ze względu na zwiększoną macicę. Ponieważ choroba jest wykryta dopiero po rozpoczęciu ciąży, naturalnie możliwe i konieczne jest zrodzenie. W takim przypadku lekarze zalecają noszenie specjalnego bandaża.

W czasie ciąży obciążenie dolnej części pleców zwiększa się stopniowo. Zgodnie z zaleceniami lekarzy i ostrożnym leczeniem samych siebie, kobiecym ciału udaje się przystosować się do nieprzyjemnego nowotworu.

Z reguły dostawy odbywają się bez komplikacji. W niektórych przypadkach sytuację ratuje się przy cięciu cesarskim.

Ryzyko zwiększenia utraty dysku występuje po urodzeniu, ponieważ podczas opieki nad dzieckiem kobiece ciało jest narażone na znacznie poważniejszy stres.

W takim przypadku kobieta musi nauczyć się prawidłowo podnosić i nosić dziecko, a także wykonywać inne zadania domowe.

Prawidłowo unieść - oznacza zginać stopy zamiast kręgosłupa. Aby to zrobić, przykucnij, pozostawiając plecy wyprostowane. Dziecko powinno być przyciśnięte do klatki piersiowej obiema rękami i uniesione, zginając nogi i nie zginając pleców.

W przybliżeniu tak podnoszą sportowców sztanga.Będzie dobrze, jeśli niektórzy członkowie rodziny zajmą się sobą. Tak więc groźba nawrotu utrzymuje się nawet po zakończeniu ciąży.