Skomplikowana przepuklina międzykręgowa - przepuklina z sekcjami

Dowolny krążek międzykręgowy składa się z gęstej włóknistej błony utworzonej przez chrząstkę i miękkiego rdzenia składającego się z ustalacza białko-wilgoć.

Razem skutecznie opierają się naciskom z sąsiednich kręgów. Ale jeśli zewnętrzna chrząstka traci zdolność wytrzymywania ich ciśnienia, jej półpłynna zawartość zaczyna wybrzuszać brzegi.

Pierwszym z nich jest ograniczony wybrzuszenia pierścienia włóknistego, w ramach przerwy w jego środku włókien, ale na zewnątrz, podczas gdy w stanie nienaruszonym. Nazywa się to występowaniem.

Następnie zawartość koloidu przerywa ją, wystając poza artykulację kręgową, która nazywa się rzeczywistą przepukliną.

Przepuklina sekwestracji jest trzecim etapie procesu - i poślizgu całkowite oderwanie jądro miażdżyste (białka) płyty poza jego chrzęstnej membrany. Zwykle wciąż dzieli się na kilka mniejszych lub większych segmentów.

Objawy

Wiele nawet bardzo podobnych objawów wypukłości i przepuklin (w tym zamaskowanych) jest odmiennych. Przykładowo, dany pacjent może cierpieć z powodu ostrych bólów uruchomiony przez grzbiet górę lub w dół, aż do górnej głowicy / pięty i obawiają się przenieść ponownie.

W tym samym czasie inny może być zaskoczony, aby dowiedzieć się o istnieniu przepukliny od lekarza, zgodnie z wynikami MRI, wykonane całkowicie przy innej okazji. Te różnice w klinicznym obrazie wybrzuszenia, zlokalizowane nawet w tym samym dziale i segmencie kręgosłupa, wyjaśniono różnicą takich wskaźników:

 • W jakim kierunku wystąpił występ - do wewnątrz, w kierunku rdzenia kręgowego lub na boki, w kierunku żeber;
 • W postaci przepukliny - czy "rozciąga się", czy jest równomiernie, czy, powiedzmy, jej dno jest szersze / już wierzchołki i takie tam;
 • Na etapie (występ jest bezpośrednio przepuklina lub kręgosłup z sekwestrem);
 • Obecność / brak dodatkowych komplikacji. Na przykład, z ich liczby okres aktywnych obciążeń na plecach, ostry uraz pleców w sąsiednim obszarze, dodatkowe zakażenie, wrodzone wady w strukturze kręgosłupa, i tak dalej.

"Klasą tego gatunku" z sekwestrowaną formą w medycynie jest nagły ostry ból w ognisku, napromieniany wzdłuż pni nerwów tułowia, które zostały naruszone.

 1. Jeśli problem pojawił się w okolicy szyjki macicy, lumbago wzdłuż pni nerwowych będzie znajdować się z tyłu głowy lub prawej / lewej ręki, głównie w jej małym palcu.
 2. Przepuklinę okolicy klatki piersiowej stwierdza się bardzo rzadko (szczególnie z przepukliną powięziową). Ale jeśli one występują, ich objawy są najbardziej podobne do kolki żółciowej, ostre zapalenie trzustki, a nawet zawału serca.
 3. Choroby kręgosłupa lędźwiowego, otrzymano: przejść na pięty do prawej lub lewej stopy, ból i skurcze w dolnej nogi (najczęściej - pod kolanem), lub niezdolność do zginania do przodu lub do bokiem.

Szczególne zagrożenie wychwyconego postacie choroby (jak również wszelkie inne) jest to, że fragmenty jąder, wyciekła na zewnątrz pierścienia chrząstki, można w znacznym stopniu kompresji kanału kręgowego, co prowadzi nie tylko do bólu i paraliż organów i części ciała, będących znajduje się tu pnie nerwów.

I najmniej udana opcja, pod względem intensywności bólu - foramenal lokalizacja syndromu. Gdy przykleja się tarczy do otworu w kości kręgowej przez który wchodzi rdzeń kręgowy główną pnia nerwu.

Czy leczenie jest możliwe?

Na szczęście, odpowiedź na pytanie, w odpowiednim czasie, jeśli sekwestracja jest pochłaniana jest tak ponad połowie przypadków. Jednak każdy pacjent powinien mieć świadomość, że pełna (do stanu pierwotnego) przywrócenie struktury krążka międzykręgowego, można polegać tylko na scenie występ.

Przepuklina pozostawia na to bardzo małą szansę, a jego zamaskowana wersja pozwala tylko mieć nadzieję, że wszyscy, którzy opuścili włóknisty pierścień, faktycznie znikną lub zostaną usunięci.

Z sekwestrowaną przepukliną kręgi ostatecznie "siadają" jedna po drugiej, a następnie sama natura naprawia je dzięki dodatkowemu wzrostowi osteofitów.

Ten odcinek kręgosłupa staje się prawie nieruchomy. Ale dalsza degradacja również nie zagraża, a ostry ból, drętwienie, całkowity lub częściowy paraliż występują wraz z zanikiem sekwestracji.

Właśnie dlatego lekarze warunkowo uważają, że ten proces jest powrotem do zdrowia, i powinniśmy po prostu zrozumieć, co rozumiemy przez to słowo w tym przypadku.

Metody leczenia

W przypadku takich przepuklin zwykle stosuje się taki sam zestaw środków, jak w leczeniu wypukłości lub konwencjonalnych przepuklin.

Jeśli występuje częściowy lub całkowity paraliż, zaburzenie defekacji (typowe dla przepukliny lędźwiowej), znaczące zaburzenia wrażliwości w obszarze skóry, które "służą" nerwowi przenoszonemu przez sekwestr, są najczęściej przepisywane jako pilna operacja usunięcia.

W innych, mniej pilnych przypadkach stosowane są:

 • blokada za pomocą leków przeciwbólowych;
 • kortykosteroidy do usuwania zapalenia;
 • niesteroidowe leki przeciwzapalne;
 • masaż;
 • Fizjoterapia, zwana kinezyterapią, a także pływanie;
 • akupunktura;
 • i wiele więcej, z wyjątkiem tylko trakcji kręgosłupa, która w tym przypadku jest bezużyteczna.

Obecnie wiele klinik do leczenia chorób kręgosłupa stosuje metody autorskie, mające na celu uczynienie procesu bardziej komfortowym i / lub skutecznym. Na przykład terapia przepukliny sekcyjnej przez kinezyterapię obejmuje kompleksy opracowane przez dr Bubnovsky'ego.

Jednocześnie zwiększona aktywność ruchowa jest przeciwwskazana w ostrym okresie choroby - tylko w przewlekłym i bez ścisłych wskazań do operacji.

Loading...