Masownice z przepukliną kręgosłupa - wskazania i wybór

Po potwierdzeniu rozpoznania przepukliny międzykręgowej, pacjent otrzymuje schemat leczenia, który zawsze powstaje w oparciu o zintegrowane podejście terapeutyczne.

Tak więc, oprócz leków przeznaczonych do łagodzenia stanu zapalnego i znieczulenia, lekarz może przepisać kurs fizjoterapii, ćwiczeń fizjoterapeutycznych i masażu.

Na szczęście nowoczesna technologia pozwala nam korzystać z domowych asystentów - masażystów do leczenia przepuklin. Czy mogę sam używać tych urządzeń i jak wybrać odpowiednią opcję?

Korzyści z aplikacji

Masażer z przepukliną kręgosłupa jest wygodną, ​​a czasem ekonomiczną alternatywą do masaży specjalistycznych. Jest to specjalne urządzenie, które wykonuje poprawną procedurę dokładnie wtedy, gdy dana osoba jej potrzebuje.

Masaż, niezależnie od tego, kto lub co to robi, spełnia następujące funkcje:

 • usunięcie bólu.
 • rozluźnienie mięśni otaczających kręgosłup.
 • wyeliminowanie dyslokacji dysków, co powoduje dyskomfort i ból.

Z osteochondrozą dowolnego oddziału, jak również przepukliną międzykręgową, masaż pozwala szybko usunąć zespół bólu i ułatwić życie pacjenta.

Jeśli chodzi o masażery bezpośrednie z tyłu, mają wiele zalet w stosunku do metody ręcznej. Oznaczamy je przez:

 1. Łatwość użycia. Dzięki urządzeniu otrzymujesz szczegółową instrukcję, opowiadającą o metodach i regułach aplikacji. Koniecznie zapoznaj się z nim przed rozpoczęciem procedury.
 2. Pierwsza pomoc. Pomocnik domowy jest zawsze pod ręką, więc gdy tylko pojawi się silny ból, możesz natychmiast zorganizować małą przerwę i odzyskać siły, nie czekając na napisanie do masażysty.
 3. Przystępna cena. Każdy może wybrać dla siebie odpowiednią opcję w cenie. W tym samym czasie, niezależnie od tego, jak dobry i drogi jest masażer, podobny kurs dla specjalisty będzie znacznie droższy.
 4. Jakość. Każde urządzenie ma wiele funkcji, których liczba może dochodzić do kilkunastu lub więcej.

Kiedy korzystać z urządzenia

Wybierając tę ​​lub inną technikę leczenia przepukliną schorzenia lub innego wyrostka kręgosłupa, należy kierować się referencjami i przeciwwskazaniami.

Ogólne wskazania:

 • częsty ból;
 • drobne deformacje kręgosłupa;
 • intensywny stres na plecach, trudna praca fizyczna lub, odwrotnie, siedzący tryb życia;
 • uczucie zmęczenia mięśni, któremu towarzyszy miejscowy ból;
 • osteochondroza z bezkrytycznymi zmianami w anatomicznej pozycji kręgów;
 • przepuklina i wypukłości;
 • okres rehabilitacji i powrotu do zdrowia po operacji lub leczeniu poważnej choroby.

Teraz dotknijmy przeciwwskazań, które należy zapamiętać, aby odpowiedzieć na pytanie, czy można skorzystać z masażu:

 • zaburzenia struktury skóry, na przykład, łuszczyca, wszelkie wysypki, zapalenie skóry, krosty i tym podobne;
 • patologia kręgosłupa w surowej postaci, na przykład dyslokacje kręgów, leczenie złamania we wczesnym stadium, przepuklina międzykręgowa o dużym rozmiarze;
 • choroby w dziedzinie narządów wewnętrznych typu zdekompensowanego lub przewlekłego, na przykład, niedokrwienie, niewydolność serca / nerek, arytmię i tym podobne;
 • choroby w ostrej postaci, podczas których następuje wzrost temperatury i reakcje zapalne, na przykład ostre infekcje dróg oddechowych, zapalenie płuc i inne;
 • onkologia;
 • gruźlica;
 • zwiększoną zdolność układu nerwowego do reagowania wzbudzeniem w odpowiedzi na działanie bodźców, na przykład skłonność do padaczki, nerwice i tym podobne;
 • każda patologia kręgosłupa w ostrej postaci.

Jeśli w jakimkolwiek z tych przypadków stosujesz masażer pleców, możesz zaostrzyć sytuację, wywołując rozwój poważnych powikłań i działań niepożądanych.

Rodzaje urządzeń

Wszystkie masażery używane do przepuklin, osteochondrozy i innych patologii zwyrodnieniowych i dystroficznych można podzielić na dwie duże grupy, z których każda zawiera kilka opcji:

Urządzenia działające bez prądu

 1. Wałek do masażu, którego ruchome części wykonane są z tworzywa sztucznego lub drewna, obracając się na metalowej ramie. Ma głęboki masaż mięśni.
 2. Taśma - rolki wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego mogą wyglądać jak ząbkowane cylindry, kółka lub pierścienie na mocnych nitkach. Wyposażony w dwa uchwyty. Nadaje się do efektów powierzchniowych, które łagodzą umiarkowany ból, łagodzą napięcie mięśni w dotkniętym obszarze, poprawiając krążenie krwi.

Urządzenia zasilane energią elektryczną

 1. Płaszcze to produkty wykonane z gęstej tkaniny, skóry lub skóry, w postaci samochodu lub krzesła biurowego. Wyposażone we wbudowane rolki o innej konstrukcji i kształcie.Pozwól na przeprowadzanie procedur kontrolowanego masażu typu powierzchni, zmniejszając napięcie mięśni, usuwając zmęczenie, poprawiając ogólny stan organizmu i zwiększając sprawność. Istnieją reżimy, z którymi kontrolowana jest intensywność.
 2. Masażery ręczne o różnych rozmiarach i kształtach. Może być lecznicze lub zapobiegawcze.
 3. Poduszka przeznaczona do zabiegu w pozycji siedzącej lub leżącej, mająca na celu ogólne rozluźnienie mięśni grzbietu.
 4. Nadmuchiwane krzesło, zapewniające powierzchowny masaż wibracyjny i relaksujący, łagodząc napięcie i zmęczenie. Jest wygodny do transportu po złożeniu.
 5. Szalik na szyję i ramiona lub pasek wykonany z przyjemnego materiału dla ciała. Może pracować zarówno jako urządzenie do masażu wibracyjnego, jak i jako urządzenie mieszane.

Pamiętaj, że masażery nawet najlepszej jakości nie są panaceum na przepuklinę kręgową i inne choroby kręgosłupa. Aby osiągnąć pożądany rezultat, ważne jest zastosowanie metody złożonej terapii, której schemat zostanie opracowany wyłącznie dla Ciebie przez lekarza.

Loading...